Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesiok1224

Grzesiok1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:20

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych Witam,

Dowiedziałem się nie dawno o datacjach na małe gospodarstwa w wysokości 60 tyś zł i mam kilka pytań :
-czy mogę ubiegać się o pieniądze przy powierzchni gospodarstwa 9ha ?
-czy dotacje mogę wykorzystać na kupno maszyn ?
-czy maszyny muszą być nowe czy mogą być używane ?
-kiedy można składać wnioski bo coś mi sie odbiło od uszu że od maja ale nie wiem tego dokładnie

Proszę o pomoc bo chciałbym skorzystać z takich dotacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych Dzisiaj, 09:29
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:35

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych Chodzi ci o projekt restrukturyzacje małych gospodarstw wiejskich który ma być w nowym PROW ?
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share Grzesiok1224

Grzesiok1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:44

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych dokładnie PROW 2014-2020 gdzie premia ma wynosić 60 tyś zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:49

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych Wszystko zależy czy mieścisz się w przedziale ESU 2-15 o ile się nie myle.

-Pieniądze możesz wykorzystać na to na co zrobisz biznesplan np. kupno maszyn budowa jakiegoś garażu itp
-Maszyny muszą być nowe. Nie wiem czy w tym nowym PROW będzie również można kupować tak jak dawniej używane ale do 5 lat
-idź się spytaj do swojego odziału i będziesz wiedział kiedy gdzie i co potrzeba składać :P
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5 Share Grzesiok1224

Grzesiok1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:51

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych ok dzięki za pomoc :)

#6 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:12

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych W ostatnim projekcie z 31 marca jak się nie mylę zmiejszyli dochodowość gospodarstwa do 6tys E (czyli trzeba mieć do 6tyś E a w związku z realizacją biznesplanu trzeba przekroczyć te 6tys E) I to jest kwota do 60tys zł- zależy od biznesplanu. Trzeba być na KRUSIE. I nikt nic więcej nie wie bo projekt nie jest jeszcze klepnięty. Będą ustawy będzie wiadomo.

#7 Share Grzesiok1224

Grzesiok1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:36

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych A gdybym chciał sprzedać ursusa c-330 i kupić mf 255 lub ursusa 3512 to mógłbym dołożyć z tej dotacji na jego kupno ?

#8 Share krzysiek130287

krzysiek130287

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:56

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych mam pytanie moze bede mial mozliwosc dostac dotacje na ciagnik ale nie wiem jak to jest finansowane to znaczy jakie sa oprocentowania bankowe na takie zakupy

#9 Share Ursusc-360

Ursusc-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:33

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych Cześć. A czy jak mam 1.50 ha to tez bym mógł tez dostać dotacje ?

#10 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 07:32

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych Tak. Pod warunkiem że w wyniku realizacj biznesplanu twoje gospodarstwo zwiększy swoją wartość do 6tys EUR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 27 czerwiec 2014 - 17:26

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych

Czy moje gospodarstwo bedzie mogło ubiegać sie o to? Mamy około 9 ha ziemi prowadzimy produkcje prosiąt.

Edytowany przez ZETOREXX85, 28 styczeń 2015 - 15:37.

#12 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 17:45

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych Wylicz sobie wielkość ekonomiczną gospodarstwa (SO) w kalkulatorze i napisz tutaj, a wszystko się wyjaśni czy możesz, czy nie.

#13 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 17:28

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych w tym artykule http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/dla-kogo-pomoc-na-8222-restrukturyzacje-malych-gospodarstw-8221,46552.html
jest napisane że: " Stąd wynika założenie, że preferowane w przyznawaniu pomocy będą projekty dotyczące określonych działalności rolniczych (np. niszowych)"
Czy jest coś jeszcze co jest niszowe w rolnictwie?
Może pszczelarstwo ale ponoć pszczoły masowo teraz giną, może jakieś wybrane zioła?
Szkółek krzewów ozdobnych też już je masa, także nic takiego nie widzę w rolnictwie.

#14 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 czerwiec 2014 - 07:41

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych A czy jest jeszcze ten program, że właściciele małych gospodarstw mogą zrobić prawko C+E przez ODR, który sponsoruje kurs i pierwszy egzamin?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#15 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 21:26

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych wiem ze sa tez jakies programy ze jak maly gospodarz pozbedzie sie ziemi to tez jakeism pieniadze dostaje

#16 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 05:58

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych zakładacie kilka tematów dot. tego samego problemu, nie lepiej śledzić jeden wątek jest tam już dużo napisane na ten temat, ewentualnie tam zadawać pytania?
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#17 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 07:33

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych zibi80 o jakim atku piszesz bo ja takeigo nie widzę- owszem sa ale o dotacjach dla mR albo innych obszarników
mnie wkurzaż epan minister chce aby mogli ubiegać sie tylko ci co sa w KRUS- to jakiś absurd w Poslce na kilku ha nie da sie wyzyć trzeba gdzies dorabiac więc jakim prawem pan minister każe robić na czarno i płacić KRUS. To jest kolejny chory wybieg żeby od razu odwalić na starcie tysiece małych gospodarstw dla których taka pomoc byłaby bardzo potrzebna.

#18 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 19:59

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych Tu jest temat o który mi chodzi:
http://www.agrofoto....00#entry1402758

Co do dotacji to niestety ale tak to jest u nas w kraju, ci co dobrze zakombinują to dostaną a reszta niech się szarpie albo niech zdycha bo wszystko idzie w tym kierunku - że małe gospodarstwa wyginą. A tyle się mówi jakie to są potrzebne i ważne małe RODZINNE gospodarstwa. Ale o to chodzi żeby dużo mówić, społeczeństwo wtedy myśli że skoro dużo się mówi dużo się tez robi.
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#19 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:31

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych bo jeśli chodzi o koszty tu u nas wszyscy mówią jak ekonomiści - trzeba ograniczać , ciąć, reformować, restrukturyzować to takie chwytliwe/postępowe hasła i zawsze znajdą poklask wśrod dobrze sytuowanych elit ale jeśli chodzi o dochody, zarobki to kaska jest dla bogatych a jak ci się nie podoba to przecież jest wolność , otwarte granice - no ale rolnik przeca nie wyjedzie choć pewno wielu małych dorabia sobie z konieczności u bambrów na zachodzie.
Dopłaty porobiły straszne nierówności na polskiej wsi - dawniej ten co miał więcej ziemi wcale nie za wiele lepiej żył od tego co miał mniej a dziś to już przepaść właśnie przez dotacje tylko dla obszarników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 17:46

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych dokladnie popieram kolege wyzej przeciez jak oni zniszcza malych rolnikow teraz to jakie wielkie bezrobocie zrobia