Skocz do zawartości

Zdjęcie

tur meprozet t261 na c360 problem

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 09:53

tur meprozet t261 na c360 problem Kupiłem niedawno używanego tura meprozet t261 na c360 . Jednak kiedy przyłożyłem ramki które idą od przodu do tyłu ciągnika( tak zwane sanki) okazało się że wiszą one strasznie nisko nad ziemią. Przecież będę o wszystko nimi czepiał. Nie wiem co sobie konstruktorzy tego tura myśleli (bo to przecież tur fabryczny a nie rzemieślniczy) ale to chyba jakiś żart. Wygląda to tak jakby te sanki dało się podnieść o 10 cm . Czy ktoś z was przerabiał tak tura. Czy były jakieś problemy z montażem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tur meprozet t261 na c360 problem Dzisiaj, 04:57
  •  

#2 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:09

tur meprozet t261 na c360 problem mam takiego tura około 10lat,faktycznie wygląda że te sanki są nisko,nic nie przerabiałem i nie radzę,pewnie jest to możliwe,lecz sporo pracy. gdy uniesiesz sanki,będą wyżej wieżyczki od mocowania siłownika. mi osobiście te sanki sprawiły kilka razy problem w lesie-ciągnik zawiesił się na karpie ściętego drzewa,w orce nie przeszkadza [idą nad ziemią]. pojeździj ,zobacz jak będzie,nie postępój pochopnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share ukassiu91

ukassiu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 07:46

tur meprozet t261 na c360 problem Ja podobnie jak kolega wyżej mam tego tura i naprawdę trzeba się postarać żeby się zawiesić,inna sprawa jak będziesz pracował w grząski terenie bądź gniotł qq

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 08:33

tur meprozet t261 na c360 problem Sanki spokojnie da się podnieść jakieś 20 cm. Kazdy sobie z tym poradzi. Jedynie trzeba zbiornik powietrza albo przenieść wyżej albo wysunąć bardziej na lewo. Tak się składa że u nas C360 3P z tym turem chodzi z rozsiewaczem. I za każdym razem na wiosnę w domu musiał czekać drugi ciągnik z linami żeby 3P wyciągać. Bo wystarczyło żeby tylko trochę "zabuksował" kołami i już wisiał na ramie. Wkońcu się zmobilizowałem i podniosłem całe sanki maksymalnie pod blok. Wieżyczki faktycznie są wyżej ale dla mnie to akurat lepiej bo muszę wysoko podnosić bale w stodole. A wyżej osadzone wiezyczki w niczym nie przeszkadzają. Jak tylko ktoś ma trochę wolnego czasu to polecam tą przeróbkę. Nie potrzeba żadnego nowego materiału tylko trochę chęci i problem rozwiązany:)