ArturKubacki

Jakie Technikum wybrać ?

Polecane posty

Witam.

 

Mam 15 lat po wakacjach idę do 3 gimnazjum i już trzeba zastanowić się gdzie się pójdzie , mam od domu 10 km Technikum Rolnicze i inne kierunki . Ale kurczę nie mogę się zdecydować . Interesuje mnie rolnictwo i motoryzacja , ogólnie jestem bardzo obeznany w świecie elektroniki i biznesu ;p Tata prowadzi zakład kamieniarski no ale jaki kierunek mógłbym wybrać zeby ten zakład prowadzić rolnictwo to było by 2 moja praca bo mam 3 ha ale dzierżawy jeszcze są czyli około 12ha . No ale kurczę nwm czy się opłaca iść na technikum rolnicze ;/ Bo znów rolnictwo to loteria , nie zawsze wyjdziesz w pieniądzach na + ;/

 

Pewnie mnie wyśmiejecie , no ale za 5 miesięcy będę powoli musiał składać podania do szkoły ..

 

 

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Jeżeli masz do wyboru technikum rolnicze, a technikum ekonomiczne- to bierz rolnicze. Ludzi po technikum ekonomicznym jest teraz odgrroma i nie ma dla nich pracy, a w rolnictwie jak jest tak jest, ale zawsze się jakoś będzie żyło.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , bo przejmę firmę po tacie nie to będe miał dochody . A gospodarstwo to będzie hobby . Ale nwm czy wgl się opłaca mieć to technikum rolnicze . No ale co jak co , w rolnictwie da się zarobić , trzeba mieć tylko pomysł ; ) Ale kurde jaki kierunek wybrać ?http://szkolnictwo.pl/szko%C5%82a,policealna,Czarnocin,PB1543,Zesp%C3%B3%C5%82+Szk%C3%B3%C5%82+Rolniczych+im.+Juliusza+Poniatowskiego tutaj są kierunki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Podanie to ty będziesz składał za rok i 1 miesiąc a nie za 5 miesięcy...

 

Podanie to ty będziesz składał za rok i 1 miesiąc a nie za 5 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie bym chciał się dołączyć do pytania ;) Był ktoś na Techniku mechanizacji rolnictwa ? Można po tym prowadzić własne gospodarstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

ja jestem w technikum mechanizacji rolnictwa i z tego co mówią to można prowadzić własne gospodarstwo


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak nie masz własnego gospodarstwa to tylko praca jako parobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po technikum rolniczym czasem możesz dostać jakieś średniokierownicze stanowisko w PGRze lub innym takim, oczywiście szefem nie będziesz, ale parobkiem też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gabrysiek
      Witam!
      Postanowiłem założyć temat, w którym mam nadzieję, pomożecie mi w wyborze szkoły.
      Wprzyszłości mógłbym gospodarzyć na powierzchni około 25 ha oraz dzierżawa na pewno by się jakaś znalazła ( o grunty orne się nie boję). W mojej miejscowosci zostanie max 10 rolników w tym na pewno 3 większych. Starałem się dowiedzieć ile ha liczy moja wieś, ale nie udało mi się. Trzeba będzie poczekać do dożynek, bo tam zawsze podają takie informacje, ale myślę, że coś około 800 ha ornych powinno być.
      Chciałbym abyście pomogli mi w wyborze szkoły pomiędzy technikum rolniczym, a agrobiznesu. Teraz są ciężkie czasy polskiego rolnictwa, ale uważam, że jeślibym mądrze zarządzał tym co bym objął to powoli przerodziłoby się w porządne gospodarstwo, które by przynosiło zyski. Na początku prawdopodobnie poszedłbym jeszcze do pracy.
      Dużo osób odradza mi, abym pozostał na wsi, ale nie widzę dla siebie innego zawodu. (Mama cały czas ma nadzieje, że nie zostanę na roli, ale mówi jak mam się kształcić w tym kierunku to niech to będzie TA). Co prawda moje mażenia mogą się nie spełnić i chciałbym się w jakiś sposób zabezpieczyć. (Zamiast TR wybrać TA). Czy to by wiele zminiło?
      Gdybym wybrał TA to czy normalnie mógłbym przejąć gospodarstwo oraz korzystać z dofinansowań dla rolników (o ile będą jakieś) itp. Jak mam rozumieć te dwie nazwy kierunków kształcenia:
      TR- rolnik
      TA- praca biurowa
      Dużo czytałem na stronach różnych szkół i tam są zazwyczaj różniące się informacje.
      Jak wyglądałyby praktyki na tych kierunkach?
      Jakie znacie szkoły w północnej lubelszczyznie? (np. pow. radzyński, parczewski, bialski). Ja jak narazie znam dwie szkoły w Jabłoniu (około 20km) oraz w Leśniej Podlaskiej (około 60km). Czy możecie powiedzieć coś więcej o tych szkołach?
      (Byłem ze szkołą chyba w centrum doradztwa zawodowego i tam były przeprowadzone testy w jakim zawodzie/kierunku mógłbym sie w przyszłosci sprawdzić. Wyszło mi: ROLNIK).
      Co do innych tematów to oczywiscie, że są, ale skupiają się na TR.
      Napisałem może to troche chaotycznie, ale mam nadzieję, że mnie zrozumieliście i pomożecie. Z góry dziękuję i pozdrawiam Gabriel.
    • Przez tymtus
      Siemka. Chodzi ktoś z was do Bolesławowoa? Woj. pomorskie
    • Przez boskiroman1
      Mam problem związany z tym czy iść do technikum rolniczego.Zamieżam przejąc gospodarkę po rodzicach jakieś 60-70ha i niewiem czy ta szkoła mi w czymś pomoże. Kto do takiego technikum chodził niech coś napisze na ten temat będe bardzo wdzięczny.Aaa i był bym zapomniał jak ktoś wie jaki jest pozim nauczania i czy łatwo jest się dostać do szkoły rolniczej w Zamosciu na profilu Technik rolnik .Z góry bardzo dziękuje za to co napiszecie.Pozdrawiam.
    • Przez wel
      Witam. Co sądzicie o tym technikum? Właśnie kończę gimnazjum i chciałbym kontynuować naukę w kierunku rolniczym.Myślę że w dzisiejszych czasach lepiej jest pójść do technikum niż do liceum w moim przypadku.
    • Przez eti1997
      Witam poszukuje szkoły która prowadzi nabór na to technikum Jestem Z powiatu Grodziskiego lecz u nas tylko w Kotowie jest Rolnicze, a rolniczego samego nie chcę robić. Więc mam dla was pytanie gdzie najlepiej wybrać się szukając tego kierunku proszę o wszelkie propozycje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj