Zaloguj się, aby obserwować  
wojtekb333

Pług vario czy zwykły

Polecane posty

wojtekb333    2

Witam jestem na kupnie pługa 4 skibowego obrotowego. Tylko pytanie czy lepiej dopłacić i kupić z systemem vario, czy zwykłego?

Chciałbym, aby ktoś przybliżył dany temay, najlepiej kto użytkował, bądź użytkuje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Użytkowałem vario. Nie jest to coś co musi być ale jeżeli cię stać to tak. Do zalet należy możliwość zmiany szerokości roboczej w czasie pracy co jest super sprawą na polach kliniastych albo w każdym przypadku kiedy musisz wyrównać szerokość zaoranej powierzchni. Ponadto zawsze dopasujesz szerokość roboczą do aktualnych możliwości uciągu traktora, a korpusy zawsze pójdą prosto. Mój zmniejszał szerokość przy obrocie co powodowało że nigdy nie haczył o ziemię oraz nie szarpał ciągnikiem. Ma też wady. Pierwsza to cena, następnie masa aż w końcu dodatkowe sworznie i tulejki które trzeba smarować a i tak się wyrobią choć markowe produkty są trwałe i jeśli w czas wymienisz to jest ok. Moje vario miało dodatkowy siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez artur1295
      Sprzedam pług 3 skibowy na spręzynach mało używany dłuta i lemiesze jak nowe cena do negocjacji
      cena wyjsciowa 3300zł
      Szemud woj pomorskie







    • Przez waldek1981
      Witam Wszystkich, od dawna przeglądam Agrofoto, dziś jednak zalogowałem się żeby zadać pytanie.
      Jest to mój pierwszy temat,  dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli źle umieściłem temat lub go zatytułowałem.
      Przechodząc do meritum, od niedawna jestem posiadaczem deutza  4080e o mocy 75KM i proszę o radę w kwestii doboru pługa. Mam małe gospodarstwo, ziemie raczej ciężkie.
      Druga sprawa to kwestia zakupu agregatu uprawowego. Mam siewnik amazone D4 typ 25 o szerokości 2,5m. I zastanawiam się czy do nowego ciągnika zakupić agragat uprawowy (jeśli tak, to jaki?) bo dobrze mi się sieje starym ciągnikiekm władimirec t25A czy agregat z hydropakiem  i połączyć go z siewnikiem.  Z góry dziękuję za wszelkie porady.
      Pozdrawiam
    • Przez ktosik25
      Witam.
      Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 
    • Przez osamix
      Problem z kontrolka (chyba ładowanie) tylko nie wiem dlaczego jest 2 , 1 gaśnie przy odpaleniu . Foto w zalaczeniu. Na alternatorze na wyjściu jest 14v. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj