Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy

125 odpowiedzi na ten temat

#121 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 03 luty 2009 - 16:56

Prawo jazdy Może poprostu sobie tak ustalił w głowie ;)
Jak dziś wyjeździłem 7 i 8 godzine na T :D
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy Dzisiaj, 15:49
  •  

#122 Share mario509

mario509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:06

Prawo jazdy ja na B zdałem za 1 razem a na T też.na T w szkole robiliśmy kurs.po feriach bedziemy w szkole robić uprawnienia na kombajn i na pryskanie sie przyda papier ;p

#123 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 19:19

Prawo jazdy a uprawnienia sa tylko na kombajn, prase, opryskiwacz i ładowacz (cyklop)? czy na cos jeszcze? ale ten na kombajn to nie zle kuzyn mi mowil mial podpiac heder i zdal no ale koles jedne cos odwalil i reszta nie miala jak pokazac jak podpiac to im zaliczyl haha a ty starszym to nawet ich nie pytal i nic tylko pozytywne wyniki mlodych tylko gnebili ..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 22:16

Prawo jazdy pozwolę sobie odświeżyć temat, otóż mam pytanie dotyczące dopuszczalnej masy całkowitej zestawu złożonego z ciągnika rolniczego i dwóch przyczep dwuosiowych/trzyosiowych, czy przy dotrzymaniu dopuszczalnej długości zestawu 22m, nacisku na osie napędowe ponad 25% masy zestawu, przy nieprzekroczeniu dopuszczalnych mas całkowitych poszczególnych elementów zestawu (14t DMC ciągnika i po 18t DMC dla przyczep dwuosiowych lub 24t DMC dla przyczep trzyosiowych) oraz nie przekroczeniu dopuszczalnej masy holowanych przyczep przez ciągnik, taki zestaw o masie odpowiednio 50t z dwuosiówkami lub 56t z przyczepami trzyosiowymi może poruszać się po drogach publicznych? żadne z ograniczeń nie mówi o zestawie (6 ani 8 osiowym) złożonym z ciągnika rolniczego i przyczep (poza maksymalną długością)

#125 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 listopad 2012 - 15:34

Prawo jazdy Liczba osi nie ma nic do rzeczy jeżeli długość i masy zestawu odpowiadają warunkom zawartym w ustawie PORD to można się takim zestawem poruszać.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#126 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 00:31

Prawo jazdy no właśnie z PoRD nie wynika, iż zestaw złożony z przyczep i ciągnika nie może przekroczyć 40t, zajrzałem w homologację ciągnika (jd 6830) i przy masach ma wpisane: zestaw z przyczepami ciągnik 9-10t + przyczepy 34t = 40t, spotkałem się również z cofnięciem zestawu z wagi w provimi, bo przekroczył 42t