Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno T-25

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:08

Kupno T-25

Stare typy Władka miały 25 Km te nowe już 31_5 Km .Z tego roku nie radził bym ci kupować lepiej dołożyć i kupić nawet z 1995r .

Wyplatasz Kolego głupstewka . Mój T25 A1 z września 1976, ma do silnika przybitą tabliczkę a na niej wybite jak wół 31 HP. To HP oznacza - koń parowy, w przybliżeniu równoważny jednostce KM -koń mechaniczny. Dodam jeszcze, że mam go od nowości i pierwszym właścicielem jestem. Nie było mu lekko. Sipmę Z224/1 ciągnął blisko 2000 godzin. Był taki czas, że w parafii była tylko jedna prasa, na którą dostałem przydział za pierwszego wicemistrza Polski w Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej w roku 1988.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno T-25 Dzisiaj, 22:02
  •  

#22 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:30

Kupno T-25 Bo Władymirce miały podawane moc w HP czyli koń parowy i kW czyli kilowaty.U siebie mam wbite 22,5 kW co daje ~31KM,czyli wychodzi na jedno czy ma wbite HP czy kW.

#23 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 kwiecień 2014 - 09:08

Kupno T-25 W moim z 85roku jest też wybite jak wół 22,5 kW. Ciągnik u mnie od nowości, nic nie kombinowane.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#24 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 14:14

Kupno T-25 Gorszych bredni chyba w życiu nie czytałem. "koń parowy" ha ha ha ha .... :D :D :D Nie piszcie takich herezji bo przywrócą palenie na stosie. HP Oznacza z angielskiego Horse Power co w tłumaczeniu dosłownym oznacza "moc koni" czyli moc wyrażona w koniach mechanicznych (KM)

Edytowany przez Marcelix, 08 kwiecień 2014 - 14:16.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share dawid1910

dawid1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Wędkarstwo

Napisany 08 kwiecień 2014 - 17:15

Kupno T-25 Fotki będą jak będzie już przywieziony ;)

#26 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:40

Kupno T-25

Gorszych bredni chyba w życiu nie czytałem. "koń parowy" ha ha ha ha .... :D :D :D Nie piszcie takich herezji bo przywrócą palenie na stosie. HP Oznacza z angielskiego Horse Power co w tłumaczeniu dosłownym oznacza "moc koni" czyli moc wyrażona w koniach mechanicznych (KM)

Szanowny Kolego, proste i dosłowne tłumaczenie z obcego na nasz język często jest bez sensu. Tak jest w tym przypadku. HP - koń parowy był jednostką mocy używaną w krajach anglosaskich przed wprowadzeniem w1960 roku Układu miar i wag SI ( w Polsce w 1966) . T25 był eksportowany do wielu krajów. Katalog dołączony do mojego ciągnika jest w językach: rosyjskim , niemieckim, angielskim, włoskim i hiszpańskim, bez polskiego. Takie też, długo jeszcze w starej tradycji, było oznaczanie mocy silnika na tabliczce znamionowej. Jak widzisz bredni jednak nie czytałeś, a sam jesteś ich autorem w swojej wypwiedzi.

#27 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:33

Kupno T-25 Tu zwracam honor szanownemu Koledze Agroastrolog. Tego nie wiedziałem. Może i tak było, ale kto w dzisiejszych czasach używa miana koń parowy???

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 07:29

Kupno T-25

Tu zwracam honor szanownemu Koledze Agroastrolog. Tego nie wiedziałem. Może i tak było, ale kto w dzisiejszych czasach używa miana koń parowy???

Akurat w tych miejscach dotykalismy w dyskusji historycznych już zaszłości sprzed blisko połowy wieku. Dziś KM - koń mechaniczny, też utrzymuje się siłą tradycji, podobnie jak jednostka ciśnienia kG / cm2