Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak widocznych rui u krowy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BarteX100

BarteX100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 11:42

Brak widocznych rui u krowy Witam Mam jałówkę która po wycieleniu przez dlugi czas nie mogła dojsc do normalnej formy, praktycznie sterczały na niej kości oraz wychodziła jej sierść. Krowa była odrobaczona zastrzykiem potem do ustnie a nie dawno wet podał nowy środek do stosowania zewnętrznego( polał jej po kręgosłupie). Wizualne wygląda dożo lepiej , apetyt jej dopisuje lecz przez prawie rok nie miała widocznej rui. Dostawała parę razy zastrzyk i żadnych rezultatów . Myśleliśmy, że to przez przez zły stan zdrowia , ostatnio wet dał specjalną wkładkę do pochwową która miała wywołać ruje. I nic nie pomogło Co jeszcze mogę zastosować żeby dało jakiś rezultat
Proszę o dobrą radę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak widocznych rui u krowy Dzisiaj, 16:11
  •  

#2 Share marek9508

marek9508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 12:58

Brak widocznych rui u krowy możne to się wydawać śmieszne, ale u nas, jak nie ma rui, to puszczamy ja luzem po ogrodzie tak na cały dzień. ewentualnie hormony dać.

#3 Share BarteX100

BarteX100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 13:07

Brak widocznych rui u krowy hormony miala dawane pare razy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:23

Brak widocznych rui u krowy a kryłeś po tych hormonach czy tylko dawałeś? Bo po podaniu pierwszego zastrzyku jak do 10 dni nie ma widocznej rui to na 11dzień podajesz drugi i po 3 dobach kryje się w ciemno a potem po 40 dniach zbadać czy cielna. Ja bym jej zrobiła USG czy ona ma wszystko w porządku z narządami bo może nie mieć jajników dobrze rozwiniętych lub coś w tym stylu.

#5 Share BarteX100

BarteX100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:54

Brak widocznych rui u krowy wszystko było robione tak jak nalezy, robilismy tak jak zostało wyzej napisane, zacielaliśmy ja bez widocznych rui tak jak lekarz zalecił. Co do odpowiedniego rozwoju krowy to raczej wszystko jest ok skoro wycieliła pierwsza sztuke , w zaden sposob po porodzie nie chorowała na drogi rodne , nie było zadnej infekcji itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 05:43

Brak widocznych rui u krowy Jeżeli krowa się wycieliła 19 marca i dzisiaj 21 kwietnia ma ruje to mogę ja zainsyminować czy nie jest za krotki odstęp czasu :)