karol091193

Embargo na mleko i produkty mleczne

Polecane posty

karol091193    869

Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 

http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc

Edytowano przez rzeznik13
  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Kolorowo nie będzie, po za rolnikami rzecz jasna po d**ie dostaną między innymi kierowcy i pracownicy tych zakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mozemy tylko podziekować "naszym" idiotą z wiejskiej i to wyłacznie jest całe uzbieranie ludu jednego z najniższych ilorazów nteligencji w całej PL gdzie pchaja sie tam gdzie człowiek kraj i naród nie ma zadnego interesu a zadzierać z jednym najwiekszych mocarstw globu.

I teraz pytanie gdzie Polscy Rolnicy sprzedaja swoje płody ? Żywiec, Mleko, Zboża Jabłko itd. cały sektor powiązany z rolnictwem dostanie ostro po d*pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

najgorsze jest to że nie ma na kogo zagłosować bo żadna partia nie przejmuje się polską gospodarką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Nie interesują się bo niby po co? ;) Nie wezmą worka pszenicy i przeleją na konto,im jest potrzeba kasa wiek emerytalny podnieśli,vat podnieśli zaraz pewnie znowu coś podniosą bo po wyborach trzeba dziurę czymś wypełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

najgorsze jest to że nie ma na kogo zagłosować bo żadna partia nie przejmuje się polską gospodarką...

powiedz mi z jakiej racji rzad ma pomagac rolnikom? rzad powieniem nie przeszkadzac i wtedy bedzie ok. nie przeszkadzac ale i nie pomagac... a tak jest masa regulacji i przepisow a takze ogromne podatki ktore wcale nie sa potrzebne dla ludzi tylko dla tych idiotow z Wiejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najgorsze jest to że nie ma na kogo zagłosować bo żadna partia nie przejmuje się polską gospodarką...

 

 

 

Jak to nie ma na kogo głosować? Jest tylko PiS i PO? Głosuj na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak to nie ma na kogo głosować? Jest tylko PiS i PO? Głosuj na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego.

To jest właśnie najgorszy błąd większości Polaków - myślenie że i tak PIS albo PO wygra bo ma takie i takie sondaże więc zagłosuję na PIS czy odwrotnie bo to mniejsze zło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Wyjaśnienie SM MLEKOVITA :)

INFORMACJA

 

Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem informuje, że nadal eksportuje swoje produkty do Federacji Rosyjskiej a zaistniała sytuacja dotyczy tylko jednego z wielu zakładów MLEKOVITY. Obecnie cała sytuacja jest w trakcie wyjaśniania i nie dotyczy ona produktów gotowych, ale wysyłki surowca przeznaczonego do dalszego przetwórstwa.

W zakładzie produkcyjnym utrzymany jest prawidłowy reżim sanitarno-higieniczny, co potwierdziły wielokrotne urzędowe kontrole, m.in. przeprowadzone przez Inspektorów Rosselkhoznadzor (Federacji Rosyjskiej/Unii Celnej) – ostatnia kontrola przeprowadzona w listopadzie 2013r.

Wszystkie produkty są prawidłowej jakości i badane są w niezależnych, akredytowanych laboratoriach zgodnie z zatwierdzonym przez Urzędowego Lekarza Weterynarii harmonogramem badań.

Badania laboratoryjne wykonywane są zgodnie z wymaganiami prawa żywnościowego Unii Europejskiej i Unii Celnej, w pełnym zakresie mikrobiologicznym: Salmonella, Listeria monocytogenes, bakterie z grupy coli, Staphylococcus aureus, pleśnie i drożdże ora ogólna liczba bakterii. Wykonujemy również badania w zakresie antybiotyków, Aflatoksyny M1, pestycydów, metali, dioksyn, radiologii oraz benzoapirenu.

Ponadto chcemy podkreślić, że każda partia produkcyjna jest badana w laboratorium wewnętrznym SM MLEKOVITA w nowoczesnym Centrum Badań, w Zakładzie Mikrobiologii i Bakteriologii oraz w Laboratorium Badania Mleka, które posiada akredytację wg ISO17025

Mleko i produkty mleczne produkowane są zgodnie z procedurami Certyfikowanego Systemu Zarządzania: bezpieczeństwem żywności FSSC 22000, zarządzania jakością ISO 9001 oraz zarządzania środowiskiem ISO 14001

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Kolego karol091193 nie ''SM Rypno'', a ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie!

Przepraszam za błąd. Już poprawiłem.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Jeszcze jeden tekst jak to jesteśmy przeciw Rosji tych baranów z wiejskiej (chociaż nie powinienem tu tych zwierząt obrażać...) i nic już tam nie sprzedamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nasi politycy krzyczeli o embargu dla Rosji. Jak zwykle nic z tego nie wyszło. Za to Putin jest konsekwentny i powolutku wprowadza nam embarga na różne produkty. Widać polski rolnik musi zapłącić za to, że rozkradali ukrainę przez lata rządzący nią i oligarchowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co Korwin da. Będziecie robić jak chińczycy. A Rosje jak zablokujemy. Pozycja będzie już stracona i nikt jej tak łatwo nie nadrobi, stagnacja może być na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do iraku jechaliśmy to rząd liczył na kurek z ropą a jak pomagamy ukraincom to chyba nie liczymy że nam sami oddadzą kresy wschodnie więc trza działać bo jest okazja odzyskać to co nam bezprawnie zrabowano po wojnie ale nasz rząd jest lojalny tylko wobec czego? Rosjanie krym od razu odzyskały i najlepiej dla nich żeby to było ze wschodnią częścią Ukrainy, jak po wojnie Rosjanie zajeli wyspy kurylskie to Japończykom nie chcą oddać ale jak by Alaska należała do kogoś innego niż USA to Putin by się chwili nie zastanawiał i dlatego to jest wielkie mocarstwo nad którym słońce nie zachodzi a my jesteśmy coraz mniejsi i coraz bardziej się zadłużamy aż nas przejmą bez strzału bo wojną i rozbiorami już kilka razy próbowali i się nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu jest bardzo długi okres bez wojny w Europie (nie licząc lokalnych konfliktów) jak tak jeszcze długo potrwa to staniemy się jak rosjanie że w kraju będzie społeczeństwo obrzydliwie bogate (1%) i żyjące w nędzy takie murzyny do roboty (99%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać ciągle jesteśm skazani na to żeby dostawać po d***e, @marluk ma rację wystarczy żeby się nie wpieprzali tam gdzie nie powinni i rolnicy jakoś dali by radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Może nie do końca w temacie, ale nie wiem czy wiecie, że Ukraina wprowadziła embargo na polską wieprzowinę!!! Za to nie mają problemów ze sprowadzaniem jej z Białorusi gdzie jak wiadomo jest dużo większy problem z pomorem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukejro w tym momencie jesteśmy miedzy ruskimi a unią, zarówno unia jak i ruskie pukają nas jak chcą i w co chcą, ale widać od wielu lat nic się nie zmienia. Musiałby się znaleźć jakiś konkretny człowiek/partia która chciała by dobra narodu a nie swojego, ale na to nie ma co liczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

krótko mówiąc nasz kraj za sprawą głównie naszego pożal się boże rządu... obrywa coraz mocniej. a artykuły podan na początku są mało precyzyjne, nie ma embarga na produkty mlekovity a jedynie na jeden produkt z jednej mleczarni należącej do mlekovita Wysokie mazowieckie (swoją drogą to 5 km ode mnie). przyczyna to ponoć bakterie których być nie powinno... bo akurat w to uwierzę...

Jedno jest pewne, niedługo mleko a konkretniej ceny polecą w dół, chociaż wierzę w prezesa który jest obrotnym człowiekiem i coś wymyśli :)

co do embarga na wieprzowinę oczywiście prawda jak najbardziej, ale oczywiście nasz rząd lubi wspierać tych którzy jak by nie patrzeć robią wszystko żeby nam było pod górkę, jak znam życie za mieszanie się w sprawy nie nasze na pewno nam się oberwie najbardziej. nie chcę upolityczniać tego tematu bo nie jest on od tego ale to tak na potwierdzeenie moich słów...

nasz kochany rząd tak dba o interesy rosyjskie że umożono gazpromowi milionowe długi, znacznie obniżono im opłaty za tranzyt gazu (na prawdę znaczące sumy) przez terytorium RP, a za gaz płacimy o połowę więcej niż na przykład niemcy- koniec wywodów politycznych chociaż dało by się dużo więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

ja wszsytko rozumiem, wtracalismy sie w sprawy Ukrainy, pomagamy jej to Rosja wprowadza swoje zakazy(bylo do przewidzenia) ale skoro pomagamy Ukrainie to dleczego ona nalozyla embargo na polska wieprzowine ? za to ze pomagamy ? tego to nie zrozumiem... i po .uj takim pomagac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

bo politycy uważają że na Ukrainie zrobią kapitał polityczny i dla nich nie ważne są konsekwencje ich czynów , embarga ważne są tylko punkty sondażowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin199027
      Witam chciałbym żebyście mi pomogli w wyborze. Mam dylemat ponieważ nie wiem co wybrać krowy mleczne czy bydło mięsne do hodowli. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Jakub5080
      Witam
      Tak jak w temacie, do tej pory zajmowałem się hodowlą bydła mięsnego, ale zwiększyła mi się ostatnio ilość rąk do pracy i po dłuższych namysłach zdecydowaliśmy się na krowy mleczne. Na początek tak około 50 sztuk, wszystkie środki na zakup jałówek, zbiornika, dojarki, itp. mam dostępne, chciałbym się tylko dowiedzieć , jak wygląda sprawa z weterynarią i mleczarnią, jak wygląda krok po kroku dogadanie się z mleczarnią.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
    • Przez pyraraf
      co sądzicie o krowach mlecznych pod wiatą przez cały rok. ma ktoś z was takie rozwiązania ? podzielcie sie doświadczeniami plusy minusy wysyłajcie zdjęcia.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj