Polecane posty

akv    0
Możesz założyć mompe hydrauliczna o wydajności 32 l. Około 400zl. A pompą w ciapku przez biegi nie puscisz jak w c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To ci się wydaje. Zobaczysz w drewnie że taka szybkość wystarczy, a traktor wcale dużo nie spali.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ciekawe jakby wpiąć nowy rozdzielacz pomiędzy pompę a rozdzielacz fabryczny, tak jak w turze?

Co z Twoim MTZ-em? Kupił?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5
7 godzin temu, LTZ55a napisał:

Ciekawe jakby wpiąć nowy rozdzielacz pomiędzy pompę a rozdzielacz fabryczny, tak jak w turze?

Co z Twoim MTZ-em? Kupił?

Nie bardzo rozumiem jak ją wpiąć tak rozdzielacz jak piszesz LTZ55a ja do tej łuparki zastosuje rozdzielacz za rozdzielaczem fabrycznym tym na błotniku. Tago na błotniku zblokuje w pozycji do przodu np. Połącze go z rozdzielaczem na maszynie i im będę sterował. A mtz-ta nie kupiłem. Bo to w sumie brat kupował a ja tylko szukałem coś sęsownego, a ten się rozmyslił po wizycie tam za sokołowem, plus szfagier mu we skorupie namieszał i przeszło mu z tym mtz-tem 😜

8 godzin temu, zbyszekbrzuze napisał:

To ci się wydaje. Zobaczysz w drewnie że taka szybkość wystarczy, a traktor wcale dużo nie spali.

No nie wiem nie wiem,  jak to mówisz zobacze jak już zrobie. Tak tylko się zastanawiałem jak to w c330 z tym zależnym wom jest. No ale w c360 to są reduktory i neutralny tak na zdrowy rozum to nawet w 30-stce gdyby opcja zależnej pompy od skrzyni to nie ma neutralnego żeby po wrzuceniu np. 5 nie jechał a tylko wom i pompe napędzał, bo przecież nie latał bym sa ciapkiem po podwórku  z pniami he he 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

maxresdefault.jpg

Wpiąć się między pompę a rozdzielacz, a spływ z "opuszczania" dać do czujnika w skrzyni. W turze zmiana jest kolosalna, bo dźwiga sianokiszonkę bez gazowania. Wykorzystywana jest pełna wydajność pompy, bez dławienia oleju przez fabryczny rozdzielacz. Ten na błotniku nie da tyle przepływu.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

 Dla c 330

2200 na silniku  to na wom  550.  Tak ciężko przeliczyć czy może kalkulator ukradliO.o 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Może nie wszyscy wiedzą jak to obliczyć.

Z proporcji:

1000*550=550000

550000/2200=250 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemeko_p    0

Witam
Mam problem ze skrzynią w c330, a mianowicie zostały wymienione łożyska, wałek wom jeden i drugi, wałek pośredni i po złączeniu skrzyni do tylnego mostu skrzynia cięzej działa na biegu jałowym jak by coś było przytarte, dodam że pompa jest wyłączona. Przy kręceniu wałkiem 1 lub 2 stopnia kręcą się razem. Czy może to być wina zbyt ciasnej tulejki na złączu dwóch wałków wom? Po rozkręceniu tyłu od skrzyni działa lekko.. Pomiędzy wałkami wom jest szczelina. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Czy nowe wałki wom są dłuższe od starych bo u mnie dobrze by było jakby końcówka była dłuższa o 2cm.Nie mogę założyć przekażnika nowego typu bo jest przykręcona do ciągnika flansza na dwie śruby i wałek nowego typu nie zaskoczy bo wycięcie na wałku wom jest za głęboko a mam siewnik becker do kukurydzy i tam bez problemu pasuje nowy i stary typ przekażnika.Będę kupował nowy wałek i może któryś producent poprawił fabrykę.Dodatkowo stary typ przekażnika też nie jest w calości zazębiony tylko właśnie brakuje tych 2cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez ursusc335m
      Witam kupię Ursusa C 330 z opłatami zarejestrowanego. Cena jaka mnie interesuje +-10000 zł. Rocznik obojętnie. Województwo podlaskie okolice Augustowa. 
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj