Skocz do zawartości

Zdjęcie

droga włóczna

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:22

droga włóczna no tak ale w tym wypadku sprawa jasna przejazd musi być ,sąsiad ma prawo się tego domagać . .co innego jak nikt by nie wnosił roszczeń o przejazd
tu widać że kolega dokładnie wie że płot jest w drodze , mało tego to nie jest korzystne dla niego bo więcej traci niż by droga była na swoim miejscu

Edytowany przez kozulek2, 15 kwiecień 2014 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
droga włóczna Dzisiaj, 17:05
  •  

#42 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:25

droga włóczna konrad451

A w czym właściwie przeszkadza Ci ta droga? Bo to trochę jak proces Rzędziana o gruszkę co na miedzy rosła .......

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#43 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:28

droga włóczna Tak tylko że problem polega na tym że po pierwsze przez tyle lat nikt się nie domagał tego a po drugie że cała droga miała by być prz działkę kolego a jeśli jest to droga dojazdowa do poł powinna być stwożona w ten sposób że jest po części z działki kolegi jak i działki z nia sąsiadującej. Będz ewentualnie za odszkodowaniem w całości na działce kolegi jeśli jest nie możliwe dokonanie przejazdu po części na sąsiadującej działce.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#44 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:32

droga włóczna A skąd wiesz że za powierzchnę którą zajmuje droga , dziadek kolegi nie dostał ekwiwalentu w innym miejscu?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#45 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:34

droga włóczna

w drodze stoi plot od zawsze kiedy moj ojciec pamieta a nawet mowi ze jego ojciec ( moj dziadek) ze drogi nie bylo nigdy, to ludzie zeby ominac plot wjezdzali na moja dzialke jadac do ulicy, ojciec zagrodzil nasza dzialke a nie droge. na czerwono zaznaczylem droge, a na pomaranczowo jak jezdzili ludzie i dlaczego zagrodzone

Według tego co wcześniej pisałes i teraz rysujesz to droga w planach jest tylko nie ma jej fizycznie. Ale skoro ludzie jeżdżą po twoim polu to maja potrzebe jeździć no i w drodze stoi płot więc innego wyjścia nie mają .
Według rysunku to jest tylko kwestia wyjaśnienie czy cła droga jest w twoim polu czy częsciowo w sąsiada.
Jak pisałem wcześniej za takie drogi rolnicy dostawali rekompensaty i albo dostął je ktos z twojej rodziny albo na spółkę z sąsiadem i teraz ustalcie jak to było i po sprawie.

#46 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:36

droga włóczna

Tak tylko że problem polega na tym że po pierwsze przez tyle lat nikt się nie domagał tego a po drugie że cała droga miała by być prz działkę kolego a jeśli jest to droga dojazdowa do poł powinna być stwożona w ten sposób że jest po części z działki kolegi jak i działki z nia sąsiadującej. Będz ewentualnie za odszkodowaniem w całości na działce kolegi jeśli jest nie możliwe dokonanie przejazdu po części na sąsiadującej działce.

gdzieś tam w którymś poście napisałeś że jesteś studentem prawa - powiem Ci jak czytam takie wywody to się zastanawiam co trzeba mieć nie tak żeby odwalać taką błazenadę?
tak ta droga własnie była zrobiona tylko ktoś sobie to olał , postawił płot na środku i udaje poszkodowanego
płot to nie pałac , należy go rozebrać i przywrócić porządek prawny - przejazd musi być

Edytowany przez kozulek2, 15 kwiecień 2014 - 20:43.

#47 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 06:18

droga włóczna ludzie nie musza jezdzic ta droga ktorej nie ma, do pól ktore maja za ulica jezdza przez podworko a do tych co maja za stodola to jechali normalnie przez moja dzialke lub sasiada i do tej drogi i bylo ok, inni sasiedzi mowia ze nawet tak jest teraz lepiej bo jak bedzie droga to beda musieli za kazdym razem jechac przez swoje podworko do ulicy i dopiero ta droga co by powstala na pola co sa za 'stodola', a tak tylko jada przez podworko tylko wtedy gdy jada na pola za ulica co maja

a jezdzili przez moja dzialke poniewaz nie chcieli sobie np nasmiecic slomy, obornika na podworku, smiecili u mnie jak jezdzili, nie mieszkam na tej dzialce ale chyba kazdego by wkurzalo sprzatanie po innych

zeby powstala ta droga to musze rozwalic tez duza i stara betonowa piwnice bo przeszkadza, jest ona bardzo stara, kiedy podobno moj dziadek jak budowal ta piwnice to sasiad kazal budowac ja przy miedzy i wybudowal, a pozniej powstala droga tam dalej ' za stodolami'

Edytowany przez konrad451, 16 kwiecień 2014 - 06:25.

#48 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 07:16

droga włóczna Trochę skomplikowane to co piszesz :D
Od początku. W planie jest droga której praktycznie nie ma bo stoi w nij płot a teraz jeszcze piwnica :) . Więc ludzie jeździli po twojej dzialce ale ojciec sie wkurzył bo mu śmiecili słomą, obornikiem itp. i zagrodził przejazd przez działkę.
Teraz piszesz że droga jest nie potrzebna bo ludziom i w sumie tobie bardziej pasuje gdy jeżdżą przez twoja działke.
Chyba sytuacja którą opisujesz jest bardziej skomplikowana niz ten rysunek który zamieściłeś. ;)
Zapytam może tak. Jeśli nie będzie drogi a Ty zagrodzisz przejazd przez swoja działke to czy ludzie będą mieli którędy dojechać do swoich pól ?

#49 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 07:54

droga włóczna Jak pisze poprzednik jest to troszkę dziwna sytuacja, wrzuć link do geoportalu z działkami (lub zrzut ekranowy z potrzebnego fragmentu) i każdy będzie widział jak to wygląda (tylko i wyłącznie poglądowo).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 16 kwiecień 2014 - 07:56

droga włóczna Mam podobnie. Przed domem podwórko, a na nim w mapach droga gminna z nr działki. Ale na tej drodze jest studnia co pradziadek wykopał, mam też bardzo stare zdjęcia. Sąsiad zdążył zgłosić to do gminy, i za bardzo niewiedza co zrobić. Gdybym był przed sąsiadem w gminie mógłbym to wykupić, a tak potrzebuje zgodę wszystkich sąsiadów w tym i tego "jednego". Zarazie odpuściłem, ale bez adwokata nie ruszę bo sąsiad zawistny. Sprawdźcie mapy bo to co w nich, jest ważne, a nie to co kiedyś pradziadkowie uzgodnili.

Edytowany przez dominic, 16 kwiecień 2014 - 07:58.

c 330
4011
mf 255

#51 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 08:05

droga włóczna Jak napisałem wcześniej, nie znaczy że dziś jest w mapach to że była 50 lat temu, szukajcie starych map ( w przypadku moim stare mamy uratowały moich poprzedników aby wygrać sprawę).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#52 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 09:38

droga włóczna

Trochę skomplikowane to co piszesz :D
Od początku. W planie jest droga której praktycznie nie ma bo stoi w nij płot a teraz jeszcze piwnica :) . Więc ludzie jeździli po twojej dzialce ale ojciec sie wkurzył bo mu śmiecili słomą, obornikiem itp. i zagrodził przejazd przez działkę.
Teraz piszesz że droga jest nie potrzebna bo ludziom i w sumie tobie bardziej pasuje gdy jeżdżą przez twoja działke.
Chyba sytuacja którą opisujesz jest bardziej skomplikowana niz ten rysunek który zamieściłeś. ;)
Zapytam może tak. Jeśli nie będzie drogi a Ty zagrodzisz przejazd przez swoja działke to czy ludzie będą mieli którędy dojechać do swoich pól ?

teraz jest zagrodzone caly czas i ludzie maja dojazd do pol, kazdy ma dojazd ;)Załączony plik  a.png   538,43KB   102 pobrań

dzialka 189 jest moja a 187 i 186 sasiada, 188 to ta droga

w tych krzakach jest piwnica, widac tez troche jak jezdza sasiedzi do pol za stodola tam

ogolnie droga tam miedzy polami troche idzie w sasiada dzialke bardziej ale o tym wiemy wszyscy i z tym akurat nie mamy problemu bo juz jest wyjasnione i to jest stara mapa

Edytowany przez konrad451, 16 kwiecień 2014 - 09:46.

