Zaloguj się, aby obserwować  
marcinnowo233

wał łakowy na kolach

Polecane posty

Witam chciałbym swój wał łakowy przerobic na mozliwosc transportu na kołach. Im mam takie pytanie czy wystarczy siłownik o grubosci tłoczyska 56mm i długosci złoznego 80 cm a rozłozonego 130 cm . Moj wał ma wymiar 90 cm wysokosci i 2500cm szerokosci i jest zalewany woda. Chciałbym kola dorobic na wzor tego wałuhttp://allegro.pl/wa...4115726801.html . Bo wydaje mi sie jego konstrukcja w miare prosta i ekonomiczna. I tutaj moje pytanie czy siłownik da rady podniesc ten wał i czy wysuw siłownika nie bedzie za krótki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Powinien dać radę. :D

Długość siłownika będzie dobra chyba, że zamierzasz podnosić koła do pionu. ;)

Byłoby dobrze, gdybyś znał jego siłę nacisku (mierzoną w tonach).

Druga sprawa poczyń obliczenia wagi wału razem z wodą.

Porównaj te dwie liczby. Jeżeli siła nacisku siłownika jest większa od łącznej wagi wału (wał + woda) o 15 - 20% wszystko będzie OK. W przeciwnym wypadku robisz na własne ryzyko.

Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa! Mianowicie po podniesieniu wału należy go w tej pozycji zablokować mechanicznie sworzniem. Uchroni to siłownik podczas transportu na nierównej nawierzchni od nadmiernych przeciążeń.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczen wynika ze; objetosc wału to 1500 l a jego waga to (pustego) to 1000kg tak wiec w sumie to 2500 kg . Sila nacisku silownika to ok. 6000 kg . wiec powinno wystarczyc. Tylko ze to jest siłownik jednostronnego dzialania wiec musial bym chyba zamontowac sprezyny zeby kola sie podnosily wyzej ? > oczywiscie zrobie blokade , lecz uwazam ze bedzie mało chetnie uzywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie pozostaje ci nic innego tylko sprężyny założyć (np. od dyszla przyczepy, tylko w odpowiednim miejscu zaczepić, żeby ich zbytnio nie rozciągać).

Coś ta siła nacisku 6t, jak na moje oko za duża. Trudno mi w to uwierzyć. :huh: Jeśli to prawda to nie będzie miał problemów z podniesieniem wału.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Napisz jakie dane wpisałeś do obliczania siły nacisku?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ciśnienie w ciapku masz ustawione na 180 bar?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czyli założyłeś dodatkową pompę? W takim razie OK.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe nie zakładałem. Wał bedzie ciagany pewnie albo mf 255 albo mf 698 . Nie wiem, jakie cisnienie uzyska ten duzy mf ale te 180 bar chyba powinien dac rady ? A w malym cisnienie osiaga tak jak pisałem 250 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Przepraszam, ale w tym samym czasie pisałem na inny temat o ciapku.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Powodzenia w budowie wału i płaskości na łące :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

witam zeby nie zakladac tematu pytam tutaj czy blacha 8mm wystarcza na wal lakowy? czy nie bedzie po kilku uzyciach wgniecen na nim. mam mozliwosc kupienia beczki wlasnie pod taki wal i nie wiem czy jechac po nia czy kupic gotowy wal z blachy 14-16mmi miec spokojna glowe. niby 8mm to duzo ale wiadomo na polu kamieni nie brakuje od malych do duzych i moze byc potem problem ze bede mial kwadratowy wal czekam na szybkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kwadratowy to przesada, ale wgniecenia będą w pewnością, szczególnie po obciążeniu go wodą. Problem polega na tym, że skrobak przestanie wtedy spełniac swoje zadanie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

tak wiem bede kupywal ze scianka 16mm to sie nie wgniecie napewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
    • Przez URSUSC4011
      Witam mam problemy z rozrządem c 4011 kupiłem nowy rozrząd i złożyłem ale jak popracuje troche to traktor po zgaśnięciu nie zapala i trzeba czekac aż ostygnie co z tym zrobic czy byc może rozrząd od c-360 i c-4011 różni się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj