Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Szukałem tematu odnośnie kolczatki do pługa, lecz nic nie znalazłem. Chciałbym poznać opinię osób, które posiadają kolczatki. W sieci można znaleźć wiele kolczatek 2 lub 3 rzędowych o nie wygórowanej cenie, lecz chciałbym się dowiedzieć czy warto wydać te pieniądze. Posiadam głównie ciężkie gleby 3 klasy. Czy taka kolczatka rozbije bryły i zagęści glebę ? I jaka jest waga takiej kolczatki do 3 skibowego pługa UG bo nie wiem czy C 360 nie będzie stękać z takim zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja mam kolczatke 3 wałową o wadze +/- 140 kg, targam ją 360 w 3 skibowym UG, Klasa ziemi na jakiej pracuje to 2 - 5 i daje sobie spokojnie rade. Jak dla mnie robi super robote kupe lepiej niż brona ładnie rozbija brył ale i także zagęszcza więc do UG pod 360 nadaje się fantastycznie. Wejdz do mnie do galeri jest tam zdjęcie kolczatki :P

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że taka kolczatka będzie ważyć więcej.

Dobra sprawa bo doprawi ziemie bez dodatkowych przejazdów. Później tylko agregat i można siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

powiem ci tak kolczatki sa tanie bo juz malo ludzi ja uzywa stawia duzy opor to tak jak bys mial ciagnac 4 skiby c360 i z baku doji pomysl nad walem cambela to robi robote i lekko sie ciagnie ale bedzie duzo drozszy niz kolczatka pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karkol94
      Witam. Mam jedną kolczatkę i chcę ją zamocować do pługów ale nie mam za bardzo pomysłu na jakiś stelaż. Kolczatka ma być zawieszana i musi mieć luz góra - dół ale zaś tak aby przy podnoszeniu pługa nie opadała całkowicie i nie opierała się na lemieszu.
       
      Link do zdjęcia pługów i kolczatki.
       
       
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8167dad48b95b6fb.html
       
       
       
       
       
      Proszę o jakieś podpowiedzi.
       
       
       
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam ostatnio kombinuję nad jakąś kolczatką do pługa polskiego 3 skibowego i co myślicie o tym żeby do rury o średnicy ok 10-15cm dospawać co kawałek ostry pęt 14mm taki ok 10 cm?dodam że miało by to trochę ubić i wyrównać ziemię
    • Przez Boniar
      Może tematykę powielam ale sprawa jest dla mnie nowa i już mam głowę 3/3
      Konkretnie - planuję zakup narzędzia doprawiającego do pługa zagonowego 4 skibowego UG.
       
      Cel : przygotowanie gleby jednocześnie z orką siewną pod rzepak i żyto więc poza wyrównaniem i rozbiciem brył najważniejsze jest zagęszczenie gleby pod szybki siew.
      Wiadomo - oszczędność czasu, paliwa i właściwe przygotowanie gleby.
       
      Gleby: Stosunkowo lekkie IVa,b i trochę V w dobrej kulturze.
       
      Wół pociągowy: Zetor 7245 (~65KM 4x4 , spokojnie sobie radzi z pługiem 4x30)
       
      Opcje: Wał będzie raczej ciągany. Do wyboru:
      crosskill
      cambella
      Cambridge
      strunowy
      pierścieniowy (tutaj opcja prawie bezkosztowa - mam kilka małych ze złomu do połączenia w jeden)
      kolczatka (ze względu na niską cenę)

      Przyznaję iż z 3 pierwszymi narzędziami nie mam żadnego doświadczenia.Co do strunowego i kolczatki mam poważne wątpliwości o ich możliwości szybkiego zagęszczenia gleby a co za tym idzie potem mogą być problemy z głębokością siewu i wschodami.
       
      Proszę o Wasze opinie - z doświadczenia.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Kupię wałek z gwiazdami do kolczatki. Kolczatka ma szerokość 1m więc potrzebuję wałek z 12 gwiazdami. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj