Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy

125 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 23 październik 2008 - 16:38

Prawo jazdy Tak.

B+E dopuszcza ciągnik rolniczy do poruszania się z przyczepą bądź przyczepami ;) Także nie ma problemu.

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy Dzisiaj, 07:49
  •  

#62 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 październik 2008 - 17:05

Prawo jazdy szkoda tylko ze nie bijają T po zdaniu B+E

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#63 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 23 październik 2008 - 17:21

Prawo jazdy A no szkoda, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase ;) gdyby po zdaniu B+E zaraz bili T, to już są dobrą stówę do tyłu :o

Honda - The Power of Dreams :)

#64 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo rolne.

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:40

Prawo jazdy Przecież B+E jest lepsze od samego T bo możesz busem z lawetą jechać, wiem bo mam takie prawko! Nierozumiem czemu [szkoda] komuś według mnie to całe szczęście że jest taka możliwosć bo zyskujesz dwu krotnie; po pierwsze że masz lepsze prawko a po drugie łatwiej zdać! Mam racje czy nie?

#65 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:42

Prawo jazdy lysyrolnik ma racje to kwestia kasy w portwelu

#66 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:48

Prawo jazdy Jak ktoś ma pojęcie to bez problemu zda na ciągnik.

Poza tym B+E nie zastępuje zupełnie T. T obejmuje wszystkie wolnobieżne a B+E tylko ciągnik z przyczepami.

Ja mam B i T i zamierzam zrobić C+E i przy okazji upragnione A. Oj będzie kosztowało>>> :lol:

#67 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:55

Prawo jazdy

Jak ktoś ma pojęcie to bez problemu zda na ciągnik.

Poza tym B+E nie zastępuje zupełnie T. T obejmuje wszystkie wolnobieżne a B+E tylko ciągnik z przyczepami.

Ja mam B i T i zamierzam zrobić C+E i przy okazji upragnione A. Oj będzie kosztowało>>> :lol:

Poprawie kolege, bo nie ma racji B+E uprawnia do kierowania kat. T z przyczepami i pojazdami wolnobieżnymi z przyczepą :D

#68 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 00:14

Prawo jazdy To mnie nie poprawiaj bo jestem przekonany o tym, że np kombajnem nie możesz jeździć po drogach mając kategorię B+E czy C+E.

A tak w ogóle to radzę doczytać dokładnie bo za to można nieźle zapłacić...

#69 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:54

Prawo jazdy

To mnie nie poprawiaj bo jestem przekonany o tym, że np kombajnem nie możesz jeździć po drogach mając kategorię B+E czy C+E.

A tak w ogóle to radzę doczytać dokładnie bo za to można nieźle zapłacić...

Tu wszystko pisze: http://www.v10.pl/pr....html#rozdzial1 i tu są uprawnienia do poszczególnych kategorii: http://www.roadking....uprawnienia.htm i nie znalazłem nic na temat pojazdów wolnobieżnych

#70 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 15:04

Prawo jazdy Trochę nie w temacie, ale na stronie Kodeksu Drogowego, do której link podaje macin87 wg. mnie jest sprzeczność: art.88 p.2.3a;b kontra art.88 p.3.3. Jak to rozumieć? Według pierwszego zapisu mogę (mam prawko A, B, T) jechać np. swoim Pajero, który waży prawie 2 tony i ciągnąć przyczepę z hamulcem o masie 1,5 tony (w dowodzie Pajero ma wbite więcej). Według drugiego zapisu mogę tylko zapiąć przyczepkę lekką czyli do 750 kg. DMC. Słyszałem dyskusje, że to sprawa otwarta i zależy od "widzimisię" policjanta :angry: . Swoją drogą to głupie, żeby w poważnej ustawie były takie buble. :lol:
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 06:21

Prawo jazdy Prawda jest taka że jak masz samo B to możesz holować przyczepkę tylko do 750 kg DMC. Zależy też od wpisu w papierach auta. Bo każde auto ma inną masę podaną. Ale 750 kg to max dla kategorii B. Jeżeli chcesz holować przyczepkę o DMC powyżej 750 kg to musisz posiadać B+E. Takie są przepisy i każdy pies powie ci to samo. Dlatego np. ci co sprzedają przyczepy kempingowe to kłamią w żywe oczy że do holowania przyczep które oni sprzedają nie jest potrzebne B+E. A w rzeczywistości patrzy się na masę DMC a nie DMR.

#72 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 15:49

Prawo jazdy Maksymalną masę przyczepy ogranicza zapis w dowodzie rejestracyjnym samochodu i kategoria prawa jazdy, więc tak jak napisał poprzednik, kategoria B pozwala ciągnąć przyczepę do 750 kg ('lekką') a z kategorią B+E tyle ile jest określone w dowodzie.

A co do prawka B+E to od instruktora nauki jazdy dowiedziałem się, że np kombajnem można jeździć jeśli się ma T a B+E nie uprawnia do tego.

Chociaż na stronie, do której link podał marcin87 rzeczywiście jest napisane inaczej.

Ale sporo jest takich spraw trudnych do wyjaśnienia. Kiedyś próbowałem dowiedzieć się dokładnie nt. warunków używania koguta w ciągniku rolniczym. Jedni mówili, że w Polsce kogut jest zastrzeżony dla pojazdów ponadwymiarowych a do tego trzeba mieć jakieś tam zezwolenie, inni że można używać. Trzeba będzie przeczytać dokładnie cały kodeks i będzie wiadomo...

#73 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 18:00

Prawo jazdy Napiszę jeszcze raz żeby było czytelne. Posiadając kategorię B można holować przyczepkę lekką o DMC wpisanej w dowodzie rejestracyjnym i wybitej na tabliczce znamionowej. Dla każdego auta jest to inna masa jednak nie może przekroczyć 750 kg.
Kategoria B+E pozwala holować przyczepy o większej ładowności, przyczepy kempingowe, lawety o ile ich DMC nie przekracza wpisu w dowodzie rejestracyjnym i wybitej na tabliczce znamionowej. To wszystko.

Do poprzednika - ja z kolei słyszałem że jak masz kategorię B to możesz jechać kombajnem po drodze ale nie możesz nim pracować w polu bo do tego są uprawnienia. I to by się pokrywało z przepisami.

#74 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 18:10

Prawo jazdy Wiecie co wam powiem mój kumpel mial taki przypadek że policja go zatrzymała i miał tylko B, a jechał kombajnem. Policjant tak sie przy.....dolił że nie ma uprawnień. Po krótkiej rozmowie na temat kodeksu policjant sprawdził to i niewiedział co powiedzieć. Od razu go puścił. Morał z tego taki że policja nie wie do końca co i jak więc trzeba samemu siebie pilnować i walczyć o swoje :lol: - jeżeli mamy racje, bo jak nie to sobie możem pogorszyć :D
A co do tzw. koguta to ja słyszałem że pare lat temu nie można było go urzywać (tylko za zezwoleniem) teraz można, ale to sprawdze i napisze (przepisy lubią się zmieniać :D :D )

#75 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:20

Prawo jazdy Ja za rok będę miał 16lat i planuję zrobić T.U mnie w domu tylko ojciec jeździ i jak przychodzi wozić siano albo transportować zboże to trzeba najmować kogoś do jazdy.Niestety w sąsiedniej wsi jest komisariat a ja mam tam pola.Odkąd policjanci dostali nowy wóz to zrobili się strasznie ruchliwi i nawet u siebie na wieś nie wyjeżdżam.
P.S.Już się nie łapię.Czy jak za rok zrobię prawko T to będę mógł jeździć z przyczepami czy tylko z zawieszanymi.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

#76 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:25

Prawo jazdy Ja jak miałem ukończone 16 lat to też zrobiłem na T. Od samego początku co dostałem też nie byłem pewny czy mogę jeździć z przyczepami...zapytałem przy okazji kiedys policjanta i powiedział, że jak mam kategorię T to mogę z wszystkimi maszynami i przyczepami jeździć:( Więc jak najbardziej możesz:)

#77 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:33

Prawo jazdy To dobrze :) ja akurat wyjezdzam godziny w szkole na kategorie T jeszcze troche mi zostalo :(
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#78 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 14:02

Prawo jazdy A ile godzin jest i co w ogóle jest na egzaminie praktycznym bo testy już robiłem i całkiem dobrze mi idzie.Nie przygotowywałem się nawet do nich.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

#79 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 14:03

Prawo jazdy

Ja za rok będę miał 16lat i planuję zrobić T.U mnie w domu tylko ojciec jeździ i jak przychodzi wozić siano albo transportować zboże to trzeba najmować kogoś do jazdy.Niestety w sąsiedniej wsi jest komisariat a ja mam tam pola.Odkąd policjanci dostali nowy wóz to zrobili się strasznie ruchliwi i nawet u siebie na wieś nie wyjeżdżam.
P.S.Już się nie łapię.Czy jak za rok zrobię prawko T to będę mógł jeździć z przyczepami czy tylko z zawieszanymi.

Z zawieszeniem to możesz jeździć nawet jak masz kategorie B
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 16:47

Prawo jazdy @luckywasak wyślij swojego instruktora na kurs z przepisów bo to nie pierwszy przypadek jak instruktor nie zna przepisów, nie wiem jak to wygląda u większości ale jak ktoś zrobił C+E to nawet jeśli miał wcześniej T to w nowym prawie jazdy nie wbijają tego. Jeśli chodzi o kombajn to można nim jechać nawet mając B, ale jest w tym haczyk, ponieważ oficjalnie nie można jechać z chederem z przodu i o to ktoś może się przyczepić, a jeśli zapniesz go z tyłu to już trzeba mieć minimum B+E lub T oczywiście.
Co do koguta to są przepisy kiedy można go używać
USTAWA
z dnia 20 czerwca 1997 r.
Prawo o ruchu drogowym
3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może
zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.
4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do
innych celów niż określone w ust. 1 i 3.