Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbo ze Stara 742 do 820

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mt3820

mt3820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 21:24

Turbo ze Stara 742 do 820 jakby dało się to rozwiązać za ok 200 zł to czemu nie :)
może macie jakieś sugestie co do sterownika i ogólnej instalacji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo ze Stara 742 do 820 Dzisiaj, 17:15
  •  

#42 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 21 kwiecień 2014 - 22:26

Turbo ze Stara 742 do 820 ja bym jednak odpuscil ten gaz w dieslu. Jestem przekonania ze gaz jest do kuchenek nie do silnika, zabawa z butlami , przykrecanie , mocowanie tego.... a 2 gi temat taki ze gaz drozeje, i jak sytuacja na wschozie nadal bedzie sie tak rozwijac to gaz bedzie rarytasem.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#43 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 07:43

Turbo ze Stara 742 do 820 Gaz LPG jest odpadem przy produkcji ON i PB. Tak długo, jak będzie produkcja tych paliw, będzie też LPG. I sytuacja na wschodzie nie ma tu nic do rzeczy. A że gaz do kuchenek - znam takich, co wiele lat tak twierdzili, a teraz śmigają na gazie aż miło. Gaz jest takim samym paliwem, jak benzyna czy olej napędowy. Ma trochę inne parametry spalania, dlatego nie każdy silnik wytrzymuje pracę na LPG, ale to kwestia konstrukcji silnika, a nie "złego" LPG. Diesle , zwłaszcza w ciągnikach, są obliczone na dużą trwałość i niezawodność, dlatego przeróbka na zużycie 20% LPG zamiast ON nie powinna im w zauważalny sposób zaszkodzić. Problemem jest tylko takie założenie instalacji, aby nie przeszkadzała w użytkowaniu, nie niszczyła się w czasie pracy i aby silnik pracował prawidłowo.

Mój znajomy w latach 80-tych (około 88-89 roku) mógł w Holandii kupić auto z fabrycznym LPG, ale stwierdził, że to jakieś fanaberie, kto tam by jeździł na gaz, jak samochód przystosowany do benzyny itp. Za 2-3 lata pluł sobie w brodę, bo dużo jeździł, a LPG pojawił się także u nas w kraju, w dodatku wówczas był za grosze, około 20% ceny benzyny.

Ja bym tak nie przekreślał od razu LPG w ciągniku, ten rynek ma przyszłość, bo cena ON to na pewno nie spadnie.

#44 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7605 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 09:49

Turbo ze Stara 742 do 820 Na moje oko to przyszłość ma raczej niewielką. Jak każde inne paliwo kopalne i silnik nim napędzany. To raczej okres przejściowy. Tak jak z hybrydą. Ogólnie wiadomo że nie są przyszłością ale każda bardziej majętna marka się tym bawi. W przyszłości jeśli w ogóle ostaną się silniki cieplne, tłokowe na paliwa stałe to będą raczej napędzane paliwem łatwo uzyskiwanym jak oleje roślinne czy alkohol. Tak że pobawić się można ale rewolucji to nie zrobi.
KPK Kumurun Team

#45 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 11:29

Turbo ze Stara 742 do 820 Jakaś fabryka ciągników, podajże NH stworzył ciągniki na LPG, jeszcze nie ma ich w sprzedaży ponieważ muszą te ciągniki przejść pozytywnie testy. Ja też byłem wcześniej przeciwny LPG w samochodach, ale odkąd do samochodu włożyłem mocniejszy silnik byłem zmuszony założyć instalacje LPG, gdyż ostatnio dużo jeżdżę i na benzynę nie wyrabiałem. Nie daleko Ostrowca Świętokrzyskiego gościu montuje LPG do diesla, głównie do ciężarówek i gadałem kiedyś z właścicielem ciągnika siodłowego na temat tej przeróbki i mówił że jest bardzo zadowolony, ciężarówka zrobiła się mocniejsza i przede wszystkimi taniej wychodzi koszt paliwa.
Ja kiedyś pytałem się u tego gościa ile kosztowała by przeróbka Belarusa 820, powiedział że najtańsza instalacja wraz z montażem to koszt 1600zł, a najlepsza dla tego silnika to koszt 3 000zł, dlatego dałem sobie spokój.
Według mnie jeśli ktoś ma blisko stację LPG to była by to dobra przeróbka.
KPK Kumurun Team

#46 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 26 kwiecień 2014 - 17:26

Turbo ze Stara 742 do 820

Jakaś fabryka ciągników, podajże NH stworzył ciągniki na LPG, jeszcze nie ma ich w sprzedaży ponieważ muszą te ciągniki przejść pozytywnie testy. Ja też byłem wcześniej przeciwny LPG w samochodach, ale odkąd do samochodu włożyłem mocniejszy silnik byłem zmuszony założyć instalacje LPG, gdyż ostatnio dużo jeżdżę i na benzynę nie wyrabiałem. Nie daleko Ostrowca Świętokrzyskiego gościu montuje LPG do diesla, głównie do ciężarówek i gadałem kiedyś z właścicielem ciągnika siodłowego na temat tej przeróbki i mówił że jest bardzo zadowolony, ciężarówka zrobiła się mocniejsza i przede wszystkimi taniej wychodzi koszt paliwa.
Ja kiedyś pytałem się u tego gościa ile kosztowała by przeróbka Belarusa 820, powiedział że najtańsza instalacja wraz z montażem to koszt 1600zł, a najlepsza dla tego silnika to koszt 3 000zł, dlatego dałem sobie spokój.
Według mnie jeśli ktoś ma blisko stację LPG to była by to dobra przeróbka.

A gdzie dokładnie zakładaja to poza Ostrowcem Św. Tak pytam z ciekawości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:15

Turbo ze Stara 742 do 820 to jest ich strona internetowa:

http://www.autosystemgaz.pl/
KPK Kumurun Team

#48 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:10

Turbo ze Stara 742 do 820 Solaris Diesel mam to w swoim ciągniku, założą w większości warsztatów montujących gaz, ja zakładałam w pobliskim .

#49 Share mt3820

mt3820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:16

Turbo ze Stara 742 do 820 a więc tak, mam tą uszczelkę i pasuje idealnie do tej turbiny, wystarczy powiększyć otwory i tyle na 12mm

ale jak kupię ten kolektor turbo, to jeszcze nie będzie pasować, bo potrzebna będzie ten podkład zęby turbo było wyżej, bo zawór sterujący ciśnieniam nie zmieści się przy głowicy.. można gdzieś takie coś dorobić, ile może kosztować?

#50 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 05 maj 2014 - 21:53

Turbo ze Stara 742 do 820 ja ta flansze kupowalem, ile kosztowala to nie pamietam ale kilka zlotych , czy oplaca sie dorabiac to nie wiem , ale wsztstko sie da jak masz troche narzedzi i checi , chyba ze zlecisz to w jakims zakladzie slusarskim wg wzoru to bez problemu powinni dorobic :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#51 Share mt3820

mt3820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 maj 2014 - 05:22

Turbo ze Stara 742 do 820 a mógłbyś podać gdzie to kupiłeś, bo ja szukam i nie mogę znaleźć..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 06 maj 2014 - 11:01

Turbo ze Stara 742 do 820 http://allegro.pl/tu...4193178154.html

Tu na bank maja , na pewno tez by wyslali .

Dodaj odpowiedź