Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330

131 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 21:05

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 A jaki on tam wyżyłowany ? 120 KM z 4,5 l pojemności ?JD ma nowocześniejszą elektronikę na pokładzie (zresztą akurat w JD jest chyba ta elektronika najmniej awaryjna),w razie czego masz ramę do ładowacza -bez dodatkowych wzmocnień,jest o WIELE ciszej w kabinie no i na koniec jedna rzecz która mi w Agrotronie nie leży-PowerShift działa tylko przy jeździe do przodu !-może komuś to nie przeszkadza ale jak się jeździ w ładowaczu a nawet z głupim czymś większy kawałek cofnąć to się przydaje.Dalej-słabsze wykończenie kabiny w Agrotronie, zdecydowanie łatwiejsze wrzucanie biegów,prawdobodobnie niższe spalanie (tzn nie w 6-cylindrowym !),podobno niższe koszty serwisu (może ktoś napisze ile kosztują filtry,oleje ,roboczogodzina ?)-zdaje się zresztą że kolega Ktoś miał wcześniej takie rozterki (wybrał DF)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy Landini Landpower 135 idealny stan tylko 500h

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Landini
  • PLN
  • 22 lip 2017
Ciągnik rolniczy T25

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki T-25/ T-30/ T-40
  • 13500.00 PLN
  • 17 lip 2017
Deutz Fahr Agrostar DX 6.61

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 69000.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 Dzisiaj, 05:25
  •  

#22 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 11:45

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 To do przy jeździe do tyłu nie można zmieniać biegów pod obciążeniem? :P

#23 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 12:07

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 @jaro

Miałem takie rozterki...
i mam już K100, bardzo obawiałem się wysokiego hałasu, ale nie jest tak źle. Kabina wielka i dosyć miejsca dla pasażera. widoczność b. dobra, zwrotność również. Dotychczas jeździłem nim tylko w transporcie- mam dopiero 15 h, ale z amort. kabiną i wielkimi kołami jest wygodny na drodze. 40km/h przy 1800 obr. silnika :P. Power Shift rzeczywiście nie działa do tyłu i to przeszkadza. DF serii K mają bogate wyposażenie standardowe, w JD jest większość rzeczy za dopłatą (w stosunku do wersji bazowej). Ma radar, autom. sterowany WOM poprzez EHR, automatykę blokad obu mostów i napędu przedniego. Mi ciągnik ten wystarcza. No i dealer blisko oraz ten sam mechanik w razie potrzeby bo mam już z SDF Lampo.

#24 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3712 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 12:41

JD ma nowocześniejszą elektronikę na pokładzie (zresztą akurat w JD jest chyba ta elektronika najmniej awaryjna)

Po czym wnosisz, że jest nowocześniejsza ?

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 13:52

Po czym wnosisz, że jest nowocześniejsza ?

Może źle się wyraziłem-nie twierdzę że ma nowocześniejsze procesory :P-chodziło mi raczej o to w co można doposażyć JD z serii 6030 a czego w Agrotronie K nie znajdziemy nawet za dopłatą-a w co można doposażyć to myślę że najlepiej chyba z nas wie kolega mav -ja oczywiście mogę tu wypisywać coś tam o IPM,AutoTrack itd-ale byłyby to wiadomości zaczerpnięte z Internetu czy też czasopism a nie z praktyki-więc lepiej żeby napisał to ktoś o większej niż moja w tej dziedzinie wiedzy.

#26 Share K100

K100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 22:52

Mam zamiar kupić traktor który będzie ciągnikiem głównym w gospodarstwie. Będzie pracował z kosiarką rotacyjną, sieczkarnią, pługiem, agregatem, prasą belującą i wykonywał wszelki transport. Który lepszy john deere czy deutz-fahr? Jak u nich z awaryjnścią i serwisem no i jak jest z częściami czy są drogie i czy jest do nich łatwy dostęp? Prosze o opinnie na temat tych ciągników.

Jak to ma byc ciągnik główny to biez DF K110 wez wersje ProfiLine
i doposaz go w amortyzowaną oś i pneumatyczną kabine oraz climatronic
niewiem co sie tak czepiają inni że głosno w kabinie ja mam K100 i jestem bardzo zadowolony
z jazdy zarówno w przacach polowych i w transporcie
W JD masz Common Rail tak wiec wiesz co to znaczy jak bedzie złe paliwo ,gorszej jakosci

ja bym brał jednak DF

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 22:57

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 Co do głośności to podtrzymuję-u mnie w 5720 jest sporo ciszej niż w K100-o 6330 nawet wspominał nie będę-bo w cichszym jeszcze nie siedziałem (no chyba że w C-360 z wyłączonym silnikiem :P ).
A na pompowtryski to niby paliwko z wodą nie szkodzi ?

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 23:03

Co do głośności to podtrzymuję-u mnie w 5720 jest sporo ciszej niż w K100-o 6330 nawet wspominał nie będę-bo w cichszym jeszcze nie siedziałem (no chyba że w C-360 z wyłączonym silnikiem :D ).

dokladnie tak samo jak na CR :D
natomiast co do glosnosci to moje subiektywne odczucie jest takie, ze kabina MF jest najcichsza - skoro subiektywne to z tych w ktorych mialem przyjemnosc pracowac lub przebywac.
w fendcie czy jd jest sporo glosniej :P tylko ze takimi malymi traktorkami nie jezdzilem :P jak te o ktorych mowa
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 23:12

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 @brzozak-co kraj to obyczaj-w mojej okolicy osiemdziesiąt parę koni to już całkiem poważny ciągnik główny :P.

#30 Share K100

K100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 00:55

Co do głośności to podtrzymuję-u mnie w 5720 jest sporo ciszej niż w K100-o 6330 nawet wspominał nie będę-bo w cichszym jeszcze nie siedziałem (no chyba że w C-360 z wyłączonym silnikiem :P ).

w 5720 jest uchylana przednia szyba??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 08:55

w 5720 jest uchylana przednia szyba??

jak sobie za dopłatą weźniesz to będzie :P

#32 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 10:18

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 nie wiem po co to jest wogóle, ta uchylana przednia szyba?? mógł by mnie ktoś oświecić? Bo ja uważam ten wynalazek za wadę w ciągniku , jak gdzieś to widze.

#33 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 13:52

nie wiem po co to jest wogóle, ta uchylana przednia szyba?? mógł by mnie ktoś oświecić? Bo ja uważam ten wynalazek za wadę w ciągniku , jak gdzieś to widze.

Jak dla mnie to też smieszna opcja, chyba zamiast klimy :P

#34 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 28 styczeń 2008 - 14:21

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 No np. jak mocniej zachamujesz to tylko wylecisz z kabiny a tak to wybijesz szybe i wylecisz z kabiny :P :P
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#35 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 18:50

nie wiem po co to jest wogóle, ta uchylana przednia szyba?? mógł by mnie ktoś oświecić? Bo ja uważam ten wynalazek za wadę w ciągniku , jak gdzieś to widze.

Nie każdy kupuje ciagnik z klimą   ale np. podczas koszenia  łąki  z otwartą szybą  czuć zapach zielska  :P

Odnośnie głośności  to ja za bardzo cicho nie lubie  , z zamkniętą kabiną  robie jak się bardzo kurzy i klima włączona  a jak nie  to  dach otwarty  i słychać ładnie  jak  6 garów bez turbo pracuje :P

#36 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:08

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330 eee tam zielsko...lepsze pewnie byłoby to robactwo w zębach :P

ja zawsze chciałem mieć ciągnik z otwieraną przednią szybą, jak byłem w holandii na praktyce to młody holender gdy tylko mógł to w zawsze otwirał szybę w F311- fakt ładnie chodził... :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#37 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3712 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 20:36

Np. po to żeby ci szyba nie parowała jak wjeżdżasz zimą do obory z paszowozem.

Power Shift rzeczywiście nie działa do tyłu i to przeszkadza.

A jak to działa na wstecznym? Zostaje ten sam półbieg, na którym jechałeś do przodu ?

#38 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 23:20

W JD masz Common Rail tak wiec wiesz co to znaczy jak bedzie złe paliwo ,gorszej jakosci

ja bym brał jednak DF

w df raczej też masz cammon rail

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 23:50

w df raczej też masz cammon rail

dopiero bedzie w nowej serii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share K100

K100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 00:03