Polecane posty

krystiam114    0

Witam, wytarly mi sie frezy na koncowce walka wom i chcialbym go wymienic bo zadnej maszyny nie mozna podlaczyc. Kupilem juz nowy walek ale niewiem jak zaczac sie od rozkrecania. Jedni strasza ze mus rozpolawiac jedni ze wyjdzie do tylu. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Nic nie rozpolawiaj. Odkrec te sruby z dekielka i wyjdzie do tylu. Tylko olej spusc. A i uszczelniacz odrazu nowy wsadz by nie rozbierac jeszcze raz. Cala naprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Spuszczasz olej ze skrzyni albo ustawiasz ciągnik przodem ostro w dół odkręcasz z tylu osłonę łożyska i wysuwasz wałek do tylu Jeżeli chodzi ci o frezy na wałek odbioru mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jest na ten temat wyczerpująca odpowiedź:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/27289-c-330-wymiana-koncowki-wom/

 

Wprawdzie @cober mocno to skomplikował, ale dokładnie krok po kroku opisał.

Sam wymieniałem wałek 2 lata temu. Nie jest to trudne, niemniej trzeba wykazać się odrobiną sprytu. Czasami łatwiej to wykonać niż opisać, choć warto wcześniej wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę, by potem nie żałować.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubar3    0
Na prośbę Kolegi chciałbym zadać pytanie, posiada ciągnik jak w temacie i twierdzi że wałek wom działa tylko podczas jazdy nie można go włączyć tak aby działał niezależnie.
Z jego opisu wynika jakby włączył obroty zależne.
Jakiego uszkodzenia i czego ma się dopatrywać?
 
Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

WOM zależny włącza się w drugą stronę (wajcha w stronę silnika), WOM niezależny włącza się dając wajchę w położenie tylne. Za mało informacji żeby wywnioskować coś więcej niz tylko to, że kolega nie do końca wie jak włączać wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Nie działa mi wom zależny, jadę i wałek się nie kręci, wom niezależny działa prawidłowo co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Na wałku atakującym nie masz trybu odpowiedzialnego za WOM zależny jest tam tylko tuleja łącząca, u mnie jest tak samo. Wcześniejsze wersje miały oba późniejsze tylko niezależny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Mam takie może dla niektórych głupie pytanie ale jak założyć Korpus osłony wałka WOM w c330, próbowałe go przykręcić ale się nie da, czy pomiędzy ob,udową a korpusem powinna być jakaś przejściówka, bo mi nie pasują otwory na śruby między odbudową, a korpusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
kadore    9

Koledzy co mogło się zepsuć? - w mojej 30 jak używam wałka wom coś zaczeło stukać w skrzyni biegów a dzwignia włączania wałka "skacze ", wyglada to tak jak by wałek sam się chciał wyłączyć.waszym zdaniem co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w moim c330 jak kosiłem trawę to wałek samemu się wyłączył i nie wiem jaka jest tego przyczyna ( dźwignię wałku WOM trzeba trzymać bo inaczej sie wyłączy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Do wymiany sprężynka (przy okazji kulka) pod kołem zębatym przesuwnym od WOM-u. Trzeba zdejmować plecak i odkręcić dźwignię WOM, aby móc swobodnie przesunąć koło zębate i założyć sprężynkę i kulkę. Przed założeniem sprężynki trzeba ten otwór dokładnie wyczyścić, gdyż może znajdować się popękana poprzednia sprężynka.

 

*Jeśli nie czujesz się manualnie na siłach kup kilka sprężyn i kulek w razie ich wystrzelenia w kosmos. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie. Mam problem z wałkiem w c-330 . Nie mogę załączyć walka odbioru mocy. Wciskam sprzeglo do końca i słychać uczuć jak skacze po trybach. Udaje się wbić ale nie jest tak jak powinno być. I tak samo z zatrzymaniem wcisne sprzęgło do oporu to dalej się kręci. I trzeba na siłę wybić. Biegi normalnie chodzą. Podnośnik też. 

Co może być przyczyną?

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Czyli wystarczy poluzowac łapki ? 

Czyli podciągnąć sprzęgło i bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Zmniejsz luz między pierścieniem a łożyskiem wyciskowym do 8mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz  zaglądał do skrzyni pod pompą zobacz w jakim stanie jest wałek 2 stopnia bo może być zdarty na końcu przy przesuwce.  I też przez to ci morze nie działać jak powinien.

 

Edytowano przez milosz010619

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

Witam. Mam takie pytanie, czy w c330 pompa hydrauliki może być zależna od skrzyni biegów? Wiem że w niektórych ciapkach wom jest zależny od skrzyni, (wajcha do przodu)ale w większości tych maszyn nie ma poprostu trybu w skrzyni biegów  od tej opcji. Pytanie czy tam gdzie to działa pompa też wtedy jest zależna tak jak to jest np.w c360. Potrzebna mi jest większa wydajność pompy w ciapku do łuparki hydraulicznej którą kończe budować z siłownikiem 500mm x 80 x45mm podejrzewam że z tym siłownikiem poprostu będzie to wolno pracować a gdyby tak dało się zwiększyć wydajność pompy bez gazowania bezsęsownego ciapa była by bomba. Ale coś mi mówi że w ciapku tak to nie działa jak w 60tce, może się myle, dlatego proszę o poradę i opinie znawców tematu z góry dzięki za mądre słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez ursusc335m
      Witam kupię Ursusa C 330 z opłatami zarejestrowanego. Cena jaka mnie interesuje +-10000 zł. Rocznik obojętnie. Województwo podlaskie okolice Augustowa. 
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj