Skocz do zawartości

Zdjęcie

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

1940 odpowiedzi na ten temat

#821 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 styczeń 2010 - 21:49

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Kurde co nie wejdę na ten temat to w 99% 60 jest pijakiem... Kurde to tylko moja jest oszczędna czy co?
Co do blokady to u mnie jest przerobiona nie trzeba ciągle trzymać pedału i od kiedy sięgam pamięcią to zawsze działała. Dodam jeszcze ze praktycznie palcami można ją wcisnąć, łatwo wchodzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Dzisiaj, 18:11
  •  

#822 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 22:04

Kup 3P zaoszczędzisz sporo na paliwku, w orce też da radę. 60 może i dobra ale nie przy dzisiejszych cenach ropy, prawda jest taka że pali tyle co MTZ a roboty zrobi tyle co trzydziestka (jedynie w orce trochę więcej ale tylko na równym kawałku bo pod górkę to szkoda mówić nie wiadomo po co ta blokada skoro i tak nigdy nie działa)Co do wytrzymałości to wg. mnie "jak się dba tak się ma".

Kolejny twój głupi post, jak może być c-330 lepsza, skoro ma 22km mniej !? No właśnie jak się dba tak się ma - a że ty nie dbasz to się nie dziw że blokada nie działa, a silnik masz taki zajeżdzony, że już dla ciebie c-360 zrobi tyle samo co c-330

#823 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 23:38

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P nie no c 330 nigdy nie zrobi tego co c 360 sam wiem bo mam c 330 , to jest dobry traktorek ale na takie prace popierdułki jak ja to mowię przynieś zanieś i posprzątaj a coś cięższego to pasuje inny traktor prawda jest taka że wiekszy zqawsze potrafi wiecej . Wiekszy i mocniejszy chciałem dodać

Opus meum est

#824 Share piotrek232

piotrek232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 17:43

Kolejny twój głupi post, jak może być c-330 lepsza, skoro ma 22km mniej !? No właśnie jak się dba tak się ma - a że ty nie dbasz to się nie dziw że blokada nie działa, a silnik masz taki zajeżdzony, że już dla ciebie c-360 zrobi tyle samo co c-330

Co się czepiasz człowiek chce poznać opinie użytkowników wiec pisze co zauważyłem podczas użytkowania tych ciągników. Są to moje własne doświadzenia a nie jak wypowiedzi niektórych "bo u sąsiada to". 3p będzie sto razy lepsze niż C-360. Zauważ że gość chce kupić ciągnik który jako jedyny będzie pracował w tym gospodarstwie, wiec we wszystkich lżejszych pracach które są przez cały rok zaoszczędzi kupę kasy na ropie, która nie jest taka tania!!!

#825 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:37

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P temat ma już 42 strony i wniosków konkretnych nie ma, z tych ciągników najmłodsze mają po 20 lat więc sądzę że najlepiej jest napisać że lepszy będzie ten który będzie w lepszym stanie czy to będzie 3p czy zwykła 60 to już sprawa drugorzędna

#826 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:11

Tak ale z górki .

Nie no sory koleś, ale już wiem, że nie masz pojęcia o możliwościach c-360 B) . U nas np. pod kukurydzę to się orze w granicach 30cm głębokości z pługiem 3 skibowym(pod górę na dobrej klasie ziemi) na trzecim biegu i nie ma prawa stęknąć. Jeżeli masz c-360 i sobie nie radzi tzn. że jest z nią coś nie tak, a jeśli nie masz i piszesz takie głupoty to nie wypowiadaj się na tym forum bo mnie śmiech ogarnia B)

#827 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:23

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P dobra ziemia ale miękka a oponki nowe zeby zaparcie miała to na 3 biegu pójdzie:)chyba ze turbo załozyć albo jeden pierścien dołozyć:)chyba ze masz szerokie ale niskie opony to tez pójdzie:)u kazdego ziemia inna jest:)tak jak tu juz pisano 60 z 3 skibami na 3 biegu to albo podorywka albo z górki jak na głęboko B) moze i idzie ale jak lekko zacznie się drapać to spada z obrtów B)
dobra do tematu:) perkins ma ten plus ze mniej pali ale to tyle by było:) B) (bez obrazy jakby co)

#828 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:24

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Może pojęcia nie mam , ale kilka lat dużej nim jeżdżę niż ty masz.
A tak wogule dasz rade wcisnąć sprzęgło????

#829 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:26

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P @ janis12 śmieszne jest to co mówisz. na 3 biegu może tak ale polowym B) Przyjedz do mnie na glinę to w 2 skibach potrafi dyma dać na ok 30 cm. A Ty mi tu wyjeżdżasz że 3 skiby na 30 cm <lol>
@ Filipoo o co Ci chodzi ze spadaniem tych obrotów? Bo nie kumam.
Zapraszam na swój profil

#830 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:36

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P juz tłumaczę B) chodzi o to ze jak dopniesz 3 skiby i jako tako pójdzie na tym 3 biegu mówie o podorywce no głeboko to nie bedzie B) i jak pług trafi na cięzsza ziemie lub jakiś kamień albo po prostu za głęboko wejdzie w ziemie to stawi opór ciągnikowi więć po prostu zadymi i spadnie z obrotów B) tak samo właśnie jak bedzie lekka ziemia i na tym 3 biegu zacznie się kopać mielić kołami to tez nie pociągnie bo koła bedą głębiej wchodzić w ziemię więć bedzie większa powiezchnia styku opony z glebą wiec po prostu jakby nie wcisnąć sprzęgła lub nie unieś pługa to moze zadusić silnik lub po prostu bedzie spadywał z obrotów B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:40

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Przy takim obciążeniu to 7 -9 litrów na mtg

#832 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:43

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P @Filipoo Wiesz powiem Ci że zależy jakie są obroty na silniku. Jeżeli nie dasz mu minimum 1600obr to spadnie bardzo szybko. W tym roku przy orce nie ale w rozrzutniku jak wiedziałem że będzie miał ciężko pod górkę to 3 bieg 2000 obr, spadł do 1600-1700 ale niżej nie.
Zapraszam na swój profil

#833 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:53

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P nie powiem ze nie bo my tez orzemy 3 skibami na głeboko i udaje się do 30 cm ale na 2 biegu i to praktycznie na granicy poślizgu B) takim sposobem około 20 litrów na hektar duzo?? mówię około bo orzemy w dwa 60 z 3 skibami i majorek z 2 skibami to na 3 ha tak z 40L

orka taz 1800-2000 obr i na drugim biegu to tylko się drapie ale jakby orać na 3 biegu to wiem ze po prostu zadusi się jeśli nie zareaguje to kupa dymu i z obrotow zchodzi wiadomo do czasu zareagowania. (mam ruskie opony na tyle)

#834 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:57

@ janis12 śmieszne jest to co mówisz. na 3 biegu może tak ale polowym B) Przyjedz do mnie na glinę to w 2 skibach potrafi dyma dać na ok 30 cm. A Ty mi tu wyjeżdżasz że 3 skiby na 30 cm <lol>
@ Filipoo o co Ci chodzi ze spadaniem tych obrotów? Bo nie kumam.

Ja też mam glinę i orze 3 szosową B) i nie ma prawa zejść z obrotów. Nie wiem, ale wy chyba macie jakieś słabe te swoje c-360 B) . Filipoo B) Twoja c-360 może i się dusi, ale moja nie B) . I jeszcze najśmieszniejsze jest to, że mówicie, że 3 skibowym to tylko 3 biegiem do podorywki, to też, tyle że u nas to już 4 szosową podorywkę się robi B) , oczywiście wszystko jest zależne od kamieni(nie wszędzie można). Bardzo mi przykro, ale to co piszecie nt. c-360 to tak jak byście pisali o c-330 B)

#835 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:08

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P ja tez mam glinę na polu B) mam pole o długości z 200- 250m i na górce mam piasek po środku czarna ziemia nizej torf a na końcu glina miejscami z torfem jest to przy bagnie jakieś 3 m dalej to na głebokości 20-30 cm jest woda. janis12 młdy przyjedz i mi zaorz to moje pole na 3 biegu 3 skibami ale głeboko to ci jeszcze prócz opłaty za usługę to jeszcze kastę wódki postawie B)

#836 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:09

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Przecież pić nie może.

#837 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:12

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P a no fakt za młody to kubusia mu kupię z dwie zgrzewki B)
dobra o czym gadać prawka nie ma chłopak to nigdzie nie pojedzie B)
myśle ze powinni pisać ludzie tylko ci którzy wykonują te prace a nie ci którzy widzieli B)

#838 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:14

ja tez mam glinę na polu B) mam pole o długości z 200- 250m i na górce mam piasek po środku czarna ziemia nizej torf a na końcu glina miejscami z torfem jest to przy bagnie jakieś 3 m dalej to na głebokości 20-30 cm jest woda.

Rozmawiamy o glinie i o normalnej ziemi a nie o Twoich torfach i bagnach B). Widzę, że nie masz już odpowiednich argumentów. Ja mam pole ok. 800m długości na glinie, nie drynowane i jakoś nie mam problemu z zaoraniem. Dziwne co? B)

#839 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:17

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P już sobie wyobrażam gdzie ląduje ziemia z pługa przy czwartym biegu. chłopaczku może masz 80 albo 912 bo to co piszesz dla 60 jest nie wykonalne chyba ze pomaga Ci turbodynomen ale on nie musi;p a może jeszcze w jakiejś grze orzesz tak 60?? a wracając do tematu to popieram @ qazi brać to co w dobrej cenie i lepszym stanie oba zrobią to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:17

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P ja mam bagna ale pracuje juz długo a ty co?? bajki jeszcze wez się uspokuj... wiec niech pisa ci co pracuja tym sprzętem:) a na tego młodekgo nie ma co zwracac uwagi B)

popieram brać to co lepsze kazda ma zalety jak i wady a szanse wyrównane