Skocz do zawartości

Zdjęcie

Talerzówka nie równo zagłębia się

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slawo777

slawo777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 07:43

Talerzówka nie równo zagłębia się Witam wszystkich, otóż mam problem z talerzówka 1,8m V2 Strumyk jedna strona lepiej wchodzi w ziemię druga gorzej. 2 Ostatnie talerze najsłabiej wchodzą w ziemię te od strony zaznaczonej na załączonej fotce. Dodam, że z tyłu mam takie same talerze jak z przodu, czyli te z zębami (brak gładkich talerzy). Próbowałem wyregulować cięgnami do ściągania na boki, korbką do regulacji wysokości lagów, ale to nie pomaga.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Załączone miniaturki

• 310820111064.jpg

Edytowany przez slawo777, 10 kwiecień 2014 - 07:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Talerzówka nie równo zagłębia się Dzisiaj, 20:58
  •  

#2 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 08:26

Talerzówka nie równo zagłębia się a zapinasz ja na równym terenie? spróbuj ją ustawić najpierw na równym podłożu (np. na takiej kostce albo na drodze asfaltowej), tak żeby wszystkimi talerzami równo leżała na ziemi, cięgna żeby nie były przekoszone tylko obydwa równo, a łącznik centralny ROZKRĘĆ tak, żeby tylko skasować na nim luz (najpierw ustaw go tak żeby jak talerzówka leży, mieć luz na sworzniach,i wtedy rozkręć (rozszerz) go tak żeby luz się skasował) no i w polu już powinna wystarczyć ew. delikatna korekta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 22 kwiecień 2015 - 18:28

Talerzówka nie równo zagłębia się

źle masz ustawione na podnośniku tam gdzie się zagłębia masz ramię za nisko ustaw dobrze :)

albo postaw ją na równym terenie i zobacz czy wszystko jest równe może źle coś przyspawali fabrycznie itp od zaczepiania do ciągnika może być krzywe

Edytowany przez MrCzesio123, 22 kwiecień 2015 - 18:30.