Polecane posty

paul7    1

Co zrobić aby nie ciekł olej z wom??? Wymienić jakieś uszczelnienia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Odkręc osłone uszczelniacza z tyly gdzie wystaje walek i wyciagnij uszczelniac i go wywal i załóż nowy i tyle.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

wiedz przodem w jakiś większy dołek i odkręć 4 śruby osłony wołka i tak jest zimering.. koszt nowego 10 zł..B)


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

nie musisz wypuszczać wystarczy ze podjedziesz na cos ok. 0.5m np.2 pustaki ja tak robilem i bylo ok. odkręcasz to co jest na wierzchu do okola wałka stukasz lekko i wychodzi i w tym masz uszczelniacz prosty i szybki zabieg najwiecej mi zajelo z odkrecaniem podpieracza zaczepu w c355 ale w c360 i 330 jest szybciej


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dokładnie wjedź przodem w dołek albo tyłem na pustaki po deskach żeby olej przeszedł(przelał się) na przednią częsć korpusu skrzyni przekładniowej odkręc 4 śruby , sciągnij dekiel wybij simerring i załoz nowy


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

dzięki za odpowiedzi. prace w polu się skończyły więc chciałem trochę zadbać o trzydziestkę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

prace w polu heheheh .... mokro i do bani .... poza nawiasem to wymiana może potrwać około 20 minut


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

chodzi mi czy są jakieś przekładnie albo inne sposoby żebu zwiększyć obroty wałka na napędzie niezależnym bo mam rozsiewacz jednotalerzowy przedłużyłem mu już łopatki ale jeszcze troche za wąsko sypie nawóz ,naj lepiej to wymienić na dwutalerzowy ale na razie niemam kasy na jakiś lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

U mnie w c328 zmieksza sie w zależności od obrotów + przystawka a w przystawce można pokombinować i zmienić przełożenie 2000 obrotów i musi pryskać a do rozsiewania nawozu ja daje 2200 inaczej nie pojedzie 3 slaby za mała trzeba było robic 4 lub 5 tak jak ja na następny rok bo szkoda ciapka świeżo co po remoncie

Edytowano przez milanreal1
Literówki

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie    0

a co to jest ten inny tryb napędzania wom

i ty chcesz cos zaczac grzebac w ciagniku? jak podstaw nie rozumiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

Przeszukałem całe forum i nic nie znalazłem na temat osłony montowanej do 30 na WOM Cos podobnego jak w MF. Spotkał sie ktos z tym..
Wyglada to tak jak przy tej "cudownej" 30 


[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

Tak jak mówisz ten kołpak mozna załozyc plus tą klapke plasikowa.. tez mam go.. ale tak z ciekawosci po obejrzeniu tych zdjec z allegro mnie ruszylo, czy w c 330 była taka metalowa stożkowa osłona... Tak myslalem, ze moze od MF albo nawet od przewracarki taśmowej... tyle ze widac ze tu sie zmiescilo pod zaczep górny. Moze tak jak mowisz patent z władka ?


[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

nie wiem zetory też miały takie osłony u mnie taka osłona leży od siewnika od nawozu, ale czy podejdzie nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

takie osłony miały ciągniki z końca produkcji czyli z końca lat osiemdziesiątych kiedy nowy sprzęt towarzyszący wyposażano w wałki z zapięciem zatrzaskowym zastępując tradycyjne kołpaki ,do owej osłony należało zaczepić łańcuch wałka wom aby zapobiec obracaniu się osłony dodatkowo do zestawu należała nasadka w postaci rurki zabezpieczająca końcówkę wałka przed zabrudzeniem, kształt osłon w tym czasie był ujednolicony i były stosowane w większości sprzętu posiadających wom zatrzaskowy- rozrzutniki i wiązałki ciągnikowe warta2 i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez ursusc335m
      Witam kupię Ursusa C 330 z opłatami zarejestrowanego. Cena jaka mnie interesuje +-10000 zł. Rocznik obojętnie. Województwo podlaskie okolice Augustowa. 
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj