Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do nauki jazdy?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 17:04

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Witam,
poszukuję ciągnika nadającego się do nauki jazdy. Ciągnik przede wszystkim powinien być tani i ekonomiczny w spalaniu. Moc nie ma znaczenia, bo miałby służyć tylko do pyrkania po placu manewrowym. Teraz do nauki jazdy służy Zetor 5211, a wcześniej była C-330. Trzydziestka jest tania i ekonomiczna, ale komfortu to to nie miało, a 80% kursantów to dziewczyny (nauka jazdy traktorem obowiązkowa w technikum architektury krajobrazu) więc wypadało zmienić na Zetora. Żal było patrzeć jak te drobne panienki mordowały się z kręceniem kierownicą. :D

Nasz Zetor przydałby się do prac polowych, a teraz to boję się go używać - służy do celów zarobkowych i jakby się zepsuł, to byłaby tragedia. :)

Czy da radę znaleźć za niską cenę traktor, który spełni następujące kryteria:
- komfort (w miarę przestronna kabina, wspomaganie obowiązkowe)
- niskie spalanie
- siedzenie dla pasażera (instruktora) :)
- jak najniższa cena - nie podam, do jakiej kwoty cena mnie interesuje, bo po prostu szukam jak najtańszego egzemplarzu
- w miarę "nowoczesny" design - traktor do nauki jazdy musi jakoś wyglądać

Jeżeli nie uda się znaleźć żadnego traktora według powyższych wymagań, to chyba pozostnie kupno drugiego normalnego traktora służącego do pracy w polu. Ale to już byłby spory wydatek, więc zamiast tego może uda się znaleźć coś taniego dla uczniów. :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do nauki jazdy? Dzisiaj, 14:59
  •  

#2 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 06 kwiecień 2014 - 17:47

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Został bym przy drugi zetorze,teraz może 3320 wspomaganie na orbitrol,duża i komfortowa kabina,spalanie niskie bo ile może spalić 3 cylindry,siedzenie pasażera a cena to tak ok 35-40 tyś to już by się coś znalazło a jak nie to przy 5211 bym obstał.

Edytowany przez Piotruniu25, 06 kwiecień 2014 - 18:02.

#3 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 17:57

Jaki ciągnik do nauki jazdy? No za taką kwotę to już właśnie wolałbym kupić normalny ciągnik do pracy a nie do nauki jazdy. :) Jeżeli nic się nie znajdzie, to 5211 nadal będą dosiadać dziewczyny ze szkoły i pomyśli się o jakimś drugim ciągniku, ale na chwilę obecną staramy się szukać czegoś taniego na plac.

#4 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:01

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Ciągniki zagraniczne z reguły mają komfortowe kabiny ale małe. <_< Ale jak dziewczyna łada to można cisnąć się małej kabinie. :D

#5 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:20

Jaki ciągnik do nauki jazdy? No cóż, kabina wielka być nie musi, aby tylko była w miarę komfortowa i z siedziskiem dla pasażera. :) Ważna jest też szczelność kabiny, aby żaden wiatr i żaden deszcz się do niej nie dostawał.

#6 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:28

Jaki ciągnik do nauki jazdy? http://tablica.pl/of...html#bfcada7270 to polecam ciągnik tego typu.Ale wolał bym sobie kupić coś 4x4 do pola a do nauki jazdy zostawić zetora.

#7 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:05

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Jeśli chciałbyś coś z nowszych to ja na egzaminie w WORD-zie miałem Farmatraca 665 wg mnie fajny ciągniczek do nauki jazdy. Ja na nauce jeżdździłem ursusem C360 zle nie było bo miał wspomaganie ale na miasto wyjechać się bardzo nie dało bo luzy miał spore wiec 20h na placu miałem.

#8 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:47

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Technikum w Radzymine ?:D

#9 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:04

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Nie akurat miejscowe Technikum w Chwałowicach koło Iłży

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:43

Jaki ciągnik do nauki jazdy? W Radzyminie :) A kto pyta, uczen szkoly?

#11 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:49

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Rozumiem że jesteś z branży? Trochę dziwne dla mnie to pytanie szczerze mówiąc bo przecież wiadomo że pojazd na którym się szkoli kupuje się taki sam na jakim jest egzamin w word pod który podlegasz.(Tzn obowiązek to nie jest ale wiadomo, że każdy woli zdawać na tym na czym się uczył)
pozdro

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#12 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:40

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Tak, w zeszłym roku melismy nauke jazdy :) ja nie jezdziłem bo T zrobiłem wczesniej i byłem zwolniony :)

#13 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 16:26

Jaki ciągnik do nauki jazdy?

Rozumiem że jesteś z branży? Trochę dziwne dla mnie to pytanie szczerze mówiąc bo przecież wiadomo że pojazd na którym się szkoli kupuje się taki sam na jakim jest egzamin w word pod który podlegasz.(Tzn obowiązek to nie jest ale wiadomo, że każdy woli zdawać na tym na czym się uczył)
pozdro

Chętnych na tą kategorię to jest tyle, że nie opłaca się wywalać kasy na identyczny ciągnik jaki jest na egzaminie. W zasadzie to tylko na B jest paru chętnych miesięcznie, a na inne kategorie nic... lipa teraz w tym biznesie. Strasznie duża konkurencja, a każda szkoła jazdy narzeka na brak kursantów. :)

Tak, w zeszłym roku melismy nauke jazdy :) ja nie jezdziłem bo T zrobiłem wczesniej i byłem zwolniony :)

Dobrze wiedzieć, wróbelu ;D

#14 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 kwiecień 2014 - 16:49

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Ano lipa :unsure: Chyba od 5211 nic lepszego się nie wymyśli ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#15 Share egon123

egon123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:07

Jaki ciągnik do nauki jazdy? mtz-82 :lol:

#16 Share KrzysztofHendzel

KrzysztofHendzel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:56

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Może Zetor Proxima.

Załączone miniaturki

• DSC02733.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share ciupek

ciupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 12:16

Jaki ciągnik do nauki jazdy? Skoro to był problem, to nie lepiej było założyć do ciapka wspomaganie? Napewno taniej niż zmieniać na zetora.
Jeśli zetor ma pracować w polu, a chodzi o koszty, to zawsze jest to jakieś rozwiązanie: kupić w miarę zadbaną trzydziestkę i wspomaganie do niej założyć.

Edytowany przez ciupek, 15 kwiecień 2014 - 12:17.

Dodaj odpowiedź