Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bydło Mleczne i Opasowe

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik1123

Rolnik1123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:43

Bydło Mleczne i Opasowe Witam. Nie wiem czy wybrałem dobry temat a mianowicie, czy można mieć w jednej oborze, po jednej stronie bydło mleczne a po drugiej bydło opasowe, czy to jest niebezpieczne w jakiś sposób ? ponieważ u mnie krucho z miejscem dlatego postanowiłem wybudować oborę na bydło mieszane. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bydło Mleczne i Opasowe Dzisiaj, 12:20
  •  

#2 Share czarodziej4312

czarodziej4312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rozwijanie małego Gospodarstwa :)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 13:46

Bydło Mleczne i Opasowe Ale o co chodzi wgl ? twoje pytanie jest nie dokładne :wacko:

#3 Share Rolnik1123

Rolnik1123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:49

Bydło Mleczne i Opasowe Chodzi o trzymanie bydła opasowego wolnostanowiskowego a na przeciwko krowy, czy to nie pobudzi ich do ''bodzenia'' się tak powiem ?

Aha i jeszcze jedno ile by mnie kosztowała obora dla 40 krów na uwięzi, system ściółkowy i wypychaczem obornika taka przybliżona cena

#4 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:11

Bydło Mleczne i Opasowe Nie wiem jak sytuacja wyglada gdy bydlo jest luzem ale u mojego kuzyna bydlo opasowe i mleczne nie dosc ze jest w jednym budynku to jeszcze po tej samej stronie (przy jednej scianie) i nie zauwazylem jakiegos negatywnego wplywu. Co prawda byki sie boda ale mysle ze to raczej kwestia ,,glupich" bykow niz chowu razem bo nie wszystkie sie boda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Rolnik1123

Rolnik1123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 07:42

Bydło Mleczne i Opasowe Dzięki vbox ułatwiłeś mi sprawe , jeszcze chciałem się dowiedzieć jak wygląda koszt obory dla krów mlecznych na ściółce z wypychaczem obornika dla 40 wolnostanowiskowa

#6 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:16

Bydło Mleczne i Opasowe Witam, a te krowy mleczne to dla siebie,czy mleko do mleczarni? Ja mam krowy na wlasny uzytek, i stoja obok siebie z bykami. Jedyny minus, ze jak chce jakas krowe zacielic moim bykiem,,,,,, to one wszystkie lapia sie jej za wymie do mleka , zamiast robic swoje :P

#7 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 07:34

Bydło Mleczne i Opasowe mam pytanie do posiadaczy obór wolnostanowiskowych chodzi mi o to jak byki zachowują się w boksach po kilka sztuk czy bardzo się obskakują czy sprawiają jakieś problemy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Rolnik1123

Rolnik1123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 15:02

Bydło Mleczne i Opasowe Nie mleko chce oddawać do mleczarni. CHciałem się dowiedzieć ile slomy by wychodziło do ścielenia dla bydła opasowego 40 szt. wolnostanowiskowe oczywiscie (rocznie) przybliżona ilośćsztuk belek było by super :P