slawo777

Talerzówka nie równo zagłębia się

Polecane posty

slawo777    0

Witam wszystkich, otóż mam problem z talerzówka 1,8m V2 Strumyk jedna strona lepiej wchodzi w ziemię druga gorzej. 2 Ostatnie talerze najsłabiej wchodzą w ziemię te od strony zaznaczonej na załączonej fotce. Dodam, że z tyłu mam takie same talerze jak z przodu, czyli te z zębami (brak gładkich talerzy). Próbowałem wyregulować cięgnami do ściągania na boki, korbką do regulacji wysokości lagów, ale to nie pomaga.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

post-19215-0-59248500-1397112425_thumb.jpg

Edytowano przez slawo777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

a zapinasz ja na równym terenie? spróbuj ją ustawić najpierw na równym podłożu (np. na takiej kostce albo na drodze asfaltowej), tak żeby wszystkimi talerzami równo leżała na ziemi, cięgna żeby nie były przekoszone tylko obydwa równo, a łącznik centralny ROZKRĘĆ tak, żeby tylko skasować na nim luz (najpierw ustaw go tak żeby jak talerzówka leży, mieć luz na sworzniach,i wtedy rozkręć (rozszerz) go tak żeby luz się skasował) no i w polu już powinna wystarczyć ew. delikatna korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

źle masz ustawione na podnośniku tam gdzie się zagłębia masz ramię za nisko ustaw dobrze :)

albo postaw ją na równym terenie i zobacz czy wszystko jest równe może źle coś przyspawali fabrycznie itp od zaczepiania do ciągnika może być krzywe

Edytowano przez MrCzesio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Monika13
      Chce kupić  talerzówke do uprawy pozniwnej zboża kukurydzy i rzepaku. Zastanawiam się między pottingerem terradisc 3001 a kverneland Qualidisc farmer. Jakie są wasze opinie na temat tych maszyn? 
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich.
      Posiadam talerzówkę "ruską" ciąganą o szerokości roboczej ok 3 metrów. Jest ciągana belarusem 920.2 o mocy 81 KM. Mam pewien zapas mocy i myślę nad zastosowaniem czegoś do doprawiania co może być ciągane lub unoszone za talerzówką. Oczywiście ciężar i zapotrzebowanie mocy w granicach rozsądku.
      Piszę "coś" bo nie wiem co się stosuje.
      Proszę o wypowiedź osób mających wiedzę w tym temacie i doradzenie czy w ogóle warto się w to bawić.
      Pozdrawiam wszystkich. 
    • Przez 343
      Witam.Przymierzam się do zakupu talerzówki szerokość od 4 do 4,5 m  do 35 tys .Zastanawiam się jaką firmę wybrać sprzedawca poleca mi euro masz (pierwsze słyszę o tej firmie) ,ale jemu bardzo nie ufam bo to chyba wiadomo ,że każdy swoje będzie promować , rozważałem agro masza fajnie nawet to wygląda tylko nie wiem czy jakość poprawiła się jego mam agregat uprawowy z tej firmy 5 letni to stal słaba pęka i rozciąga się. Tyle tych firm jest do wyboru ,że nie wiem co wybrać ,może ktoś coś doradzi lub powie co ma i czy warto w to wchodzić.
    • Przez JOHNSTYJEK
      Witam wie ktoś może do czego to służy lub jak się to nazywa, Tata sprowadził to z Niemiec kilka lat temu za śmieszne pieniądze i nam to zalega a chcielibyśmy może to sprzedać



    • Przez michalnh
      Witam,
      Mam do sprzedania mocną i solidną talerzówkę Akpil szerokość robocza 3m, więcej informacji w ogłoszeniu pod linkiem:
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html#919789e367
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj