Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Jak ma być do Tura to załóż wspomaganie, przyda się. W sumie i nawet napęd by się przydał ale chyba nie warto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

O napędzie się pomyśli :) Narazie nie stać na nowy ciągnik, wymienić c-360 na coś innego to też nie ma za co, a jak wymienie ją na jakiś 4x4 to trzeba zaraz tura dokupić :D Wspomaganie będzie na 100% prawdopodobnie w te wakacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FNMK    0

Niech kupi sobie forschnitta za 10 000 są super oferty.Sto koni ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

C360 sprawdzi się w orce i innych ciężkich pracach

C360-3p bardziej pasuje do prasy i do rotacyjnej

Wuja w kółku jeździł perkinsem a ojciec w domu miał c360

nie raz ojciec pracował na ciągniku wuja gdy tamten leżał uchlany pod drzewem

po godzinie pracy na c360-3p ojciec stwierdził "za ch*j bym się nie zamienił"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wajchę lewa max do góry, wajchę prawa pośrodku na pozycje luz ;[ Do podniesienia wrzuć bieg najlepiej 3. Nie używaj 5 i wstecznego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FNMK    0

A jakaś fotka albo rysunek (prosze).Bo ja się męcze z jazdą na włączonym wałku po polu(z np. zgrabiarka karuzela).I zdejmowaniem wałka gdy jadę drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

kolego złe napisałeś, jeśli ustawisz tak te wajchy to bedzie wałek chodzić a nie podnośnik :) a ja mam 3-peka od 88r. ma już ponad 3500mth i miał robioną kapitalke 800mth temu :) nie narzekam na ten sprzet od nowości nie był zabardzo szanowanybo a chodzi jak durny :). Jak zalałem cały zbiornik paliwa to zrobiłem 27mth, przy kosiarce orce i podczas transportu przyczep. POLECAM TEN SPRZET NIE MA Z NIM ZADNEGO PROBLEMU ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Będzie chodzić pompa :) Mówię o 4 położeniu od spodu(czyli max na górze) Położenie 3 od spodu to WOM zależny ;[ I lewa wajcha po środku żeby skrzynie rozłączyć :)

3500mth to szału nie robi, u mnie C-360 10tysmth bez remontu, chociaz powoli się o niego prosi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FNMK    0

A jak to zrobiłem to ciągnik podnosi ale wałek po wolutku tak jakby się zacinał podnosi nie wiem co robić.Co jest nie tak??? A i interesuje mnie to czego służą kontrolki na pulpcie czym się włacza światła itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może wodzik jest już zużyty, wajcha luźno chodzi i ciężko trafić na odpowiedni poziom? W tym roku ładowałem obornik cyklopem napędzanym C-355 wujka(z byłego SKR ciągnik, stan oceniam na średni) to na WOM zależny ciężko miałem znaleźć i czasami lubił się zaciąć na 4 "przez skrzynie".


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matii3p    2

Uważam że 3p jest lepszy pod względem spalania, natomiast 360 jest silniejsza ale to i tak wielki wół :) Ja posiadam 3p i jestem z niego zadowolony świetnie sprawdza się w transporcie i nie jest przymulony jak 360.

 

Uważam że 3p jest lepszy pod względem spalania, natomiast 360 jest silniejsza ale to i tak wielki wół :) Ja posiadam 3p i jestem z niego zadowolony świetnie sprawdza się w transporcie i nie jest przymulony jak 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

c360 bo 3p maja delikatne silniki może jest trochę szybszy ale to gówno ja na twoim miejscu od razu kupiłbym c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

kolego Spitz czy nie podoba ci się to co napisałem tak uważam i tak napisałem a tak w ogóle to ty jesteś gówno

Hamuj trochę, to nie chamski festyn

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no nie wiem czy aż takie delikatne ja tam wielkiej różnicy nie widzę , jak zdrowy motor to i 3p cięzko udusić


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Z tego co widzę to wujek więcej grzebał przy 60 niż my przy 3p i reszcie ciągników. Ciągle a to sprzęgło, a to luzy w kierownicy a to znowu coś przy silniku. Gospodarstwo mamy większe niż on i u nas 3p więcej chodzi przy turze, mimo iż obie z turami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Przecież c-360 i 3p mają te same układy kierowanie więc nie wiem o co ci chodzi B)

U mnie mechanik nie poleca 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Teraz robie remont w c-360 i tak zażartowałem że lepiej wymienić silnik c-360 na 3p w Ostródzie - mniej pali, od razu odradził B) mówił że są to nie udane silniki, jak spadnie poniżej 1500 obr/min to już musisz bieg redukować, a taka c-360 ciągnie, w tym perkinsie podobno wały pękają, uszczelkę pod głowicą to trzeba co roku robić - przecieki. Ogólnie znajomy mechanik nie polecał tego silnika coś tam jeszcze o tłokach gadał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Przecież c-360 i 3p mają te same układy kierowanie więc nie wiem o co ci chodzi :)

U mnie mechanik nie poleca 3p

Cięższy przód i ciężej się kręci? Luz w kierownicy to nie przykład że 3p jest lepsze tylko tak wspomniałem że ostatnio robił przy kierownicy i sprzęgle. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem 3p i przy silniku jeszcze od 20 lat czyli od nowości nic nie było robione. I oby tak dalej B) Nie mówie jak parę postów wyżej napisano że 60 to gówno bo 3p niewiele się różni. B) Jakbym miał drugi raz kupować to ani 3p ani 60 tylko drugi Zetor 5211 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj