Albert1232

Mieszalnik do nawozów

Polecane posty

Albert1232    0

Zapraszam na krótką prezentacje urządzenia własnej konstrukcji do mieszania nawozów. Wszelkie pytania i opinie mile widziane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Ustawianie dawki poszczegolnych nawozow masz na bank przez odpowiednie otwarcie zasuw ale pojawia sie pytanie dla mnie w jaki sposob wiesz na ile maja byc one otwarte zeby to zagralo z innym nawozem bo wiadomo ze jednego rodzaju sypie sie 200 kg/ha a kolejnego juz 300 ;) oczywiscie to tylko przyklady nieodnoszace sie do nawozow zawartych na filmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albert1232    0

No na początku nie było łatwo, bo sypalismy po worku każdego nawozu i liczylismy w jakim czasie on zleci, np w jednym czasie musi zlecieć po worku soli i fosforu i dwa worki saletrzaku ;) I na tej podstawie dostosowalismy otwory do poszczególnych nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. Nie mieli nawozów na pył? Ślimak widać że dość szybko śmiga.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albert1232    0

No mozna powiedziec ze na oko ;) ale ostatecznie miesza w takich proporcjach w jakich chcielismy. Nie, nie mieli nawozów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pigmer
      Witam.
       
      Mam kilka pytań odnoście usługowych (samojezdnych) mieszalni pasz ponieważ na polskich stronach zbyt wiele informacji na temat tych maszyn nie znalazłem.
       
      A więc
      -czy to się opłaca, bo na pewnej stronie wyczytałem, że na tonę paszy maszyna spala ok 3 l paliwa?
       
      -maszyny te mają dużą wydajność- ok 16 t/h, ale czy warto kupować taki sprzęt, jeśli pali on tyle paliwa ?
       
      -jakie są ceny nowych i używanych usługowych (samojezdnych) mieszalni pasz?
       
      -ile rocznie trzeba mielić paszy, żeby maszyna się zwróciła?
       
      Najbardziej spodobały mi się urządzenia firmy Buschhoff - film poniżej
       
      http://www.youtube.com/watch?v=milmYMe1hFQ
    • Przez skywalker89
      witam, przejrzałem 10stron tematów i nie zauważyłem podobnego, więc zakładam i pytam:
       
      - jakie są ceny nowych rozsiewaczy do nawozów o pojemności 1t-1,5t (max 2t), z wyposażeniem niestandardowym tzn jakiś sterownik komputerowy itp sprawy, najlepiej zachodnich marek, ale dla orientacji mogą być też inne.
      Miał ktoś z tym styczność? Bo w przyszłości planuję wymienić na coś nowocześniejszego, i chciałbym się zorientować jakie są przedziały cenowe takich sprzętów.
    • Przez rudinho11
      Mam zamiar zrobić z mieszalnika do paszy, zaprawiarkę do zboża.
      Mam mieszalnik 750 kg, zamontował bym do niego na wierzchu 3 dysze od opryskiwacza, którymi podawałbym zaprawę. Dysze pryskałby od góry na zboże. Kompresor robiłby ciśnienie, potem podłączył bym zbiorniczek z zaprawą (na mokro) i dalej wężykiem do dysz.
       
      Moje pytania:
      1.Czy zaprawa będzie dobrze wymieszana?
      2.Mieszalnik nie będzie mielił zboża, albo robił połówki itp. ?
      3.Czy zboże uderzające o plastikowe dysze nie zniszczy ich?
      4.Zaprawia może ktoś tak zboże? jakie są efekty?
       
      Pozdrawiam.
    • Przez crvx40
      Witam! Tak jak w temacie. Potrzebuje opinii na temat tych dwoch rozsiewaczy. Potrzebuje rozsiewacza o pojemnosci 1500-2000l
      Amazone Zam 1001profis
      -pojemnosc 1000l
      - waga
      -amados 3
      -nadstawa 500l
      -limiter(wysiew graniczny)
      -plandeka
      -walek
      -sita
      -talerze 18-24m
      -oswietlenie
      Cena za ten zestaw ok 43tys netto a za Amazone ZAM 1501 Profis pojemnosc 1500l z tym samym wyposazeniem ok 48tys netto
      Rauch Axis 20.1W
      -pojemnosc 1000l
      -waga
      -sterownik 
      -plandeka
      -telimat (wysiew graniczny)
      -nadstawka 600l
      -walek
      -sita
      -talerze 18-28m
      Cena za Raucha ok 41tys netto bez oswietlenia
      w obu rozsiewaczach dna zbiornikow, tarcze. łopatki wykonane sa ze stali nierdzewnej. W rauchu system wazenia wykonuje pomiar wagi 100 razy na sekunde w amazonie nie wiem.
      Ktory rozsiewacz waszym zdaniem bedzie lepszy i dlaczego? a moze macie inne propozycje? Warto doplacic za wage czy moze wziasc bez wagi? Prosze o porady i opinie
      Pozdrawiam
       
       
    • Przez Qba1
      AMAZONE ZA-M 1201 SPECIAL
        - maszyna fabrycznie nowa - pojemność 1200 litrów, możliwość rozbudowy do 3000 L - szerokość wysiewu 18-24 m, możliwość wyboru innej szerokości pracy - hydrauliczne otwieranie komór - talerze oraz dół rozsiewacza wykonane ze stali nierdzewnej - w komplecie wałek, sita, oświetlenie - system SBS   Promocyjna cena, ostatnia sztuka 2015!   CENA NETTO: 18 700 zł    Odbiór pod Płockiem.   Po zdjęcia i więcej informacji proszę na priv. tel. 500 401 523
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj