Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka samojezdna.

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 24 styczeń 2008 - 10:32

Kosiarka samojezdna.

no to twoj znajomy nie bardzo sie zna,poniewaz w kosiarkach VIKING montowane sa silniki BRIGGS&STRATTON. a to sa jedne z lepszych silników ustepuja jedynie HONDZIE!!!!! najwazniejsze to jest odpowiednio dopasowac moc silnika do koszonej powierzchni i wszystko bedzie ok,srednia zywotnosc tych silnikow to minimum 10lat.

Zależy jeszcze od kosiarza, bo i HONDĘ można zarżnąć... :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka samojezdna. Dzisiaj, 18:46
  •  

#22 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2008 - 14:14

Kosiarka samojezdna.

ja polecam ci traktorek firmy "murray" ma juz go chyba trzeci rok i jest naprawde super :) zadnych awari nie miałem naprawde przydatny szczegolnie jak sie jedzie na pole ogradzac dla krow :P

ja też go polecam sam go mam już 3 lata i chodzi bardzo dobrze

#23 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 16:09

Kosiarka samojezdna. Ja mam Honde 4514, z hydrostatyczną skrzynią ma ona silnik 14hp chłodzony cieczą kosa jest szerokości 120cm, naprawdę fajna maszynka tylko kosztuje, ale jak chcesz żeby chodziła to dobrze jest wydać trochę więcej kasy. :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 12:30

Kosiarka samojezdna. Ja tam radzę brać tylko markową żeby się nie użerać (przy dobrym użytkowaniu) :P

#25 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 13:42

Kosiarka samojezdna.

no to twoj znajomy nie bardzo sie zna,poniewaz w kosiarkach VIKING montowane sa silniki BRIGGS&STRATTON. a to sa jedne z lepszych silników ustepuja jedynie HONDZIE!!!!! najwazniejsze to jest odpowiednio dopasowac moc silnika do koszonej powierzchni i wszystko bedzie ok,srednia zywotnosc tych silnikow to minimum 10lat.

No wiemy że tam są montowane silniki B&S ale co z tego ?? zgodzę się z tym że moc silnika musi być dopasowana pod konkretny model kosiarki (tzn. szerokość kosy itp.) . Teraz można zauważyć że marki cieszące się sławą (np. B&S) idą na masową produkcję silników (w tym przypadku) co nie służy dobrze jakości ... Tyle ode mnie :P
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#26 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 23:39

Kosiarka samojezdna. A czy takim czymś można by było wjechać w ugór? i czy można by było coś podpiąć do przydomowej działki?

#27 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 15:06

Kosiarka samojezdna. No można by wjechać ale to już by musiała być mocniejsza maszyna. Ale chodzi Ci o pług czy co ??

#28 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 17:13

Kosiarka samojezdna. Chodziło mi np czy by jedną brone ciężka uciągnoł. Raz widzialem w castoramie byl ciągniczek tego typu i mial w komplecie przyczepke 1 bronę i pług 1 skibowy. Zaciekawilo mnie to bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby taki dał radę orać

#29 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 22:59

Kosiarka samojezdna. orać to nie wiem czy dałby rade ale przyczepkę to napewno pociągnie

#30 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 13:59

Kosiarka samojezdna. Jeszcze jedno pytanie. Te traktorki mają możliwość ściągnięcia adaptera koszącego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 17:21

Kosiarka samojezdna. a co ci przeszkadzają te noze? przeciez są podnoszone

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#32 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 17:33

Kosiarka samojezdna.

Jeszcze jedno pytanie. Te traktorki mają możliwość ściągnięcia adaptera koszącego?

witam mają możliwość ściągnięcia adaptera koszącego ale nie wiem czy warto ściągać bo można spokojnie jeździć z nim ja cały czas jeżdżę z nim jak np ciągnę przyczepkę

#33 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 18:09

Kosiarka samojezdna. Pytam się bo jak wjadę w coś to sie na tym można zawiesić.

#34 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:21

Kosiarka samojezdna. One pociągną pług. Ale nie licz że to będzie nawet 1*25. Można te adaptery ściągać w niektórych.

#35 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:01

Kosiarka samojezdna. A po co ściągać jak można podnieść. Chyba, że chcesz tym traktorkiem off-road robić... :D

#36 Share Luker

Luker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 luty 2008 - 20:32

Kosiarka samojezdna. Witam,
myślę że mogę coś powiedzieć o takich kosiarkach bo zajmuję się utrzymywaniem terenów zielonych (parki, boiska, ...). Jeżeli mówisz o pow. 1,5 ha z wyrzutem bocznym to polecałbym jakąś maszynkę MTD (średni pułap cenowy), byle silnik był Briggs&Stratton o mocy pow. 14 KM. 12 KM (najczęściej spotykane), ale przy wyższej trawie i bardziej mokrej może już nie dawać rady. Szerokość koszenia to zazwyczaj od 80 - 120 cm. W zależności od mocy. Jeżeli często kosisz trawę (a przy tej szerokości trochę czasu to zajmuje) to tylko wyrzut boczny. Dobrą alternatywą może być wyrzut tylni do kosza, bo jak masz trawę za wysoką, to rozrzucona przykryje trawnik i zacznie gnić. Wiadomo czym to się skończy. A tak zawsze możesz wrzucać do kosza i dalej na kompost. Jeżeli masz na wydanie powyżej 15 tys. zł to zapraszam do sklepu Stihla (Vikinga), Stigi lub Husqvarny. Bardzo dobra jakość. A jeżeli szukasz maszynki, której Twoje pokolenie nie zakatuje to Etesia, ale to już ceny nie dla śmiertelników.
Oczywiście zawsze możesz wybrać coś tańszego, też będzie kosić, wcale nie gorzej, ale możesz się zawieść wykonaniem i zdesperować naprawami. Tu nie wymienię marek, bo wystarczy przejechać się do marketu ;)

Co do odgarniania śniegu. Ostatnio widziałem, da się, ale trzeba mocno przód dociążyć. Traktorki są lekkie i zamiast odgarniać śnieg po prostu po nim pojadą. Jak jest chlapa na dworze to daje rade, ale inaczej to tylko cegły, albo krawężniki trzeba dopiąć do pługa.
A dodatkowe narzędzia. Są traktorki, które można doposażyć w bierne narzędzia, lub takie z napędem od własnych kółek, takie jak siewniki, rozsiewacze, wertykulatory, aeratory, pługa do orania nie widziałem. Ale są też traktorki z przyłączeniem i można zaczepić np. glebogryzarkę z tyłu, albo w niektórych agregat tnący z przodu.

Pozdrawiam

#37 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 16 luty 2008 - 20:52

Kosiarka samojezdna.

Jeszcze jedno pytanie. Te traktorki mają możliwość ściągnięcia adaptera koszącego?

Mają zdejmowany zdapter i ja radze zdejmowac bo jak sie jedzie i np. wytaje kamien z ziemi to mozna sobie noze pogiąc albo to oske od adapteru czy jakos tak

a co do odsniezania to radze go na zime wstawiac w ciepłe miejsce bo jak stoi w garazu bez rzadnego ogrzeawnia to nie darady go zapalic ;)

#38 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:44

Kosiarka samojezdna. heh kup sobie Krone big m2 ;] u nas koles w okolicy ma ale wypas!!!!!!!!!1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 11 maj 2008 - 09:20

Kosiarka samojezdna. Powierzchnia koszenia została w znaczącym stopniu zmniejszona, i dlatego i z braku funduszy ojciec zdecydował sie na kosiarkę zwykła.
A więc tak silnik musi być Briggs&Stratton, musi być napęd, silnik powyżej 4,5 km. Wczoraj mi się całkowicie rozwaliła już 9 letnia kosiarka sipmy.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250