Zaloguj się, aby obserwować  
funkmaster1993

Kosiarka samojezdna.

Polecane posty

Zastanawiam się na kupnem traktorka do koszenia trawy i odśnieżania, nie prowadzę od roku hodowli krów więc mam dużo do koszenia w obejściu. Jakie macie doświadczenia z takimi kosiarkami. Jaką mi polecanie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Zastanawiam się na kupnem traktorka do koszenia trawy i odśnieżania, nie prowadzę od roku hodowli krów więc mam dużo do koszenia w obejściu. Jakie macie doświadczenia z takimi kosiarkami. Jaką mi polecanie.

 

U mnie w szkole mają 2 traktorki (bodaj Husqvarny) i nie narzekają na te sprzęty. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać modele jaką mają szerokość koszenia. Czy w ogóle opłaca się kupować taką kosiarkę. Mam zdezelowaną kosiarkę spalinową sipmy.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Możesz podać modele jaką mają szerokość koszenia. Czy w ogóle opłaca się kupować taką kosiarkę. Mam zdezelowaną kosiarkę spalinową sipmy.

 

Ups dokładnie to ci nie podam ani modelu ani szerokości, ale myśle, że szer. koszenia między 80-90cm. Pozdrawiam


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Może kup coś z vikinga podobno dobre sprzęty. Jak masz bardzo dużo do koszenia to kupuje a jak mało to ci nie warto, bo taka przyjemność kosztuje. I musisz w nią nalać paliwa ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam posesje 1,5 ha w tym jest trochę sadu przydomowego budynki i trochę drzew iglaki i mały lasek przy rzeczce dużo jest moim zdaniem do koszenia.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

To możesz brać taką kosiarkę do tego jakaś przyczepka i super zestaw będzie.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka mi się nie przyda myślę o kosiarce z bocznym wyrzutem ale chciał bym dokupić do niej pług śnieżny, bo mam trochę do garażu drogi utwarzina myślę że przy odśnieżaniu też mogła by się przydać.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A o jakiej ty firmie myślisz? Nie kupuj tanich i nie znanych maszyn bo sie psują. Ja kupiłem kosiarkę jakąś badziewianą i teraz żałuję że mogłem dołożyć i mieć lepszą.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja proponuje te:viking, stihl, Husqvarna. Moim zdaniem najlepsze ale i kosztują.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

ja polecam ci traktorek firmy "murray" ma juz go chyba trzeci rok i jest naprawde super ;) zadnych awari nie miałem naprawde przydatny szczegolnie jak sie jedzie na pole ogradzac dla krow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Może kup coś z vikinga podobno dobre sprzęty. Jak masz bardzo dużo do koszenia to kupuje a jak mało to ci nie warto, bo taka przyjemność kosztuje. I musisz w nią nalać paliwa ;)

 

Ja jednak polecę Husqwarne. Vikingi racja to są SHTILe ale są bardzo drogie i słyszałem ze nie najlepiej sie sprawują...


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Mimo, że Viking to STIHL to są bardzo awaryjne, znajomy zajmuje się naprawą kosiarek i mi te markę odradzał!!


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Mimo, że Viking to STIHL to są bardzo awaryjne, znajomy zajmuje się naprawą kosiarek i mi te markę odradzał!!

no to twoj znajomy nie bardzo sie zna,poniewaz w kosiarkach VIKING montowane sa silniki BRIGGS&STRATTON. a to sa jedne z lepszych silników ustepuja jedynie HONDZIE!!!!! najwazniejsze to jest odpowiednio dopasowac moc silnika do koszonej powierzchni i wszystko bedzie ok,srednia zywotnosc tych silnikow to minimum 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jak masz kasę to kupuj nowy, bo nie wiadomo na jaką używkę trafisz.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
no to twoj znajomy nie bardzo sie zna,poniewaz w kosiarkach VIKING montowane sa silniki BRIGGS&STRATTON. a to sa jedne z lepszych silników ustepuja jedynie HONDZIE!!!!! najwazniejsze to jest odpowiednio dopasowac moc silnika do koszonej powierzchni i wszystko bedzie ok,srednia zywotnosc tych silnikow to minimum 10lat.

 

Zależy jeszcze od kosiarza, bo i HONDĘ można zarżnąć... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
ja polecam ci traktorek firmy "murray" ma juz go chyba trzeci rok i jest naprawde super :) zadnych awari nie miałem naprawde przydatny szczegolnie jak sie jedzie na pole ogradzac dla krow :P

ja też go polecam sam go mam już 3 lata i chodzi bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Ja mam Honde 4514, z hydrostatyczną skrzynią ma ona silnik 14hp chłodzony cieczą kosa jest szerokości 120cm, naprawdę fajna maszynka tylko kosztuje, ale jak chcesz żeby chodziła to dobrze jest wydać trochę więcej kasy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja tam radzę brać tylko markową żeby się nie użerać (przy dobrym użytkowaniu) :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
no to twoj znajomy nie bardzo sie zna,poniewaz w kosiarkach VIKING montowane sa silniki BRIGGS&STRATTON. a to sa jedne z lepszych silników ustepuja jedynie HONDZIE!!!!! najwazniejsze to jest odpowiednio dopasowac moc silnika do koszonej powierzchni i wszystko bedzie ok,srednia zywotnosc tych silnikow to minimum 10lat.

 

No wiemy że tam są montowane silniki B&S ale co z tego ?? zgodzę się z tym że moc silnika musi być dopasowana pod konkretny model kosiarki (tzn. szerokość kosy itp.) . Teraz można zauważyć że marki cieszące się sławą (np. B&S) idą na masową produkcję silników (w tym przypadku) co nie służy dobrze jakości ... Tyle ode mnie :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj