AgroKarwowo

Przedni wom do C -360- 3p

Polecane posty

grzesmaly    701

Ja widzialem w 330 mial zrobiony na silniku hydraulicznym i przekladnia od cyklopa tylko dzialal na tym opryskiwacz ale nic ci wiecej nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruktaf    0

Ja bym zrobił przekładnię łańcuchową przy wałku przekazu i do przodu poprowadził wał od np. Poloneza, Fiata Żuka. Na przekładni łańcuchowej można dopasować obroty odpowiadające do przykładowej maszyny: wirnika, rębaka itp. Prawdopodobnie były takie przystawki np. do pługa wirnikowego

Edytowano przez ruktaf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Takie szczotki w 90 procentach są napędzane hydraulicznie. Strasznej maszyny do 60-ki na przód nie założy. Może jakaś przewracarka np. taśmowa (choć sensu nie widzę) kosiarka bijakowa, talerzowa czy bębnowa ale sam koszt takiej maszyny przekroczy wartość ciągnika.  Gdyby 60-ka miała lepszą pompę mógł by założyć hydrauliczny wom ale ona nawet pompę ma kiepską. Może ktoś wyłuska coś konkretnego na wałek do tego ciągnika bo mi jakoś nic do głowy nie przychodzi.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może jakieś samoróbki albo okrutnie stare wynalazki lub w moich stronach wiele nie ma.  Taka szczotka jest często robiona z myślą żeby zakładać ją do wielu pojazdów np. ciągnik rolniczy, wózek widłowy, koparka, multikar, bobcat czy nawet samochód. Robiąc na wałek założysz na przód tylko do ciągnika który ma przedni wom. Robiąc hydrauliczny założysz do wszystkiego. 

Powiem ci szczerze że osobiście w realu oczywiście na wom nie widziałem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Są są widziałem i dlatego to narzedzie mi przyszło do głowy że będzie się najlepiej nadawało na przedni wom w 3P a co do tych hydraulicznych to wiadomo że wtedy są one bardziej mobilne do wszystkiego co ma hydraulike można podpiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Najprościej to chyba będzie zrobić wałek pod spodem na całej długości i napęd z tylnegoWOM na jakiś łańcuch albo tryb przełożenie1:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Możesz się pokusić o taką przeróbkę :

http://olx.pl/oferta/dmuchawa-do-sniegu-plug-wirnikowy-CID757-ID7fXFX.html

 

U mnie sporo ludzi w okolicy przerabiało tak ciągniki, zwłaszcza C-330 do rwaczek do lnu. Orginalnie rwaczki były przystosowane do T-25, który miał tyle samo przełożeń do tyłu , co do przodu i po przełożeniu siedzenia można było pracowac nim na wstecznym. 

W ursusie się nie dało i ludzie przerabiali je na przód , a że napęd był z WOM, to dość często spotykane były takie patenty jak w tym ogłoszeniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czasami trafia się w sprzedaży pompa hydrauliczna montowana z przodu przed silnikiem do C-360, zastosowany jest tam wał kardana który łączy wał korbowy silnika i pompę. Gdyby pompę zamienić i zastosować gotową przekładnię 1000obr od przedniego WOM? Znajdzie się miejsce w C-360 na coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Jeżeli ma być to szczotka do zamiatania to napęd hydrauliczny wystarczy tylko czy pompa w naszym polskim fendzie da radę tym sprawnie obracać?  :blink:  
Poza tym nie szkoda Ci czasu i pieniędzy na robienie wom-u w 60tce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W 60-ce nie ma szans zrobić womu napędzanego od koła pasowego wału korbowego. Koło pasowe jest założone na jednym małym klinie. Nie utrzyma obciążenia i rozerwie szajbę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecek92    3

Sam po ukończeniu napędu będę się brał za wom przedni z tuzem, po co?

Proste- kosiarka czołowa 185cm <by noże wychodziły za obrys kół traktora>  + przyczepa samozbierająca. Podłączenie jest oczywiste, projektujemy taką samą przystawkę napędową jak do przedniego mostu tyle że można adaptować identyczną zębatkę jak do womu 48z. Dla napinaczy że to nie da rady. Prędkość operacji koszenia-zbioru będzie przystosowana tak jak pod prędkość zbióru samej przyczepy czyli dużo wolniej niż się kosi kosiarką, wszystko da rade, a roboty zrobi się 2x szybciej. Spalanie może o 30%  się zwiększy ale to i tak mniej niż jakby te operacje robić osobno....

Edytowano przez jarecek92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecek92    3

Hehe Dokładnie to samo chce zrobić, tyle że Zębatka odbiorcza ma tutaj dość szerokie zęby, to znaczy że jest zależny cały czas od tylnego womu, ja chce dać taką samą zebatke jak ta od womu które przesuwa się po swoim wałku, i była by możliwość odłączania go od tylnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Witam.Mam pytanie do fachowca który zna temat.

Otóż,czy koło zamachowe C360 3p ma rzeczywiście inny rozstaw otworów niż kolo C360?

-Czy koło C360 3p ma na sto procent ten sam rozstaw otworów jak kolo mf 255?

-Czy do koła C360 3p pasuje docisk zwykłej C360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
Dnia 13.02.2017 o 17:35, jarecek92 napisał:

Sam po ukończeniu napędu będę się brał za wom przedni z tuzem, po co?

Proste- kosiarka czołowa 185cm <by noże wychodziły za obrys kół traktora>  + przyczepa samozbierająca. Podłączenie jest oczywiste, projektujemy taką samą przystawkę napędową jak do przedniego mostu tyle że można adaptować identyczną zębatkę jak do womu 48z. Dla napinaczy że to nie da rady. Prędkość operacji koszenia-zbioru będzie przystosowana tak jak pod prędkość zbióru samej przyczepy czyli dużo wolniej niż się kosi kosiarką, wszystko da rade, a roboty zrobi się 2x szybciej. Spalanie może o 30%  się zwiększy ale to i tak mniej niż jakby te operacje robić osobno....

Jak postępują prace z przednim WOM? Wydaje mi się, że C-360-3p do cięższych prac będzie za słaby a w tym konkretnym przypadku prędkość podczas koszenia i zbierania będzie bardzo mała.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj