Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lewy1234

lewy1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:16

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi Witam. Przymierzam się do zakupu siewnika z nadbudowaną skrzynią ładunkową na graczkach. musi to być dobry siewnik za przystępną cenę oraz doradztwo praktyczne. W siewniku będzie pracował NEW HOLLAND t4.85 -86 km .nie chce aby siewnik ten był też za ciężki. PROSZĘ O PODANIE CENY ORAZ MARKI . myślałem o czymś takim jeśli znacie ceny to podajcie pobrany plik (1).jpg pobrany plik.jpg slide8.png pobrany plik (2).jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi Dzisiaj, 04:29
  •  

#2 Share kul

kul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:25

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi kolego polecam jakiś zagraniczny nawet uzywany bedzie lepszy od nowych krajowych ja uzywam fiony super temat mialem w planach amazoneale problem ze skrzyniami powodzenia pozdro

#3 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:31

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi Popierm post z góry lepsze zagraniczne . zobacz sobie jeszcze siewniki z Brodnica Cami z1. tylko te nowe to juz słabe sa te starsze były lepsze wg drozszy ale jakosc lepsza a te nowe nie polecam . jak cie stac to bierz zagraniczny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#4 Share lewy1234

lewy1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:19

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi ale wiecie chłopaki ja na dofinansowanie biore ;D

#5 Share szymong1234

szymong1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 maj 2014 - 22:37

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi odradzałbym polskie produkty ale jak koś się uprze to radziłbym wybrać jak najprostsze modele bez pneumatyki i bierne na zęby typu siewnik polonez albo poznaniak plus agregat 3 rzędy zębów plus wał packera ewentualnie 2 rzędy zębów do takiego małego ciągnika aby miał lżej podnosić.
Osobiście polecam zagraniczne marki w miarę przystępniejszych cenach. Z doświadczenia polecam agregaty kongskilde (mam takie 2) oraz sporo słyszałem w okolicy o potingerze.

#6 Share grzego2014

grzego2014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 15:55

Zależy jakie zagraniczne. Poettinger np robi świetne ale już np kongskilde czy kuhn wg mnie wcale nie lepsze od Polskich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 09:32

Gówno prawda za przeroszeniem, trzeba umieć ustawić siewnik to wtedy wysiewa tyle ile wykręcisz, kiedys miałem poznaniaka i występował w nim problem zaniżania wysiewu po remoncie skrzyni wychodziło idealnie. Teraz mam agromasza sr 300 na redlicach talerzowych i jak wykręciłem rzepak 4kg+ 6% poślizgu koła to wysiał 200g za mało (czyli dobrze). Niema co przepłacać za zagraniczne chyba że bierze sie siewnik pneumatyczny a to juz inna bajka. 

#8 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 20:20

panowie co powiecie o tym siewniku??? http://olx.pl/oferta...html#71663546f1

czy jest lepszy od naszych krajowych bo cenowo wychodzi niedużo drożej od Polskich siewników.

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 10:48

To jest siewnik tylko 2,5 m a produkowany jest chyba w Kutnie. Popieram kolegę wyżej polskim siewnikiem też da się dokładnie posiać. Pod warunkiem, że ktoś dobrze go ustawi, jeżeli chce być naprawdę dokładny zrobi próbę kręconą i siewnik jest w dobrym stanie. A najbardziej łożyska jedno kierunkowe przekładni.

#10 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 13 wrzesień 2015 - 13:06

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi Witam! Szukam opini o siewnikach Nordsten. Dokladnie te o symbolu live-o-matic 2000,szerokosc robocza 2.5m
Interesuje mnie taki używany. Jakie ma zalety i wady? Pytam,bo nie chce utopić 4000zl w coś co okaże się niedobre. Jest jeszcze możliwość kupna Poznaniaka 2.7m
Dziękuje za info.

#11 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 14:15

To jest siewnik tylko 2,5 m a produkowany jest chyba w Kutnie. Popieram kolegę wyżej polskim siewnikiem też da się dokładnie posiać. Pod warunkiem, że ktoś dobrze go ustawi, jeżeli chce być naprawdę dokładny zrobi próbę kręconą i siewnik jest w dobrym stanie. A najbardziej łożyska jedno kierunkowe przekładni.

ale tam też są i 3 metrowe siewniki do kupienia.więc Twoim zdaniem lepiej kupić agro-masza albo bometa niż tego z aukcji??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 13 wrzesień 2015 - 17:33

Jaki siewnik wybrać dobry i tani ????proszę o szybką odpowiedzi Doprecyzuje,że mam ciągnik C-330 na 7ha ziemi i siewniki 3m są dla mnie za duże...

Dodaj odpowiedź