Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łuparka

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojciech89

Wojciech89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 10:03

Łuparka Nadaje się to do pracy czy jest za słabe?

Łuparka hydrauliczna pozioma ŁHE 8T-52 230V lub ŁHE 8T-52 400V (stacjonarna, z silnikiem elektrycznym)

NOWY MODEL

Do łupania drewna krótkiego "kominkowego". Stabilna, solidna konstrukcja zapewniająca doskonałe wyniki pracy. Obsługa dwuręczna gwarantująca bezpieczeństwo pracy. Regulowana wysokość pracy do 3 poziomów (H) 550/600/660 mm.

Dane techniczne:
Występuje w dwóch wersjach: ŁHE 8T-52 230V lub ŁHE 8T-52 400V
Silnik: 230V/50Hz / 2,2 kW lub 400V/50Hz / 2,2 kW
Nacisk: 8 Ton
Max. średnica łupanego drewna: do 45 cm
Max. długość łupanego drewna: do 52 cm
Posuw pracy: 12 cm/s
Posuw powrotny: 12 cm/s
Wymiary: 1460 mm (L) x 350 mm (W) x 550/600/660 mm (H) - zmienne
Waga: 80 kg

Dodatkowe akcesoria:
- stół roboczy do łuparki (wysokość 70 cm)
- klin rozszerzający
- klin do łupania drewna na 4 części

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łuparka Dzisiaj, 23:15
  •  

#2 Share WontekToJa

WontekToJa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 21:45

Łuparka Cześć , oglądałem to podczas pracy na YT , niby łupie ale drewno na filmiku było idealne do łupania takie że młotkiem byś rozłupał , ale do sedna , do czego ci będzie służyć . Będziesz rąbał dla siebie czy na sprzedaż większe ilości i podaj cenę tego cuda.

#3 Share misiek1784

misiek1784

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:09

Łuparka Na moje oko z silnika 2.2 kW 8 ton nacisku przy takim posuwie to nierealne...

#4 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:54

Łuparka zamiast tej hydraulicznej lepiej spraw sobie takie cacko

ciekawe jak sobie by poradziła hydrauliczna z takim sękiem mam takie śrubowe podobne i się dobrze sprawuje i nie mało przewaliła nawet takie klocki że we dwóch cza było podnosić pozdrawiam

#5 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:32

Łuparka Nie zgadzam się z kolegą ysy.
Ja już też przerabiałem ten temat i powiem tak:
Miałem stożkową i jest niebezpieczna-możliwość wyrwania,obrócenia klocka i przygniecenia ręki.Bardziej pracochłonna-duży klocek trzeba łupać dwu,trzy krotnie.
Teraz mam hydrauliczną własnej konstrukcji i nie ma porównania do stożkowej.

#6 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1026 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:26

Łuparka Witam ,mam też łuparkę świdrową już kilka lat, dobrze się nią łupi i dość prędko to idzie, gorzej jak jak drewno ma włukna jest ciąglwe to i jeszcze trzeba rozrywać po rozłupaniu bo włukna dalej trzymają, jednakże przyznam rację koledzeKRISS75 że jest bardzo niebezpieczna w pracy i może połamać dłonie,w czsie jak wkręci świder w zawiły klocek ,a silnik mocny to klocek potrafi latać jak śmigło, teraz usprawniłem i już tego nie robi ,a podstawą jęst grubość blatu stoła na którym klocek jest lupany bo stół potrafi sie ugiąć pod naporem siły jaki powstaje w czasie łupania, sczególnie nie zbyt grube klocki i wkręcone na stożek drewno wówczas lata jak śmigło wiatraka ,ja pod tym stożkiem od dołu przyspawałem klin rozszczepiający i naostrzony który to rozcina włukna w czasie łupania ponadto zapobiega niespodziewanemu wyrwaniu klocka i obracaniu nim bo klin rozdziela łupane połówki i nie ma już takiej możliwości obracania nim i jak już pisałem blat musi być gruby aby się nię uginał pod naporem siły łupanego klocka, łupałem drewno więza i to bardzo zawiłe i dość sękate, to powiem że to nie jest przyjemna praca zarazem niebezpieczna ,podoba mi się łuparka hydrauliczna z łupaniem jednoczesnym na kilka części, lecz czas mi nie pozwala na zrobienie takiej, lecz napewno jest bardziej praktyczna i bezpieczna od świdrowej ,a prędkość pracy nie ma co przedkładać aż tak nad własne bezpieczeństwo, ja przez miesiąc w rękę nic nie mogłem wziąc jak mi potłukło ,dobrze że tylko tak to się zakończyło i nie zmiżdżyło dłoni, wiadomo że nie każdy ma czas aby robić hydrauliczną, pozatym jeszcze z czego i czym to zrobić :rolleyes: Pozdrawiam.

#7 Share Wojciech89

Wojciech89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:01

Łuparka

Cześć , oglądałem to podczas pracy na YT , niby łupie ale drewno na filmiku było idealne do łupania takie że młotkiem byś rozłupał , ale do sedna , do czego ci będzie służyć . Będziesz rąbał dla siebie czy na sprzedaż większe ilości i podaj cenę tego cuda.

Łuparka ma być dla mnie. Będę łupał sosnę, brzozę, olszynę

ŁHE – 5 T – 52 cm \ 1.5 kw. 1650 zł
ŁHE – 8 T – 52 cm \ 2.2 kw. 1100 zł
Stół 195 zł
Klin na 4 części 145 zł

Ceny brutto / silnik o większej mocy nie zwiększy siły nacisku

To mi gość odpisał

Edytowany przez Wojciech89, 13 kwiecień 2014 - 16:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share misiek1784

misiek1784

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:23

Łuparka Wachowem nie jestem ale jak ja robiłem łuparkę hydrauliczną to bazowałem sie na takim wzorze:
Moc silnika = przepływ pompy w l/min * ciśnienie w (w atm) jakie uzyskamy przy nominalnych obrotach silnika / 600

I jakoś jest mi trudno zrozumieć jak przy tych 2.2 kw uzyskać 8T nacisku...być może jest coś o czym nie wiem a ktoś będzie mnie w stanie oświecić to będę wdzięczny....

#9 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:53

Łuparka Kolego @misiek1784 w innym temacie:jak Twoja łuparka?

#10 Share WontekToJa

WontekToJa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 11:56

Łuparka Aby osiągnąć 8 ton nacisku potrzebujemy:
Przy ciśnieniu 250 bar, 32cm2 powierzchni tłoka ?
Jeśli tak to pompa musi podawać 384cm3 oleju na sekundę, aby osiągnąć 12cm wysuwu tłoka przez sekundę czyli 23 litry na minutę.
Przy tym silniku no nie wiem. Gdyby ta łuparka miała dwu stopniową pompę to jak najbardziej ale o tym nic nie jest napisane

#11 Share Wojciech89

Wojciech89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 14:22

Łuparka Gość na razie nie odpisuje, pewnie trzeba zadzwonić.

#12 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 20:29

Łuparka łuparka świdrowa jak jest źle zrobiona to tak się dzieje przede wszystkim świder musi być przy samym stole i przy stożku jeszcze klin aby był niewielki prześwit i niema możliwości żadnego obracania i co najważniejsze na pasku klinowym aby przy zablokowaniu paski się ślizgały a inaczej dzieją się cuda niewidy pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1026 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:46

Łuparka Witam,jak łupałem zawiłe i prawie suche klocki to nie było mowy aby paski miały luz i możliwość poślizgu bo co klocek świder stawał i się paski paliły(są dwa) ,a tak to łupi aż trzeszczy drewno i dobrze łupi, najwyżej jak nie rozłupi po wkręcenie to wywierci dziure taką jaki jest stożek ale się nic nie zatrzyma,jedynie jak wyłącze sam, a silnik jest 4,5kw :D Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź