Skocz do zawartości

Zdjęcie

dmuchawa BIN 7,5kW

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:04

dmuchawa BIN 7,5kW ma może ktoś tę dmuchawę i jak się wam sprawuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dmuchawa BIN 7,5kW Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:24

dmuchawa BIN 7,5kW jakby to dosadnie powiedzieć, a idź Pan p...u z tą dmuchawą.
Silos 70 ton czyli niecałe 5m do góry to wydajność ok. 6 ton/h czyli mniej więcej tyle co wiaderkiem po drabinie.

Przy okazji ma ktoś może jakiś patent jak to ustrojstwo przyśpieszyć ?

#3 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:20

dmuchawa BIN 7,5kW Jak nie masz dużo zboża to powinna śmiało wystarczyć bo znajomy zasypuje taką silos BIN 130ton i ma ją pare lat. Ale jak ma stać pare lat w jednym miejscu i nie będziesz jej ciągał to zdecydowanie polecam żmijkę pionnową która jest o wiele wydajniejsza. Ja zasypywałem nią 4 silosy 130ton przez pare lat i jest sporo wydajniejsza a dmuchawą do zboża też zasypywałem ale idzie o wiele wolniej. Wejdź na stronę Dozamech.pl Ja mam taką właśnie i nie ma porównania do wyjącej dmuchawy na pół wsi.....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 16:46

dmuchawa BIN 7,5kW słuchajcie ja w zeszłym roku postawiłem 2 silosy NBIN60WR czyli 70t. każdy i nie oglądając sie za bardzo za żmijka zaproponowali mi te dmuchawę, wg specyfikacji wydajność ok 8t. w czasie żniw okazało się że wydajność tej dmuchawy to nie 8t. a max 2-3t. i szlak jasny mnie trafił. zadzwoniłem do firmy przyjechali wymienić inżektor i nic to nie dało, po ponownej reklamacji wymienili wentylator ale też nic nie dało. chciałbym się zapytać czy może ktoś sobie przerobił coś zeby lepiej ciągnęła zboże, bo w takim tempie to kombajn ma przestoje bo przyczepy pełne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 19:29

dmuchawa BIN 7,5kW

A ja jeszcze raz doradze wam..... zostawcie te dmuchawy w spokoju i kupcie sobie pionowe żmijki i po problemie..... Są nie drogie, ciche i wydajne..... czego chcieć więcej. Ja mam właśnie z Dozamechu i co prawda już jej nie używam bo mam redler i kosz zasypowy ale wsypałem ją grubo ponad 1000ton i dalej chodzi. Cena do takiego małego silosa jak 7ton to około 3600brutto a jak większy silos się dostawia to przedłużke jedną albo dwie się skręca i jest ok(przedłużka ze ślimakiem ze 300złotych. U mnie wydajność na 10metrach wynosiła ponad 10t\h z silnikiem 5.5kw. Także silos 130 zasypywałem jednego dnia.

#6 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 19:57

dmuchawa BIN 7,5kW

odświeżę temat i może mi ktoś odpiszę bo teraz też chce kupić coś do napełniania bina i myślałem nad dmuchawą bo jednak troszkę te zboże przedmucha (osuszy?) ale jak czytam wasze opinie to wiedzę że jednak żmijka tylko ale czy mam racje że dmuchawą trochę przesusze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:43

dmuchawa BIN 7,5kW

Aż się prosi do Bina o oddzielną dmuchawę do przedmuchu. Jak chcesz powoli napełniać silos to możesz kupić tą o której piszesz i po napełnieniu przedmuchiwać silos ale to rozwiązanie nie specjalne bo po pierwsze jest głośna a po drugie nie daje tylu m3 co typowa do przedmuchu. Zasypując silos to może 0,5% ci zejdzie wilgotność ale to jest nic. Z jakiego woj. jesteś? Ja mam tą z Dozamechu na sprzedaż ale jeszcze nie dałem ogłoszenia. Skręcasz, stawiasz i daje min. 10t\h. Cicho, sprawnie, szybko. U mnie jest cała bateria BINów i mam dmuchawy te wolno obrotowe do przedmuchów, które zbiją wilg do kilku %. Potrafiłem z żyta 18% zejść do 14%, ale do tego trzeba typowej do przedmuchu a nie tego wyjca z BINA. Sąsiad też ma Dozamech od 2 lat a tą 7,5KW odstawił bo nawet od starego Bizona nie odebrała i zastój był.