Sup321

tur meprozet t261 na c360 problem

Polecane posty

Sup321    13

Kupiłem niedawno używanego tura meprozet t261 na c360 . Jednak kiedy przyłożyłem ramki które idą od przodu do tyłu ciągnika( tak zwane sanki) okazało się że wiszą one strasznie nisko nad ziemią. Przecież będę o wszystko nimi czepiał. Nie wiem co sobie konstruktorzy tego tura myśleli (bo to przecież tur fabryczny a nie rzemieślniczy) ale to chyba jakiś żart. Wygląda to tak jakby te sanki dało się podnieść o 10 cm . Czy ktoś z was przerabiał tak tura. Czy były jakieś problemy z montażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

mam takiego tura około 10lat,faktycznie wygląda że te sanki są nisko,nic nie przerabiałem i nie radzę,pewnie jest to możliwe,lecz sporo pracy. gdy uniesiesz sanki,będą wyżej wieżyczki od mocowania siłownika. mi osobiście te sanki sprawiły kilka razy problem w lesie-ciągnik zawiesił się na karpie ściętego drzewa,w orce nie przeszkadza [idą nad ziemią]. pojeździj ,zobacz jak będzie,nie postępój pochopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukassiu91    0

Ja podobnie jak kolega wyżej mam tego tura i naprawdę trzeba się postarać żeby się zawiesić,inna sprawa jak będziesz pracował w grząski terenie bądź gniotł qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Sanki spokojnie da się podnieść jakieś 20 cm. Kazdy sobie z tym poradzi. Jedynie trzeba zbiornik powietrza albo przenieść wyżej albo wysunąć bardziej na lewo. Tak się składa że u nas C360 3P z tym turem chodzi z rozsiewaczem. I za każdym razem na wiosnę w domu musiał czekać drugi ciągnik z linami żeby 3P wyciągać. Bo wystarczyło żeby tylko trochę "zabuksował" kołami i już wisiał na ramie. Wkońcu się zmobilizowałem i podniosłem całe sanki maksymalnie pod blok. Wieżyczki faktycznie są wyżej ale dla mnie to akurat lepiej bo muszę wysoko podnosić bale w stodole. A wyżej osadzone wiezyczki w niczym nie przeszkadzają. Jak tylko ktoś ma trochę wolnego czasu to polecam tą przeróbkę. Nie potrzeba żadnego nowego materiału tylko trochę chęci i problem rozwiązany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eddi87
      Panowie do 3-4 tys jakiej dwójki obrotowej szukać co by dokupił do niej jeszcze odkladnie, piersi, lemiesze.
    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj