Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klepisko do Bizona

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 09:44

Klepisko do Bizona Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klepisko do Bizona Dzisiaj, 14:12
  •  

#2 Share grzes7622

grzes7622

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo naprawa maszyn rolniczych budowlanych

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:21

Klepisko do Bizona zawsze mozesz kupic regenerowane a co do kupma zalaezy jak trafisz

#3 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 12 kwiecień 2014 - 00:34

Klepisko do Bizona Nie no takie rzeczy się wymienia, przynajmniej powinno. Zawsze można próbować regeneracji ale "cepa" nie naprostujesz w warunkach domowych dobrze + wytarcie. Klepisko to już większa możliwość wymiany drutów i łuków. Ale na zdrowy rozum masz tu link z allegro klepiska najdroższego http://otomoto.pl/aa...na-A315891.html Chcesz kosić kamienie nim ? takiej konstrukcji klepisko musi wytrzymać. Za taką kwotę osobiście brałbym nowe, używki można kupować do zachodnich maszyn gdzie trzeba dać 2500+ za regenerowane.

#4 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 08:52

Klepisko do Bizona Klepisko to kupie od prywaciarza powinno trochę wytrzymać. Ale co do cepów to słyszałem, że te co są teraz do kupienia to buble, a oryginałów z Płocka się już nie kupi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:13

Klepisko do Bizona Kilka lat temu wymieniliśmy cepy założyliśmy niebieskie i po 2 sezonach ok. 100 ha podziękowaliśmy im za współpracę, kupiliśmy oryginał czarne (droższe sporo od niebieskich) i już kilka sezonów pracują bez większych problemów, te niebieskie gięły się od większej ilości słomy.

Interesowaliśmy się też klepiskiem było dostępne ale 2 razy droższe i sobie odpuściliśmy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:16

Klepisko do Bizona Dzięki z info też słyszałem opinie, że z cepami może właśnie tak być, u mnie chyba bardziej klepisko jest wygięte i chyba zaryzykuje te 600zł, a co to znaczy czarne? Oryginały z Płocka to były czy poprostu jakiś lepszy producent? Słyszałem, że Płock już ich nie produkuje właściwie żadnych części do tych Bizonów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:39

Klepisko do Bizona Miał być to oryginał.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878