Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 15:50

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Witam!
Może już o tym było, ale odświeżę temat.
Zacznę jak to wygląda u mnie. Po każdym dniu rozsiewania nawozów myję rozsiewać myjką ciśnieniową i pozostawiam na 1-2 godz. do wyschnięcia. Po wyschnięciu smaruję elementy robocze olejem (łopatki, tarcze i dno leja). Kiedyś używałem do tego celu pędzla a ostatni używam spryskiwacza (takiego po płynie do mycia szyb) i sprawdza się to dobrze.
Co do oleju to mam teraz dylemat. Oryginalny olej jaki dostałem przy zakupie rozsiewacz Bogballe właśnie mi się kończy. Zastanawiam się czy warto zainwestować w jakiś specjalny olej konserwacyjny/ochronny/antykorozyjny, czy może używać zwykłego oleju typu Superol itp.
Jak to wygląda u Was?
Ciekawi mnie głownie jakiego oleju używacie i czy smarujecie po każdym myciu?
Może ktoś się też wypowie jak zakonserwować rozsiewacz po sezonie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Dzisiaj, 23:08
  •  

#2 Share stalon

stalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:05

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Po myciu tak samo myjką ciśnieniową, przepalony olej rozprowadzam po dnie tak do połowy wysokości miotłom otwieram i zamykam pare razy otwór i jak dotąd zero śladów korozji a lej z 80 lat tyle ze cały czas garażowany

Edytowany przez stalon, 09 kwiecień 2014 - 16:25.

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:11

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Podobnie jak wyżej do konserwacji olej przepalony choć różne opinie o tym się słyszy. Z tym, że rozsiewacz jest zawsze garażowany. Jeżeli masz jakiś nowy rozsiewacz (jak wnioskuje z postu) i ci go szkoda tak "brudzić" to jak najbardziej nowy, nieużywany olej się nada. Ewentualnie wymieszać ze smarem żeby był gęściejszy i się lepiej trzymał.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:12

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? To pogratulowac :D Bo te nowe rozsiewacze to po 2 latach juz widac rdze na ocynku...

#5 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:38

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Ja również po rozsianiu nawozu myje i lece starym olejem silnikowym, rdzy nie widać ale jest garażowany więc to też dużo daje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:39

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Waśnie mam roczny rozsiewacz Bogballe i już widać pierwsze ślady korozji. Kolega ma Amazone i też po jednym sezonie korozja w kilku miejscach wychodzi.
Niestety z tymi nowymi są problemy z korozją bo podobno inne farby teraz są. Poprzednie zostały wycofane bo były szkodliwe dla środowiska podobno.

Co do przepalonego oleju to z tego co mnie kiedyś uczono to nie powinno się go stosować do konserwacji gdyż zużyty olej zawiera substancję żrące które niszczą powłokę.

Myślę że kupie zwykły tani olej do smarowania w sezonie a na zimę zakonserwuje rozsiewacz smarem i powinno być dobrze.

#7 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:58

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Ja myję myjką, wyschnie to olej przepracowany rozcieńczam ropą i spryskuję spryskiwaczem ogrodowym. I do garażu. Lejek na dworze tyle co czas trwania siewu. Rok 84 i jak nówka tylko łopatki farba starta.

#8 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 17:19

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Mój też garażowany jest i mimo to korozja wychodzi. Mam tylko nadzieję że korozja nie biedzie rozwijać się w szybkim tempie.
Ciekawy pomysł z tym opryskiwaczem ogrodowym. Też planuje kupić taki 1L opryskiwacz do tego celu. Dużo wygodniej jest spryskać wszystkie miejsca niż smarować pędzlem.

#9 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 17:37

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? Dobrze umyć ropa z przepalonym olejem silnikowym w ropownice całego wypsikać i jest dobrze.... My w firmie wszystko tak konserwujemy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ventomaniak

ventomaniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 19:31

Jak i czym konserwujecie rozsiewacz? A myślałem, że tylko polskie rozsiewacze tak słabo zabezpieczone. Nie tylko farba jest ważna ale przygotowanie materiału do malowania, a z tym jak widać też słabo. Skoro po roku już wychodzi to co będzie dalej? Olej pewnie spowolni korozje ale nie zatrzyma.

Dodaj odpowiedź