Skocz do zawartości

Zdjęcie

,,która genetyka najlepsza?''

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krolikBaks95

krolikBaks95

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:45

,,która genetyka najlepsza?'' wielu hodowców zadaje sobie to pytanie. a wy jak mówicie w którą stronę lepiej iść <_<
czy według was amerykańskie buhaje są niedoścignione, czy dorównują im europejskie?
zapraszam do komentowania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
,,która genetyka najlepsza?'' Dzisiaj, 13:09
  •  

#2 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 22:39

,,która genetyka najlepsza?'' moim skromnym zdaniem amerykańskie górują ale są w miarę możliwości uzupełniane europejskimi w rodowodach i ja jestem jak najbardziej za. w zasadzie jak dobry byk to nie ważne z jakiego kraju. tyle że te dobre najczęściej są ze stanów. Ale nawet obecnie europa ma doskonałe buhaje np. Mascalese, Atlantic, Roumare, Paramount, Active, Guarini, Artes, Jango, Jefferson, Stol Joc no i młoda gwiazda Supershot nr 1 GTPI także europejski. jeśli chodzi o poziom to moim zdaniem są to najlepsze na świecie lub jedne z najlepszych. mówię ogólnie nie dostosowując się do wybranego indeksu w danym kraju.

#3 Share klassjan9

klassjan9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 09:09

,,która genetyka najlepsza?'' Według mnie jak narazie rządą buhaje z USA i Kanady. Ale buhaje europejskie zaczynają im dorównywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 15 czerwiec 2014 - 07:39

,,która genetyka najlepsza?'' Genetyka duńska czy holenderska tez jest bardzo wyrównana. Krowki moze deko mniejsze i niższe niż usa czy kanady za to bardzo fajne produkcyjne. Dziś coraz wieksza wage przywiązuje do wydajności życiowej jak laktacyjnej.

#5 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 19 czerwiec 2014 - 05:46

,,która genetyka najlepsza?'' Genetyka Duńska idzie bardzo do przodu, zobaczcie na indeksy TPI, NM$ i CM$ buhajów z Danii. Kilka byczków jest tez w TOP100 TPI. Ja osobiście jestem za genetyką Duńska, mam krowy z Danii i nie zamieniłbym ich na żadne inne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 11 październik 2015 - 14:16

,,która genetyka najlepsza?''

Moim zdaniem jak chodzi o genetykę dominują USA, Kanada, Dania, Holandia, Niemcy, Francja, Włochy, Anglia i w małym stopniu Polska.