#53 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 10:23

droga włóczna

ludzie nie musza jezdzic ta droga ktorej nie ma, do pól ktore maja za ulica jezdza przez podworko a do tych co maja za stodola to jechali normalnie przez moja dzialke lub sasiada i do tej drogi i bylo ok, inni sasiedzi mowia ze nawet tak jest teraz lepiej bo jak bedzie droga to beda musieli za kazdym razem jechac przez swoje podworko do ulicy i dopiero ta droga co by powstala na pola co sa za 'stodola', a tak tylko jada przez podworko tylko wtedy gdy jada na pola za ulica co maja

a jezdzili przez moja dzialke poniewaz nie chcieli sobie np nasmiecic slomy, obornika na podworku, smiecili u mnie jak jezdzili, nie mieszkam na tej dzialce ale chyba kazdego by wkurzalo sprzatanie po innych

zeby powstala ta droga to musze rozwalic tez duza i stara betonowa piwnice bo przeszkadza, jest ona bardzo stara, kiedy podobno moj dziadek jak budowal ta piwnice to sasiad kazal budowac ja przy miedzy i wybudowal, a pozniej powstala droga tam dalej ' za stodolami'

i o co tu właściwie chodzi , najlepiej żeby nie było drogi ? ... ludzie nie musza jeździć i po co im droga niech jadą po Twoim tylko jak im słomka spadnie to już stop nie ma przejazdu ..może wszyscy tak pozajmujemy drogi wśród polne a potem będziemy decydować kto może przejechać i z czym? ...przecież to jest chore myślenie i nastawione tylko na własne ja
nie chcesz sprzątać po innych to sprowadzacie geodetę wytyczy drogę tam gdzie faktycznie powinna być , każdy zostanie ze swoim i nikt nikomu nie będzie brudził

po za tym widać że dalej częśc drogi jest zaorana i wepchana w sąsiada ,...po prostu chcecie zlikwidować tą drogę bo coś się wam ubzdurało z zasiedzeniem itp.

Edytowany przez kozulek2, 16 kwiecień 2014 - 10:39.

#54 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 kwiecień 2014 - 11:11

droga włóczna Niestety takie są skutki orania dróg, jak ktoś się upomnie o nią to szkoda bo kawałek ubywa. Mam takiego sąsiada że się tak worywał po kawałeczku przez lata i jak geodeta wskazał granice to w najszerszym miejscu było 15 metrów to się obraził na wieki i rzekł " bo ja tu stratny jestem"
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#55 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 15:01

droga włóczna A czy Kolego masz w księdze wieczystej zapisane, iż taka droga jest i czy jest wpisana służebność jeżeli nie to sąsiad nic nie zrobi bo co On ma do Twojej prywatnej drogi. Przez moją działkę też przechodzi droga i jest wpisana w księgę wieczystą służebność także teoretycznie nic nie mógłbym z taką droga zrobić chociaż powinno być jeszcze wpisane wymiary drogi oraz jak przechodzi tzn gdzie się zaczyna a gdzie kończy.

#56 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 15:17

droga włóczna tu chodzi o drogę która jest planowa , jest tylko zmieniony jej przebieg ...kto Ci drogę planową do księgi wpisuje jak ona jest odrębną działką i ma właściciela - pewnie gmina

#57 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 20:04

droga włóczna No to ja nie widze problemu. Włąsciwie jeśli sąsiad chce doprowadzic to do ladu to tym lepiej dla ciebie bo nie będa ludzie jeździli po twoim. A jeśli w miejscu gdzie jest planowa droga czyli na działce 188 jest jakas piwnica to jest tam nie legalnie .
Gmina powinna przysłać geodetę rozmierzyć gdzie ma być ta nieszczęsna droga a po geodecie przysłać równiarkę i zrobic porządek z tym grajdołkiem :)
Jeśli ta droga jest ludziom nie potrzebna to złóż propozycje wykupu i może sie uda. Chyba ze sąsiad będzie pierwszy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 20:09

droga włóczna Tak po mojemu , to skoro by była niepotrzebna to by ludzie nie jeździli , a na mapie widać że jest używana , inna sprawa że foto pewnie ma ze 2 - 3 lata , ale czy ludziom nagle nie trzeba tamtędy jeździć? Może teraz nie jeżdzą bo zagrodzona i nie wiedzą że mają prawo