neq132

Problem z kiprowaniem i podnoszeniem

Polecane posty

neq132    0

Mam pytanie, załączam pompę hydrauliczną i nie działa kiprowanie ani pompa nie podnosi, chodź założona jest nowa pompa.

Ursus 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robek85    0

Jeżeli włączasz pompę na pracującym silniku (niskie obroty silnika) to powinno lekko zazgrzytać – znaczy się, że ma napęd. Sprawdź stan oleju w skrzyni i czy masz czysty filtr. Jeżeli olej i filtr są ok to możesz odkręcić przewód ssawny od pompy i wlać do niej oleju (ile wejdzie) – u mnie pomagało jak zapowietrzała się stara pompa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neq132    0

Pompa na wolnych obrotach zaskakuje. Dzisiaj zapaliłem to podnosi, ale słabo prawdopodobnie będzie niski stan oleju, czy jest niski stan oleju to pompa będzie się zapowietrzać i czy też nie będzie kiprował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

poluzuj lekko na zapalonym silniku przewód od pompy prawdopodobnie się zapowietrzyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jeżeli jest niski stan to mogła się zapowietrzyć, lepiej jak oleju będziesz miał pod max nalane. Jakim olejem masz zalany układ? Sprawdź też czy masz drożny filtr, może przydałoby się go wyczyścić albo wymienić.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

U mnie w 932 jest podobnie np na zimnym oleju zaczepie pług rozsiewacz obojetnie co i nie podnosi albo podniesie np 10 cm i dalej nie da rady musze wtedy opuscic i np za 6 razem dopiero podniesie tak jak powinien. Hydraulika zewnetrzna też wtedy nie działa. Na przykład wczoraj nasypałem pełną sadzarke i podniósł tylko na 1/2 wysokości, opuscilem podniosłem jeszcze raz i wtedy była max w górze. Jak opusciłem na polu to znowu nie chciał podniesc złapał za drugim razem i potem juz caly czas było dobrze. Troche to denerwuje wiecie co to moze byc ? Filtry nowe oleju pod 2 stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

Witam

W moim C-385 problem polega na tym że raz podnosi i kipruje a raz nie.

Kiedyś bywało tak że wystarczyło go zgasić i zapalić ponownie i działał.

Teraz w ogóle nic nie robi. Ani nie podnosi ani nie kipruje.

Sprawdzę olej i filtr i napiszę co i jak, lecz chciałbym aby koledzy mi powiedzieli czy w tym ciągniku pompa działa cały czas czy gdzieś się ją włącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jeżeli ją włączysz i napęd jest sprawny to powinna działać cały czas, a włącza się ją taką dźwignią z lewej strony ciągnika na skrzyni pośredniej na wprost schodków. Dźwignia musi być ustawiona na literę Z aby włączyć pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal2704
      Witam. W moim traktorze jest tak ze jak rozgrzeje sie olej to bardzo słabo podnosi. Na zimnym jest ok ale ma bardzo małe ciśnienie 70 bar, a powinno być 180. Założyłem już trzecią pompę i nic nie pomogło. Zaworek przy rozdzielaczu także już wymieniałem i nic to nie pomogło. Odłączyłem przewód od regulatora siłowego aby olej szedł tylko na wyjścia hydrauliczne i ciśnienie wzrosło do 80. Nie wiem co już zrobić. Czy to może być wina rozdzielacza? Jeszcze chciałem sie zapytać bo ten wałek w nowej pompie mogę przekręcić ręka. W c-360 nie można było tego zrobić ręką tylko kluczem. Dodam ze rozdzielacz nie ma wielkich wycieków. Liczę na szybko odpowiedź bo orka czeka.
    • Przez agi
      Witam,
      możecie coś wyjaśnić z punktu widzenia  mechanika VS  warsztat etc DLACZEGO tak proste nawet konstrukcje agregatów uprawowych (stosowane do ursusa c 330 czy 360) na zasadzie aby tylko podnieść siewnik typu poznaniak z 2 metrowy co waży ponad 300 kg, NIE są budowane na tej mega prostej konstrukcji podnoszenia wbudowanej w ciągnik..

      https://www.youtube.com/watch?v=z2CXvr5e8KY

      przecież zasada dźwigni jest uniwersalna i dlaczego nie wykoszystać tego podnoszenia na końcu tej dźwigni aby podnieść chociaż trochę ten siewnik od ziemi na kolejnym 3 stopniowym czaczepie

      pewnie łącznik musiałby być podłączony na wysokości łącznika ciągnika..

      Dlaczego ludzie wolą bardziej skomplikowane rzeczy do tego, w tym rodzaju..? https://i.ytimg.com/vi/gV6-JwnGDMo/hqdefault.jpg

      oczywiście przy konstrukcji "uproszczonej" podniesienie agregatu to także podniesienie siewnika, ale tak wygląda ta praca.. 
       
      coś takiego  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ESjUGtDyo5WXcXP1aZUVS88qfqZncfYd.jpg
       
      ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj