Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Transporter    164

Właśnie taką wyczerpująca wypowiedź chciałem usłyszeć,ale problemem tego tematu jest,że każdy chwali to co ma i użytkownicy w każdy możliwy sposób próbują udowodnić,że ich ciągnik jest lepszy,używając wszelakich argumentów,dlatego uważam,że ten temat powinien być zamknięty,ale dalej dostępny do wglądu dla użytkowników,bo niektóre posty tylko mają na celu drażnić i prowokować do kutni,a o trzynastolatkach nie mających pojęcia,którzy się tu wypowiadają,to szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No dokładnie. Na dopełnienie swojej wypowiedzi jeśli chodzi o orkę jeździłem oboma ciągnikami. te same kawałki co roku, orka na 30cm, pod nią glina, górki. Te same kawałki jednego roku tym a drugiego drugim ciągnikiem. Oba w dobrej formie. jeden robił to w 5 godzin a 3-P prawie 6. na placu do oby dolewałem tyle samo paliwa. Którym praca była ekonomiczniejsza?

Ty że że zazwyczaj są to w gospodarstwie ciągniki do wszystkiego w tym też do lekkiej roboty. I dopiero tu czterogarowiec zostawał w tyle z zużyciem paliwa. Ale różnica nie jest aż tak wielka żeby się tym przejmować.

Znów powielę to co było napisane kilkadziesiąt razy.... każdy jest inny i w czym jeden spisuje się lepiej to drugi troche gorzej i na odwrót w zależności od charakteru pracy. Żaden nie jest lepszy ani gorszy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubi330m    0

ursus c 360 i c 360 3p dobre 60 silniejsza 3p mniej pali i szybsza ale za to 60 lepiej się pracuje i lepiej w gospodarstwie praca idzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

c-360 przy 2200 obr/min na piątym biegu 25,375 km/h. A 3-p przy 2250 obr/min 25,952 km/h. Różnica w książce tylko i wyłącznie z powodu tych 50 obrotów. W praktyce oba kręcą się więcej a większa prędkość 3-p jest tak nieznaczna że nie warto o niej nawet wspominać.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spiochu    0

Polecam ursusa c-360 silnik jest pancerny jak silnik 1,9TDI 1Z

c360 3p i c355 ma inne przelożenie skrzyni biegow, c-360 jest wolniejsza ale silniejszy za to lepiej sie jezdzi z szybką skrzynia biegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. No właśnie. Polecam przeczytać instrukcję obsługi a szczególnie dane techniczne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Czasami przed spaniem fajnie jest sobie poczytać takie bajki jakie napisał kolega @spiochu he he....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo każdy człowiek ma coś z dziecka. Bajka, flacha i nyny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widomo że kazdy sobie chwali ten ciągnik co ma ja jednak wolał bym miec 360 niż 3-p ruznie ludzie mówią ale zwykła 60 wydaje mi sie lepsza :) Ja posiadam 4011 zetor i prędkosc 30 km/h osiąga przy zaledwie 2100 obr min :) sprawdzane nawigacją :) i samochodami tez ostatnio porównywałem z kolegi c-4011 on jechał moją a ja jego i niemogłem go dogonić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek9095    17

Moim zdaniem lepsza jest C-360 od 3p,sam posiadam 2x C-360 i jestem z nich zadowolony 52 KN,i to jest nie prawda że c-360 pali ile widzi,prosty do remontu jak jak zawoziłem od C-355 blok i tuleje to punktowania to ten gościu powiedział mi "Jak ktoś ma 3P to niech sam przy nim nie zrobi ".Mój kolega miał 3P 1990 rok i robił co roku 5 razy remont i nie zrobił po prostu nie dał rady sam mechanik mu zrobić remont bo to silnik perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Użytkuję 3p już 26 lat. Kupiłem fabryczny.

Do kapitalnego remontu silnika (w specjalistycznym zakładzie) przepracował 6700 mth. Po remoncie jest już 2300 mth.

Gdy zawiozłem silnik do remontu to mechanicy byli zaskoczeni że wytrzymał tak długo.

Olej i wszystkie filtry zmieniam co 200 mth, Ale używam dobrego markowego oleju od początku używania- minimum klasy CD lub wyższej.

