Skocz do zawartości

Zdjęcie

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

1940 odpowiedzi na ten temat

#1781 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:34

witam.. czytam z ciekawością wasze forum i tak na ten temat. Sam posiadam 3p z 1986r i c 330 z 1980r. Wszystko od nowości u mnie.. Perkins przepracowane 11tys mtg a c330 6 tys mtg. Areał 26ha. Ziemia klasa II i III, glina górki.. Do sedna polecam 3p. Oszczędny, zrywny. Tylko trzeba o niego dbać.. Z początkowej nie wiedzy eksplatacji w 3p urwały się dwa wały. Teraz ma trzeci ( 18 lat do dziś). Spokojnie uciągnie pług 3 skibowy. Tylko że jak górki trzeba redukować bieg do 2 . Perkinsa trzeba trzymać na wysokich obrotach bo tak na niskich obrotach tak się dusi, dymi i spada z obrotów (poniżej 1500). Dobry do transportu. Najwięcej ciągnąłem nim 14 t (8t pszenicy i 6 pszenżyta). Rocznie robię nim około 300mtg. Orka nie orka nawet u sąsiada pomaga obrabiać.

No w końcu, idealnie to opisałeś, mógłbym coś dodać, ale chyba nie ma co.

A dla tych którzy zażarcie będą się kłucić który ciągnik lepszy (oba mają zalety i wady ale dla mnie akurat 3p wygrywa) polecam zetora 3 lub 4 gary starej serii, można takiego dostać nawet taniej niż niektóre ursusy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Dzisiaj, 14:39
  •  

#1782 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 marzec 2016 - 08:31

Dokładnie kolego, niedawno kupiłem zetora 5718, C-360 nawet nie ma startu. Z agregatem uprawowym na 4 biegu latałem gdzie C-360 na 3 się męczyła.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1783 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2127 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:12

Nie bardzo chcę w to wierzyć ponieważ 5718 i C360 ma bardzo zbliżony silnik ( taką samą pojemność ). Moc wg. różnych źródeł też podobna. Zakładam oczywiście lepsze wykonanie Zetora ale z tym lataniem to chyba sam poleciałeś:) C360 w dobrej kondycji i ten zetor będą porównywalne mocą.

#1784 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 22 marzec 2016 - 20:18

Zetor ma lepszy moment obrotowy,bije na łeb tym c360

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1785 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:29

Zetor ma lepszy moment obrotowy,bije na łeb tym c360

1 Nm więcej to rzeczywiście zaskakująca wartość która "bije na łeb" C360. Polecam się nie wypowiadać jak nie masz pojęcia.

#1786 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 22 marzec 2016 - 20:31

Nie no pewnie,patrz w tabele a nie w to,co jest w rzeczywistości;) a jak dla mnie wybór c360 albo 3p,wybór padłby od razu na 3p;)

Edytowany przez yahooo777, 22 marzec 2016 - 20:38.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1787 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2127 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 22:47

Jasne nie patrz w tabele tylko wg. swojego "widzi mi się". Śmieszni jesteście próbując udowodnić że 4KM i 1Nm robi wielką różnicę. Jeśli chodzi o silniki to są praktycznie identyczne jednostki. To że zetor ma lepszy uciąg ( kabina, obciążniki, opony itd ) można dyskutować ale nie że silnik słaby

#1788 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 22:52

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Ja stwierdzam fakty,a wy probujecie wmawiac swoje racje za wszelką cenę,forum jest do wyrażania swoich opinii a nie wmawiania komuś za wszelką cenę swoich racji,szanuj opinie innych,dla mnie między tymi ciagnikami jest ogromna różnica i tyle,zdania nie zmienię przez osobę anonimowa ;) pozdrawiam;)

#1789 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 22 marzec 2016 - 23:16

Nie bardzo chcę w to wierzyć ponieważ 5718 i C360 ma bardzo zbliżony silnik ( taką samą pojemność ). Moc wg. różnych źródeł też podobna. Zakładam oczywiście lepsze wykonanie Zetora ale z tym lataniem to chyba sam poleciałeś :) C360 w dobrej kondycji i ten zetor będą porównywalne mocą.

Tak się składa, że "mam" C360 z silnikiem zetora 5211. Nawet te 3 cylindry są mocniejsze niż 4 ursusa. Moc wg katalogu jest taka sama, ale różnica jest odczuwalna. Może wynikać to z faktu, że ursus nie ma tyle koni co powinien, a zetor prawdopodobnie tak. I nie jest to żadne gdybanie, bo ciągnik jest w gospodarstwie od nowości (1978 rok) i do 2013 był standardowym C360. O zużyciu paliwa nawet nie będę pisał, bo przecież wszyscy "znaffcy" wiedzą, że zetory dużo palą.

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

#1790 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 23:25

Jasne nie patrz w tabele tylko wg. swojego "widzi mi się". Śmieszni jesteście próbując udowodnić że 4KM i 1Nm robi wielką różnicę. Jeśli chodzi o silniki to są praktycznie identyczne jednostki. To że zetor ma lepszy uciąg ( kabina, obciążniki, opony itd ) można dyskutować ale nie że silnik słaby

Lipne wykonanie i tyle, kto wie ile to ma mocy i ile traci . Pamiętam jak kiedyś niedaleko rolnik miał 55 albo 60-tkę exportową, w orkanie przy cięciu słomy w żniwa polskie 60-tki stękały i co rusz się gotowały a ta chodziła, a katalogowo moc ta sama

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1791 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 00:15

Szkoda że ludzie bardziej wieżą w cuda niż w prawa fizyki, stąd te "dwa razy" mocniejsze c360 od 3P czy zetor który "bije na łeb" swoim 1 Nm więcej C360 co jest wyczuwalne w praktyce!  Większą rolę czy to pomiędzy C360 a 3p czy C360 a Zetorem odgrywają opony, obciążenie, stan silnika, pogoda, jakość ziemi i kilkanaście innych zależności niż to że Zetor ma kilka koni więcej od C360 czy to że C360 jest o "niebo" mocniejsza od 3P według "widzi mi się" kierowców prowadzących zajeżdżony ciągnik składany w stodole za pomocą młotka, przecinaka i metrówki.

#1792 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 07:16

Czytając co niektórych fanatyków to naprawdę nie połapiesz się  co silniejsze - 3P słaby bo ma 3 gary, 60-tka lepsza bo ma 4 ale kryje się przy 3 cylindrowym zetorze 5211  :lol: Ciągniki tej samej klasy, ze względu na spalanie i uniwersalność 3P bije je na głowę i w skali roku naprawdę zostanie sporo złotówek w kieszeni a w polu przy zdrowych silnikach praktycznie bez różnicy, może jak by miały skrzynie minimum 32 biegi to by coś tam odczuł te różnice kilku koni czy Nm

#1793 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2127 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 07:16

Różnice są na pewno jakieś są nawet pomiędzy 60-tkami. Wiadome że nie były to najlepiej wykonane ciągniki ale bez przesady.

Praktyka a brak obiektywnej oceny czy porównania to zupełnie coś innego. Zetor 5211 ma zupełnie inny silnik niż 5718. Co do wyższości 3 cyl nad 4 w praktycznie tym samym silniku to pozwolicie że przemilczę. Zetor jest zdecydowanie lepiej wykonany, ma lepsze dociążenie tylnych kół i dodając opony radialne mamy już lepszy uciąg. 

PS. Nie zamierzam nikomu udowodniać swoich racji, opisuję fakty nie spostrzeżenia. Nie mam zamiaru nikogo pouczać ani obrażać. Znam oba te silniki i nie mogę odnaleźć na tyle poważnych różnic aby stwierdzić tą kolosalną różnicę.

Edytowany przez akmaly, 23 marzec 2016 - 07:18.

#1794 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 07:41

Raczej w jednym cylindrze więcej jest cały widz a nie w mocy.  Cztery suwy pracy napierające na wał w mniejszych odstępach niż 3 są odczuwalne praktycznie w każdym silniku czy samochodowym czy rolniczym. Nie ma co polemizować że na korzyść czterocylindrowego.  

A nie obrażając nikogo trzycylindrowy zetor to też zdechlok.

KPK Kumurun Team

#1795 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 23 marzec 2016 - 08:41

Chyba nie wszyscy zrozumieli. C360 ma tylko silnik z 5211, reszta została oryginalna, więc nie ma mowy o wadze, obciążnikach, tylnym moście. W przeciwieństwie do teoretyków mam okazję sprawdzić ten sam ciągnik z różnymi silnikami i chyba mam możliwość zweryfikowania różnic w praktyce.

Jeżeli ktoś chce porównywać oryginalne 5211 do C360 to też za bardzo nie ma co porównywać, bo C360 nawet nie podniesie maszyn które dźwignie 5211.

Oczywiście, że 4 cylindry są lepsze niż 3. Tylko te 4 z C360 jak i reszta ciągnika to niedoróbka. C360 są popularne, ale to nie jest to czym fabryka mogłaby się poszczycić - napisał wierny użytkownik C360. 

A nie obrażając nikogo trzycylindrowy zetor to też zdechlok.

Demonem mocy nie jest, ale w takim razie co napisać o 4 garowej C360?

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

#1796 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 23 marzec 2016 - 08:43

jak ktoś komu pękły 2 wały korbowe w 3p może napisać że to dobry ciągnik, jakby mi w jakimś ciągniku tak się zrobiło, to nawet bym się nie zastanawiał tylko od razu wymieniał na coś innego.

#1797 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 09:18

Chyba nie wszyscy zrozumieli. C360 ma tylko silnik z 5211, reszta została oryginalna, więc nie ma mowy o wadze, obciążnikach, tylnym moście. W przeciwieństwie do teoretyków mam okazję sprawdzić ten sam ciągnik z różnymi silnikami i chyba mam możliwość zweryfikowania różnic w praktyce.

Jeżeli ktoś chce porównywać oryginalne 5211 do C360 to też za bardzo nie ma co porównywać, bo C360 nawet nie podniesie maszyn które dźwignie 5211.

Oczywiście, że 4 cylindry są lepsze niż 3. Tylko te 4 z C360 jak i reszta ciągnika to niedoróbka. C360 są popularne, ale to nie jest to czym fabryka mogłaby się poszczycić - napisał wierny użytkownik C360. 

Zajeździłeś oryginalny silnik i po wymianie na sprawny od zetora czujesz większą moc to wcale się nie dziwię, porównaj dwa silniki w bdb stanie i dopiero się wypowiadaj... 

#1798 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2127 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 09:31

Mam ten silnik w MF 255 ponad 8 tyś mtg bez remontu ( co prawda najlepsze lata ma już za sobą ). Mój jest na angolskich podzespołach a pierwsze wersje C360-3p miały całe oryginalne silniki Perkinsa z wysp.

Dużo można pisać i przepychać się który jaki i w ogóle. Po jednym z remontów w ciągniku którego dawno się pozbyliśmy (C355) był przeprowadzony remont na oryginalnych podzespołach z zetora ( części silnika i przekładnia główna ). Wyciszył się tylny most ( koła skośne zamiast prostych - swoją drogą to co za idiota je tam zaadoptował jak 330 mogła mieć skośne to co im odbiło w C360?), silnik bez emocji - jak dobrze zrobiony to nie było różnicy czy na częściach zetorowskich czy ursusa. Dlatego nie wiem skąd u was takie różnice w mocy. Układ wtryskowy też można założyć z zetora i co to da?

W domu już dawno mam Perkinsy, jeden w MF255 ( wg. mnie idealny jako pomocniczy ) oraz 80KM do cięższej pracy. Możecie wierzyć lub nie ale przy porównywalnym spalaniu różnica w mocy jest na tyle duża że mogę pociągnąć jeden korpus więcej w pługu, agregat uprawowy 3m, gruber 2,2m, czy 2 x d47. Co oczywiście wiąże się z mniejszym spalaniem na areał oraz szybciej wykonaną pracą. To jest już różnica ale nie pomiędzy C360 i 5718 na praktycznie tym samym silniku.

#1799 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 11:40

To samo. Ciągnik półwieczny. Szału nie robi.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1800 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 13:17

jak ktoś komu pękły 2 wały korbowe w 3p może napisać że to dobry ciągnik, jakby mi w jakimś ciągniku tak się zrobiło, to nawet bym się nie zastanawiał tylko od razu wymieniał na coś innego.

Nie wiem czy wiesz ale wały się również urywają w C360 w C330 czy w ruskim T-25 i same z siebie się nie ukrywają tylko najczęściej przez głupotę kierowcy i brak podstawowych umiejętności jazdy ciągnikiem rolniczym.

Po jednym z remontów w ciągniku którego dawno się pozbyliśmy (C355) był przeprowadzony remont na oryginalnych podzespołach z zetora ( części silnika i przekładnia główna ). Wyciszył się tylny most ( koła skośne zamiast prostych - swoją drogą to co za idiota je tam zaadoptował jak 330 mogła mieć skośne to co im odbiło w C360?),

W C360 również koło talerzowe ma zęby skośne, nie wiem gdzie widziałeś tam zęby proste...