Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulepszenie tylnego podnośnika C360

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:06

Ulepszenie tylnego podnośnika C360 Chodzi mi po głowie taki pomysł żeby przerobić trochę podnośnik tak że podczas owijania bel owijarką żeby można stać z boku przy owijarce i bez wsiadania do kabiny można było naciskać dźwignie od podnośnika i od hydrauliki i mam pytanie czy ktoś ma może jakieś pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulepszenie tylnego podnośnika C360 Dzisiaj, 14:21
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 13 kwiecień 2014 - 06:19

Ulepszenie tylnego podnośnika C360 jeśli chodzi o coś prostego technicznie to bym się zastanowił nad rozwiązaniem stosowanym (przynajmniej w starszych zetorach, w nowszych nie wiem) zetor 7340 z 2004r mam podnośnik połączony orginalnie z dzwignią wychodzącą przy błotniku prawym, myślę że przedłużka i przeniesienie na drugi błotnik nie stanowiło by większego problemu, także proponuję przyjrzeć się temu rozwiązaniu, na pewno ktoś w okolicy ma zetora :) analogicznie dało by się zrobić to samo ze sterowaniem hydrauliką. tylko przed wykonaniem proponuję dobrze rozplanować miejsce żeby później nie zaczepiało o inne sprzęty zaczepiane do tego ciągnika, ewentualnie odejmowane dźwignie

Edytowany przez daremw, 13 kwiecień 2014 - 06:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2014 - 08:40

Ulepszenie tylnego podnośnika C360 Wygodniejsze, aczkolwiek droższe rozwiązanie to dodatkowy rozdzielacz na owijarce. W ciągniku masz cały czas włączoną hydraulikę zewnętrzną, a przy owijarce w łatwo dostępnym miejscu zakładasz rozdzielacz, wystarczy jednosekkcyjny.