Mariuszbrzeski

Egzamin zawodowy 2014 czerwiec

Polecane posty

Bartek72511    81

Jakie było praktyczne zadanie do wykonania? Bo miałem teraz zdawać ale szkoła zaspała z wysłaniem zgłoszeń i zdaje we wrześniu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

a ile m3 gnojówki na 1ha ?

mi wyszło 12m3

 

 

Dawki nawozów były takie 120kg N, 35kg p2o5, 95kg k2o,

z gnojowki wyszło ze azotu pobierze 4kg N na 1m3

a 7 kg k2o na 1m3

 

12x4=48/ i pobierze w pierwszym roku 60%

48x60%=28,8 kg N

120-28,8=91,2kg N

 

 

12x7=84kg K2o i pobierze w pierwszym roku 100%

95-84=11kg k2o

Edytowano przez robert11732

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze tam bylo dawka jednorazowa gnojowki 10-15 m3 w załozeniu czyli trzeba bylo wybrac z tego przedzialu ja wybralem 15 m3 na ha dobrze mowie czy mnie jakos poprawicie ?A te nawozy to jakos wgl inaczej obliczylem co kolega napisal wyzej .

Edytowano przez Mariuszbrzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

Każdy inaczej robił, trzeba poczekać na wyniki albo jak ktoś wstawi dobrze zrobiony :)

Masz rację było że dawka jednorazowa gnojówki nie mogła byc więkasza niz 10-15m3 na 1ha

 

A dostaliście jakieś kody do sprawdzenia wyników ???????

Edytowano przez robert11732

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

Siemka

mam zdjęcia egzaminu z wczoraj jak ktoś chce to mogę wysłać na email

mam też dzisiejszy ;)

 

 

wyślij dla mnie na robert11732r@wp.pl oba jak byś mógł.

 

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Z tym 10-15 tys litrów gnojówki to był chyba mały haczyk. Wydawało mi się, że trzeba to było zrobić tak:

6 tys gnojowki od 1DJP a DJP mamy 60

6 tys litrów x 60 DJP = 360 tys litrów gnojówki

360 litrów gnojówki : 30ha(bo gnojówka miała być na wszystkie łaki) = 12 tys litrów na 1 ha

 

Czyli wynik to: 12m' gnojówki na 1 ha a na 12ha pod siano tj. 12m x 12ha =144tys litrów na 12ha

 

 

Nie wiem czy zrozumiale napisałem i nie wiem do końca czy dobrze to zrobiłem ale wydawalo mi sie, że tak bedzie najlepiej.

Jeżeli coś jest źle to proszę smiało piszcie, pozdrawiam..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

na 1 ha i na cale pole pod siano

 

na 1 ha i na powierzchnie łąki przeznaczonej na siano kolego czyli 12 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

tak samo zrobiłem tylko ze pisałem zamiast tysięcy to m3

 

 

ja też tak pisałem tylko tutaj w tys bo nie wiedziałem jak zrobić indeks górny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też sprawdzałem i mi wyszło z rolniczych 36/50 a z ekonomicznych 13/20 :) więc chyba zdane :P

z praktycznym się okaże, wydaje mi się że dobrze mi poszło ale to tylko mi się wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona1990    0

krzysiekrolnik12

 

 

 

Siemka

mam zdjęcia egzaminu z wczoraj jak ktoś chce to mogę wysłać na email

mam też dzisiejszy ;)

 

 

wyslesz mi na tego email czesc teoretyczna ?? bede bardzo wdzieczna iwoneczka24524@wp.pl

Edytowano przez iwona1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

sorry za pytanie ale ten egzamin o którym mówicie to jest w rolnika czy technika rolnika?

myślałem ze będzie na nowych zasadach z 40 pytaniami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

sorry za pytanie ale ten egzamin o którym mówicie to jest w rolnika czy technika rolnika?

myślałem ze będzie na nowych zasadach z 40 pytaniami..

 

 

Technik Rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

jak myślicie pewnie ta tabela za samym końcu będzie najwięcej paktów zapotrzebowanie suchej masy ,energię, białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styzus    50

ta ostatnia tabela wyszła, ze suchej masy wyszło 15kg bytowej, 2,5kg produkcyjnej, białka ogólnego 450 i 2025g i energia 37,5 i 87coś tam, tak miałem i kolega przede mna tez tak miał, a z ta gnojówka nie było tak zle, trzeba było robic wszytsko po kroku i wychodzilo elegancko, z teorii wyszło mi czesc I 45/50 a przedsiebiorczosc 16/20 wiec mysle ze tyo nie jest zły wynik :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

Kumpel się w praktycznej machnął i drugie i trzecie zadanie pisał zaraz za pierwszym i drugim bo mówił , że żadnej tabeli nie widział , dopiero na końcu mi pokazał ile zapisał a siedział dwa miejsca za mną i jeden rządek obok po skosie , a ja mu pokazuje tabele a ten w szoku co to jest i gdzie się znajduje , ale już było za pózno i nie przepisywał , teraz nie wie czy mu zaliczą te dwa zadania jak nie ma w tych tabelach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mariuszbrzeski
      Witam jutro mam egzamin kat.T zetorem 3320 nigdy nie siedzialem w srodku tego ciagnika nigdy go z bliska nie widzialem uczylem sie jezdzic fergusonem 255 a w Wordze w Ostrołęce jest zetor 3320 i prosze o napiasanie mi Gdzie i jak sie odpala swiatła drogowe swiatła pozycyjne ,swiatła mijania no i płyny najlepiej gdzie sie znajduja Z góry dziekuje
    • Przez Nickk
      Dzień dobry,
       
      czy jest ktoś w posiadaniu akruszy egzaminacyjnych z kwalifikacji R 3 i R 16 z dnia dzisiejszego? (technik rolnik)
       
       
      Z góry dziękuję
      pozdrawiam
    • Przez tom446
      Mam pytanie zdawał ktoś tego typu egzamin?Jakie były pytania?
    • Przez BiniekD1
      Potrzebuje arkusz zadań technika rolnika 2013 proszę a wstawianie zdjęć lub plików zestaw x potrzebuje proszę o pomoc to pilne
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj