Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wałek WOM

142 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 luty 2008 - 16:35

Wałek WOM A więc tak.. mam dziwny przypadek z moja 30'ską, nie wiem czemu ale gdy podczepiam rotacyjną i włanczam wałek nie załancza sie a sąsiada 30'tka chodzi z tą samo rotacyjną tak jaki i z rozrzurnikiem miałem na spułke rozrzutnik i tego goscia 30'tka normalnie sobie śmigała a moja nie chce może to być przez tuz od C-328? bo cały tył ma od C-328

A przy innych maszynach przy których jest potrzebny wałek działa normalnie ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wałek WOM Dzisiaj, 09:34
  •  

#2 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:41

Wałek WOM Może 2 stopień sprzęgła jest zjechany i pod obciążeniem nie przenosi mocy tylko się ślizga??

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 luty 2008 - 16:46

Wałek WOM No tak ale z rozsiewaczem pełnym 350l albo z opryskiwaczem 400l chodzi normalnie a ciężar też galanty jest ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 luty 2008 - 18:47

Wałek WOM

No tak ale z rozsiewaczem pełnym 350l albo z opryskiwaczem 400l chodzi normalnie a ciężar też galanty jest ;/

Opryskiwacz ma dużo mniejsze zapotrzebowanie mocy niż rozrzutnik lub rotacyjna, gdzieś ślizga się w przeniesieniu napędu.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2008 - 18:58

Wałek WOM tu że tył masz ok 28 to niema nic do rzeczy (jedynie jak korzystasz z wywrotu to może brakować oleju na wypchniecie całego tłoka bo pobiera olej własny olej a w 330 olej ze skrzyni biegów) a to ze się nie chce kręcić wałek to tylko wina sprzęgła II stopnia widocznie tarcz jest już mocno zdarta. Ewentualnie spróbuj popuścić trochę sprzęgło na jakiś czas powinno pomóc.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2008 - 19:02

Wałek WOM Też sądzę, że to wina sprzęgła II stopnia, my jak mieliśmy 38 to spokojnie sobie chdził z rozrzutnikiem....

#7 Share Julek

Julek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 19:02

Wałek WOM Ma taki problem, że nie działa mi podnośnik i tylni WOM w trzydziestce a doszło do tego tak, że kosiłem trawę kosiarką i nagle wom przestał działać, nie mogłem go od tamtej pory włączyć, to samo z pompą podnośnika mimo że dżwignie można ustawić w pozycji włącz-wyłącz. Co mogło może być tego przyczyną?

#8 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 19:46

Wałek WOM Pewnie obcieło wieloklin na wałku lub tarczy drugiego stopnia mogło tez obciac nity na tarczy

#9 Share Julek

Julek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:00

Wałek WOM a może to być coś innego, ile może kosztować naprawa?

#10 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:12

Wałek WOM naprawa niewiele, bo jeżeli sam rozbierzesz to w 100zł się zmieścisz. A druga sprawa to spróbuj zdjąć pokrywę podnośnika i sprawdź wałek napędu WOM i pompy, tzn. czy się obraca przy próbie rozruchu silnika. Jeżeli nie, to na 100% tarcza do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Julek

Julek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:26

Wałek WOM rozumiem że trzeba będzie ciapka rozpołowić, łatwo wymienić ten wieloklin?

#12 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:41

Wałek WOM Zakładając ze trzeba bedzie wymienic wałek 2 stopnia, to wcale nie jest tak trudno. z tego co pamietam to 2 stopien wymienia sie łatwo z pierwszym mogą wystąpic problemy, ale z drugim nie ma

#13 Share Julek

Julek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 07:34

Wałek WOM a żeby wymienić ten wałek 2 stopnia muszę ciapka rozpołowić na sprzęgle?

#14 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 08:17

Wałek WOM czyli małe piwo można powiedzieć jak będziesz miał wózek to bajka tylko pamiętaj aby zostawić na równym twardym terenie to nie będzie problemów z zjeżdżaniem a jak to faktycznie tarcz to koszt jej to coś koło 50zł (co do kosztów mogę się mylić )

#15 Share Julek

Julek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 11:51

Wałek WOM nie no wiadomo że nie bedę rozpoławiał ciapka w polu :( , zrobię to w garażu na równej podłodze

#16 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 07:59

Wałek WOM sprzegło 2-stopnia ja tez to nusialen naprawiac w srodku sezonu bo sie kopac zienakow nie dalo kilka godzin pracy i zrobione

#17 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 27 luty 2010 - 23:13

Wałek WOM Witam.Niedawno odkryłem, że w mojej C330M jest WOM zależny (tzn od prędkości ciągnika)Nigdy się tym nie interesowałem. Po co go montowali ? DO czego on ma służyć?
Wie ktoś jaka jest prędkość wałka na poszczególnych biegach?

#18 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 27 luty 2010 - 23:25

Wałek WOM Normalnie przy niezależnym napęd WOM przenoszony jest od tarczy II stopnia po przekaźnik. Przy napędzie zależnym napęd brany jest z wałka atakującego. W domyśle miał służyć do dostosowania obrotów maszyny do prędkości, bądź synchronizacji napędu przyczepy napędzanej na WOM z prędkością ciągnika. Obroty na poszególnych biegach:

1 - 69.3;
2 - 134.4;
3 - 214.5;
4 - 280.6;
5 - 543.2;
6 - 869.9.

obr/min. gdy n(obroty silnika) = 2200obr./min.

Istnieje też inna reguła, mianowicie na 1m przejechanej drogi przypada x obrotów w zależności dla opon:

a)Rd = 590mm; 12.4-R28 - 2.28obr.;
b)Rd = 565mm; 11.2-R28 - 2.38obr.;
c)Rd = 595mm; 9.5-R32 - 2.26obr/;

Gdzie Rd jest promieniem koła tylnego. ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#19 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 28 luty 2010 - 00:33

Wałek WOM Dało by radę uciągnąć wałkiem napęd w przyczepie??? Niekiedy to by się przydało, było by jak 4x4 ;) A te przyczepy z napędem to produkowali Czy "Made in stodoła" ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 28 luty 2010 - 00:37

Wałek WOM Jakby takie rozwiązanie się sprawdzało, to pewnie dzisiaj mielibyśmy takie przyczepy. ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."