Silnik lubi dobre paliwo. Mechanik ze stacji gwarancyjnej (1987 rok) opowiadał, że na szkoleniu z tego silnika anglicy pilnowali aby paliwo było lane z beczki, odstane minimum dobę. Znakomite efekty dawało paliwo z Ukrainy.

Na dobrym paliwie i oleju silnik jest bardzo oszczędny - dla kolegów i sąsiadów którzy mają klasyczne 60-tki - wręcz SZOKUJĄCO oszczędny.

Minusem jest brak możliwości odłączenia kompresora - w pracach polowych niepotrzebnie się obraca i zużywa.

Różnica mocy to 5 KM, ale Perkins nadrabia to elastycznością. Poza tym dla doświadczonego traktorzysty jest skrzynia biegów i gaz. Mnie udało się kiedyś po drodze żwirowej przeciągnąć przyczepę o łącznej wadze 35 ton, po płaskim.

Poza owymi 5 KM różnicy między 3p a klasyczną 360 nie ma. (chyba że dla kogoś ma znaczenie inny obrotomierz) A o każdy sprzęt dbać trzeba, jeśli ma służyć długo i bezawaryjnie. A na korzyść 3p przemawia mniej więcej o połowe niższe zużycie paliwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi3p    3

Nie gadaj bzdur bo ten 3P dużo słabszy od 360 w orce na glinie 360 pojdzie a 3P bedzie pukotać i stanie.Do orki lepsza 360 a co do 3P to próbowałem 2 przyczepy ciagnac to cięzko ruszyc ale potem idzie już ale i tak 360 mocnijesza.Nikt mi nie powie ze 3p MA lepszy silnik.Bo to bajka.O perkinsa trzeba dbać i częsciej zaglądać do niego(wymiana oleju itp.Polacy zgłupili jak to mój sasiąd mówi ze do 360 wstawili 3P.ale się zgodze z nim w 100 procentach.

piszesz że o perkinsa trzeba dbać a czy o szesćdziesiątke nie trzeba ? A propos orki to jak c360 ma ciężko to potrafi się zdusić i zgasnąć.3p nie zgaśnie ... Wiem to na swoim przykładzie bo pracuje takim i takim . C360 lepiej orać a 3p lepiej mi robić w kosiarce. A sprawa transportu to także nie ma prawie różnicy.Każdy jest stworzony po to aby pracował w polu a nie aby był zaharowany po jednym sezonie.Tyle mam do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Użytkuję 3p już 26 lat. Kupiłem fabryczny.

Do kapitalnego remontu silnika (w specjalistycznym zakładzie) przepracował 6700 mth. Po remoncie jest już 2300 mth.

Gdy zawiozłem silnik do remontu to mechanicy byli zaskoczeni że wytrzymał tak długo.

Olej i wszystkie filtry zmieniam co 200 mth, Ale używam dobrego markowego oleju od początku używania- minimum klasy CD lub wyższej.

Silnik lubi dobre paliwo. Mechanik ze stacji gwarancyjnej (1987 rok) opowiadał, że na szkoleniu z tego silnika anglicy pilnowali aby paliwo było lane z beczki, odstane minimum dobę. Znakomite efekty dawało paliwo z Ukrainy.

Na dobrym paliwie i oleju silnik jest bardzo oszczędny - dla kolegów i sąsiadów którzy mają klasyczne 60-tki - wręcz SZOKUJĄCO oszczędny.

Minusem jest brak możliwości odłączenia kompresora - w pracach polowych niepotrzebnie się obraca i zużywa.

Różnica mocy to 5 KM, ale Perkins nadrabia to elastycznością. Poza tym dla doświadczonego traktorzysty jest skrzynia biegów i gaz. Mnie udało się kiedyś po drodze żwirowej przeciągnąć przyczepę o łącznej wadze 35 ton, po płaskim.

Poza owymi 5 KM różnicy między 3p a klasyczną 360 nie ma. (chyba że dla kogoś ma znaczenie inny obrotomierz) A o każdy sprzęt dbać trzeba, jeśli ma służyć długo i bezawaryjnie. A na korzyść 3p przemawia mniej więcej o połowe niższe zużycie paliwa.

Bazalt50 jest sposób na to żeby kompresor nie potrzebnie nie chodził , kosztuje on 120 zeta. Jak chcesz to ci napiszę o co chodzi na PW.

Edytowano przez KRISTOFORn
Błedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

A na korzyść 3p przemawia mniej więcej o połowe niższe zużycie paliwa.

Chcesz powiedzieć że 3P przy orce spali 6litrów na ha? :blink:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Chcesz powiedzieć że 3P przy orce spali 6litrów na ha? :blink:

A chcesz powiedzieć, że klasyczna 60 nie spali 12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Miałem 3p i wypowiem się o nim wszystko mają tak samo tylko silniki inne różnica 5 koni oficjalnie a w praktyce każdy ciągnik ma swoją moc zrobiłem nim 5 tyś mtg i uszczelka pod głowicą to z silnikiem właściwie jedyna awaria spalanie w orce 2 bieg 3 skiby unia 1800 ob 5-5,5 lit na mtg sprawdzałem na 1 ha ale już nie pamiętam ale na długim prostym polu chyba było by z 2,5 godz orki wyszło by min 13 lit na 1 ha ile by spaliła 60 nie miałem okazji sprawdzić, sprzedałem 3 lata temu i kupiec zadowolony tylko powiedział że miałem ustawiony za póżny wtrysk nigdy nie ruszałem pompy więc była od nowego żle ustawiona i temu może gorzej zimą mnie odpalał jemu idealnie mówi ,teraz już nie robią takich prostych ciągników rozbudowana mechanika elektronika i mniejsze większe awarie są częściej co wiem po sobie i znajomych nie zależnie od marki ciągnika a nasze 60 i 3p jeszcze długo będą u rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

ja wam powiem że 60-tka znowu dużo nie pali a różnica jest i to spora. mam jakiego pługa własnej roboty złożony z kilku pługów skibu to ponad kolana są i czasami jak zapierdziele je prawie do końca to ciągnik ledwo jedzie a skiby są 3 bruzdy to mają wiecej jak 45cm miejscami dołki takie jak by koparka kopane (na wiosne woda bardzo długo stoi na polu wiec musze dobre odwodnienie robić) a jeśli zapne tego pługo do 3P to jedyne co to pokładka i to ciężko mu tak wiec różnica jest olbrzymi jak dla mnie. sasiag odpierdzielił sobie tez 60tke to i 4 skiby zakłada tylko pługa juz normalnego ma http://tablica.pl/oferta/plug-4-skibowy-kobuz-unia-grudziadz-ID1PWPz.html cos takiego może deko wieksze skiby i jak dobrze go dociąży to sieczka poprostu na tym polu... tak że tylko i wyłącznie zwykła c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Niektórzy kupują 3P tylko dlatego że są strasznie zaoszczędzić na paliwie, a do orki mają inne ciągniki lub poprostu z 60 nie mieli do czynienia. Każde gospodarstwo jest inne i w jednym lepszy jest 3P np. do koszenia traw, bronowania, siania, oprysku czy transportu a w drugim 60. Jednak osobiście wolą wydać trochę więcej na to paliwo a mieć 60 i tą dziwną satysfakcje niż jeździć tym ( moim zdaniem mizernym ) ciągnikiem jakim jest 3P.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25wladek    1

Witam posiadam areał o powierzchnii 12 ha 7 ha łąk i 5 ha pola i chcę kupić c-360 lub c-360 3p, bo narazie mam tylko t-25 z turem. Co będzie lepsze? Ciągnik będzie wykonywał ciężkie prace polowe i będzie jeszcze służył do prasy rolującej bo zamierzam kupić, być może też zakupie sieczkarnie do kukurydzy aby sobie wykosić kukurydze sam. Co bardziej polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tu masz 47 koni tam 52 konie reszta tak samo może te 5 koni przyda się do prasy, miałem 3p to wiem ile spalał co mogłem ciągnąć jedynie z opowiadan słyszałem że 60 wiecej spalają ale cztery gary i 5 koni wiecej to musi tak być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj