Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor proxima żółta kontrolka ładowania

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radzioxx92

radzioxx92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:15

zetor proxima żółta kontrolka ładowania Witam wczoraj kupiłem noewgo zetora proxime 90. Kiedy dzisiaj rano odpaliłem silnik na żółto zaczęła się świecić kontrolka ładowania akumulatora, po chwili zgasła. I tu moje pytanie czy wszystko jest ok i tak powinno być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor proxima żółta kontrolka ładowania Dzisiaj, 00:25
  •  

#2 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:29

zetor proxima żółta kontrolka ładowania Po mojemu to nie powinna no chyba ze to jakies oznaczenie dogrzewania czy cos takiego ale szybcie ci podpowie instrukcja obslugi

#3 Share radzioxx92

radzioxx92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:48

zetor proxima żółta kontrolka ładowania Kurcze albo jestem ślepy albo nic o tym nie ma.

#4 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:55

zetor proxima żółta kontrolka ładowania Rozmawialem z sasiadem co ma taka zabawke tez przyprowadzil chyba miesiac temu i marudzil zebym zobaczyl mu elektryke bo ma choinke na zegarach ale skoro nowy to wyslalem go do sprzedawcy

#5 Share torra

torra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:16

zetor proxima żółta kontrolka ładowania dołączam się do pytania kolegi odnośnie tej kontrolki bo mam to samo w proximie 90 w dodatku ta sama kontrolka póżniej lekko podświetla na czerwono macie to samo ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share escha

escha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:50

zetor proxima żółta kontrolka ładowania Jeżeli nie ma powietrza w układzie pneumatycznym świeci się STOP oraz kontrolka ładowania, po nabiciu powietrza gasną. Miałem podobny problem, że był luźny pasek na alternatorze i nie wskazywało również obrotów silnika.

#7 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 15:04

zetor proxima żółta kontrolka ładowania Żółta kontrolka, to nie czasem od świec żarowych? Jeżeli po przekręceniu kluczykiem świeci się to trzeba chwilę poczekać, aż świece się nagrzeją (kontrolka zgaśnie) i wtedy odpalać silnik.

#8 Share torra

torra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:18

zetor proxima żółta kontrolka ładowania To jest kontrolka od ładowania po przekręceniu kluczyka świeci na czerwono a gdy zapalimy silnik gaśnie (wydaje się normalka) ale po chwili zapala się na żółto tak na 15-20 sek. potem gaśnie.Po ciemku widać że ta kontrolka póżniej delikatnie żarzy na czerwono :huh: Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

#9 Share pawel100474

pawel100474

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 21:02

zetor proxima żółta kontrolka ładowania ja mam proxime 90 od 19.03.2014 i na pomarańczowo świeci mi się kontrolka od świec a inne na czerwono ładowanie, ciśnienie oleju i ciśnienie oleju w układzie kierowniczym i wszystko działa jak narazje poprawnie bez zastrzeżeń ma dopiero 8 godzin jak macie jakieś pytani to piszcie to wam pomogę bo się na zetorach znam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 maj 2014 - 10:59

zetor proxima żółta kontrolka ładowania Jak byś się znał to byś pomógł, a przynajmniej próbował. A tak przedstawiłeś normalny stan rzeczy jaki powinien być. Ja bym stawiał na uszkodzony regulator napięcia alternatora i w pierwszej kolejności sprawdził jakie napięcie panuje na instalacji i czy się zmienia ze zmianą koloru kontrolki. Przy odpalonym ciągniku powinno wynosić 14,4V Tak czy owak przy nowym sprzęcie niema co grzebać tylko zgłaszać na serwis,