Skocz do zawartości

Zdjęcie

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

1940 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share rolnik1113

rolnik1113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:27

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P zal mi tych co mówią ze 3p jest słaby a zwłaszcza jednego postu ze 30-stka jest mocniejsza od niego... Mam oba te ciągniki c360 bieze 50% wiecej paliwa a 3p tez sobie dobrze radzi w orce idzie prawie tak samo jak c360. W transporcie pociągnoł około 16ton oczywicie po drodze nie po polu...Jak dla mnie to 3p jest lepszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Dzisiaj, 16:13
  •  

#1222 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 20 kwiecień 2011 - 00:03

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P wszyscy mysla ze piach to szczery piach ja nie raz pisałem ze u mnie 60 z 3 skibowym pługiem na 3 biegu nie daje rady, pług jak jest ciut za głeboko, to zaczyna sie kopac i zaczyna spadac z obrotów na 2 biegu moge sobie spokojnie orac tzn mogłem (bo teraz oram c-385) jakby ktos na tych piaskach uprowadził w orce z 3 skibamy 60 na 3 biegu to jeszcze bym skrzynke wódki postawił ale orka ma byc prosta a to nie realne na piaskch w ciezszej ziemi idzie ale nie na piaskach i na piaskach ciagnik nie ma zaparcia tylko na powierzchni głębiej jest twardziej ale to nie pomaga. A i trza by tez popatrzec na opony kto jakie ma :)chodzi mi o to ze nie raz sie spotkałem z tym ze nowe opony niby 14,9 sa jednak mniejsze od starszej produkcji 14,9 awiadomo czym mniejsza opona tym mozemy z wieksza łatwoscia wykonywać dana prace na wiekszym biegu ;)

#1223 Share Rolnik360

Rolnik360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa,
    Gospodarka,
    Stare i nowe ciągniki

Napisany 20 kwiecień 2011 - 19:25

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Z taką ceną paliwa każdy powie ,że 3p jesr lepszy :P wracając do tematu c 360 to dobry ciągnik pomocniczy,ale do ciężkich prac to już nie najlepiej
-Paliwo=PLN (spalanie)
-Słaba przyczepność (lekki tył)
-Słaby silnik.
-Skrzynia biegów.
3p też nie jest ideałem
-Słaba przyczepność (lekki tył)
-Skrzynia biegów
-Słaby silnik.
ale plus +Paliwo

:rolleyes: Jakby byłem inżynierem ursusa to z c360 zrobił bym c 360 4p z lepszą skrzynią oczywiście.

#1224 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:15

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Ja tam na skrzynie nie narzekam,już ładnych parę lat chodzi bez problemu.
Silnik też słaby nie jest.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1225 Share Kryniak

Kryniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektronika

Napisany 23 kwiecień 2011 - 18:54

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Z tych dwóch Ursusów wybrałbym zwykłą c-360, 3P jest delikatniejsza nawet w instrukcji napisali żeby orać 2-skibowym pługiem, a jak go ostro przeciążysz to wał korbowy może pęknąć.

#1226 Share djthomas

djthomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 06:42

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Wszyscy tak narzekają na c-360 że dużo pali. Moja 60 nie pali dużo w porównaniu do innych w wiosce:)

#1227 Share mardens

mardens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,rolnictwo,motocykle,ciężarówki

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:48

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Z tych dwóch Ursusów wybrałbym zwykłą c-360, 3P jest delikatniejsza nawet w instrukcji napisali żeby orać 2-skibowym pługiem, a jak go ostro przeciążysz to wał korbowy może pęknąć.

Kolego może lepiej napisz ile mth wytrzymała twoja 60siątka co? a nie brednie wypisujesz jakie to 3P delikatne i słabe jeden napisał że 30dziestka lepiej ciągnie od 3P no bajkopisarze to z was niezłe nie ma co,dla bajkopisarzy i niedowiarków powiem że 60siątka nie wytrzyma w ciężkich warunkach więcej niż 3P nie chodzi mi o (brony,siewnik) 3P ma większe obroty co przekłada się na prace z WOM z podnośnikiem no i transport jest szybszy na biegach,no i 3P nie zagrzeje tak jak 60siątke bo to Perkins z tulejami jak cienkie szklanki więc ci co piszą że 3P delikatny to niech się lepiej nie wypisują bo tylko się ośmieszają własną głupotą a i jeszcze jedno "jak przeciążysz 3P to wały pękają" ale bzdety to pochwalcie się może w jakich obciążeniach wam pękł,zaraz ktoś napisze że sąsiad ma 3P i mu pękł hahaha...wał potrafi pęknąć w każdym silniku nawet w komarku korbowód wyjdzie jeśli jest coś nie tak,no ale przecież to tylko w 3P takie słabiutkie i delikatne silniczki że patrzeć jak wał wyjdzie bokiem przy ciężkiej orce na piachu w dwójkach hahaha...no w końcu to 3P nie.

#1228 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 kwiecień 2011 - 21:57

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Wiesz kolego akurat silnik C-360 nie jest zbyt wytrzymały, 3p wytrzyma dłużej. Ale jak w którymś temacie ktoś napisał że 60 lepiej da rade na rędzinie od 3p to tu chyba nie zaprzeczysz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1229 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:02

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Kolego @mardens po pierwsze, jest niemożliwością, żeby silnik Perkinsa miał inny zakres obrotów niż silnik klasycznej C-360. Byłoby dużo roboty z dopasowaniem tego silnika do skrzyni c360 gdyby miał różne obroty, a co byłoby niepotrzebnym kosztem dla ówczesnej fabryki ursusa. Pragnę powiedzieć jeszcze, że licznik w 3p zamyka się na 2500 obr/min, a w c360 bodajże na 2800 obr/min. Po drugie, u mnie w Mf 255 (motor AD3.152UR) pękł wał przy wywożeniu obornika. Dodam, że Mf ciąga u mnie 3 skibowy pług zagonowy, więc nie ma lekko, ale juz chyba skoczyło mu z 10 tys. mtg, bo nie zawsze licznik chodzi.

#1230 Share mardens

mardens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:15

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Mam pole na glinie orałem 3P trójkami i 60siątką także trójkami nie powiem w końcu 60siątka ma parę KM więcej ale w spalaniu i temperaturze 60siątkę 3P przebija

Kolego @mardens po pierwsze, jest niemożliwością, żeby silnik Perkinsa miał inny zakres obrotów niż silnik klasycznej C-360. Byłoby dużo roboty z dopasowaniem tego silnika do skrzyni c360 gdyby miał różne obroty, a co byłoby niepotrzebnym kosztem dla ówczesnej fabryki ursusa. Pragnę powiedzieć jeszcze, że licznik w 3p zamyka się na 2500 obr/min, a w c360 bodajże na 2800 obr/min. Po drugie, u mnie w Mf 255 (motor AD3.152UR) pękł wał przy wywożeniu obornika. Dodam, że Mf ciąga u mnie 3 skibowy pług zagonowy, więc nie ma lekko, ale juz chyba skoczyło mu z 10 tys. mtg, bo nie zawsze licznik chodzi.

no to nie wiesz o czym piszesz zapnij cokolwiek pod WOM do 3P a do 60siątki a kosiłeś może kombajnem Z020? z pewnością nie więc jeśli nie jesteś czegoś pewien to poco to opisujesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:15

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Widzę że to twój pierwszy post więc nie mam zamiaru od razu cię krytykować, ale oba silniki mają te samę obroty max więc jaki cudem 3p jest szybsze, jest zrywniejsze z powodu takowej charakterystyki pracy pompy wtryskowej i tyle, czyli analogicznie ma takie same obroty wom, następnie jak 3 cylindrowy silnik może mieć większy moment obrotowy od 4 cyl to niemożliwe z punktu widzenia fizyki, więc jak może być wytrzymalszy czy mieć większy uciąg :blink: :suche tuleje nic nie mają do wyższej czy niższej temp. dzięki suchym tuleją oszczędza się przede wszystkim drogi materiał na tuleje co w wielkoseryjnej produkcji daje setki ton drogiej stopowej stali,czyli oszczędności(1kg stali z której wyk się tuleje suche kosztuje ok20zł w zwyż), oraz rozwiązuje się problem kawitacji.A poza tym 3p rzeczywiście zdarza się że pękają wały, i nieraz spotkałem się że pękł na wolniutkich obrotach bez obciążenia, poszukaj, poczytaj sobie o dyslokacjach punktowych , liniowych w materiale to może nasunie ci się odpowiedż dlaczego tak się dzieje. a tak na marginesie dziś robiłem w polu c360 z 3m agregatem biernym(mam zdjęcia) i daje rade a 3p by się us***ł a nie pojechał, nieraz jeżdziłem 3p i rzeczywiście nie ma czym robić
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1232 Share mardens

mardens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:41

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P bobytempelton tylko ja nigdzie nie napisałem że 3P jest silniejszy od 60siątki bo to nie prawda ,czytaj dokładniej co napisałem , nie napisałem także że nie pękają wały w 3P czytaj ze zrozumieniem mój 3P jest z 88r. i też pękł wał w 2001 ale jakoś się nie załamałem z tego powodu ale jeśli ty jeździłeś czymś podobnym do 3P to wybacz ja porównywałem te ciągniki na oryginalnych silnikach (zdrowych)

bobytempelton tylko ja nigdzie nie napisałem że 3P jest silniejszy od 60siątki bo to nie prawda ,czytaj dokładniej co napisałem , nie napisałem także że nie pękają wały w 3P czytaj ze zrozumieniem mój 3P jest z 88r. i też pękł wał w 2001 ale jakoś się nie załamałem z tego powodu ale jeśli ty jeździłeś czymś podobnym do 3P to wybacz ja porównywałem te ciągniki na oryginalnych silnikach (zdrowych)

i jeszcze jedno otwórz maskę w 60siątce zobaczysz kawał silnika w porównania do malutkiego Perkinsa gdyby 60siątka taki miała to pewnie 2 skibowy pług by dała rade targać tylko

#1233 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:49

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P i poco sie spierac tyle juz napisane jest kazd swoje bedzie chwalił♠ wie tylk oten co miał oba od nowosci i kazdyym z nichy robiłta sama robote...

#1234 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:57

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Oj właśnie wydaje mi się że jeździłeś dobrym 3p, ale zarżniętym c360, 3p nie ma polotu do dobrej c360,pisałeś o różnicy w pracy wom , w zeszłym roku miałem duży problem z bryłami na glinach, agregat tylko podskakiwał i tyle, więc pożyczyłem bronę bijakową amazone 3m z wałem, 3p by go też napewno podniósł, ale nie wierze że dałby rade to żelastwo uciągnąć, c360 w stanie git na 2 piała ale bryły rozbiło, w mojej oklicy jest b.dużo 3p i nie widzę żeby ktoś ciągał takie wynalazki jak ja :rolleyes: poza tym ja utrzymuje się z naprawy różnego rodzaju metalowych rzeczy, w tym przede wszystkim silników, i oprócz ciut mniejszego spalania zalet w tym 3p nie widzę, ale to jest moje zdanie, a i jeszcze oba silniki produkowane w ursusie były wykonane w tych samych klasach dokładności i z porównywalnych materiałów, i z doświadczenia wiem że wytrzymują tyle samo, tylko jak się dba to się jeździ dłużej i tyle
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1235 Share mardens

mardens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 23:56

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Nigdy nie porównuj wytrzymałości Perkinsa do Polskiego bo i materiał też był inny stosowany więc nie wiem z kąt masz takie informacje :o ja w gospodarstwie mam kilka silników różnego typu ale i Perkinsów też i nie ma porównania do polskiego więc nie wiem czym tu się zachwycasz tak tą 60siątką w końcu to nie silnik Mercedesa nie oszukujmy się , nigdzie nie powiedziałem że 60siątka to badziewie i złom ale po prostu takie są fakty że nie wytrzyma tyle co Perkins sam obrabiałem 60siątką i nie piszę tego z księżyca znam te oba silnik bo je naprawiałem(naprawiam) a z resztą pochwal się ile mth twoja 60siątka wytrzymała? moja 60siątka 80r. wytrzymała ponad 9000 mth w 3P wykręcił 11000 z kawałkiem w tym 10 lat chodził w Z020 to nie trój mi że 60siątka jest lepsza bo i w Z020 się nie sprawdziła z dwóch przyczyn grzała się i jest wolniejsza na skrzyni na WOMie trzeba było gaz do oporu trzymać żeby kombajn miał odpowiednie obroty,nie znasz obrotów wałka i przełożenia 3P,oraliśmy takimi samymi pługami 3 na tej samej glebie jeden za drugim w 60siątce były jeszcze nowsze opony w 3P jeszcze oryginalne słabsze już i doganiał 60siątke i co ty na to? sam sprawdź swoją z 3P to zobaczysz czy nie ma różnicy nie wątpię że robiłeś 60siątke ale czy zaglądałeś do zwolnic ,skrzyni i mostu w tych obu ciągnikach ja wiem że nie zresztą zapytaj w sklepie czy nie ma różnicy w częściach nie będę więcej się rozpisywał na ten temat ,Pozdrawiam.

#1236 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 14:57

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Z przygłupami się nie dyskutuje, niektórzy koledzy mają taki fajny opis, ale jeszcze raz spróbuje ci wpoić:
max obroty c360 to 2800obr/min: 3p(38km-2500obr/min) :3p47km -spotykałem różnie ale zawsze od 2500-2800obr/min -jakim cudem mogą być inne obroty wom skoro skrzynie biegów są takie same, zwolnice mosty i inne są identyczne!!!!!
polskie silniki z ursusa c360 były zaprojektowane i obliczone na żywotność ok 5000mth spotykałem się że dzięki lekkim warunkom pracy oraz dbaniu o płyny silnik dożywał do 8000mth, ale nigdy nie widziałem do 10000mth czy jeszcze więcej ,chyba ten silnik składałeś z części które dostałeś od wujka z NASA. Z jednym się mogę zgodzić oryginalny 3p jest konstrukcyjnie i technologicznie bardziej zaawansowany od ursusa, ale pewnie wiesz, że w c360 były montowane silniki policencyjne produkowane w polsce w fabrykach w Chełmie, Krotoszynie,Tuszunie i z 3 fabryk z Warszawy,tych samych co inne silniki i jedyne co zostało z perkinsa to konstrukcja, bo technologia wykonania, normy, klasy dokładności i kontrola techniczna to polskie dziadostwo.

#1237 Share mardens

mardens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 18:19

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P A no właśnie mówisz że zwolnice i mosty,skrzynie są identyczne i tu się mylisz pytałem czy rozbierałeś skrzynie ,most zwolnice no i nie odpisałeś bo nie rozbierałeś i nie porównywałeś na pewno,ale nie karzę ci teraz rozbierać bo pewnie nie masz takiej możliwości co więcej nie masz 3P ale porównaj w praktyce (w jeździe) oba te ciągniki to zmienisz zdanie :D ja pisze wyłącznie z praktyki bo pracowałem tymi ciągnikami w polu i tyle, nie biorę informacji z internetu bo tam większość bzdur jest wypisane,jeżeli sam na to nie wpadłeś to mogę ci to objaśnić jakie głupoty tam wypisują aż wstyd i nerwica mnie bierze jak można takie bajki pisać ;[ jeśli masz jeszcze jakieś uwagi to dawaj.

#1238 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 18:38

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Pierwszy raz słyszę że skrzynia biegów,most i zwolnice w tych ciągnikach są inne.
Tylko wałek sprzęgłowy jest dłuższy i inna jest obudowa sprzęgła.
Podejrzewam że kolega miał doczynienia z 40'stką przerobioną na 60'tke.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1239 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 19:07

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Wg mnie też raczej miałeś doczynienia z 40stką przerobioną na c360, to by wyjaśniało wolniejsze przełożenie i słabszą moc, i to że skrzynia i zwolnice i podnośnik są inne, czyli możliwe że obaj mieliśmy racje, robiłeś kiedyś skrzynię? co tam było?może to składak? a tak na marginesie miałem , mam , i jeszcze długo będe miał do czynienia z różnymi żelastwami w tym 3p, i bez nerwów proszę ;)

Edytowany przez bobytempelton, 27 kwiecień 2011 - 19:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share mardens

mardens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:07

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P 60siątka to rocznik 80 oryginał nie przerabiana tak jak pisałem wcześniej oba ciągniki pracowały na tych samych areałach ale 60siątka jest wolniejsza w biegach i wałku i takie są fakty nawet kosiliśmy kosiarkami rotacyjnymi to 3P dał rade na 4 kosić bo sprawdzaliśmy a nasza 60siątka i druga 60siątka znajomego nie do kaszały trawy na tej samej łące w tym samym momencie, w 3P są wyższe obroty na wałku i tego na pewno nie zaprzeczy ktoś kto ma te dwa ciągniki więc nie macie racji bo nie macie dwóch tych ciągników ,każdy chwali swoje tylko że ja mam 60siątke i 3P bzdur nie wypisuje i chociaż 60siątka ma 4 cylindry to 3P bierze go jak może :D 60siątka jest silniejsza ale jest bardziej mulasta.