Skocz do zawartości

Zdjęcie

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

1940 odpowiedzi na ten temat

#561 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 20:33

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P w silniku perkinsa sprężarka też jest włączona cały czas uciąg maja taki sam wagę bardzo podobną moc też. nie rozumiem tej filozofi z tym że perkinsa łatwo zadusić a 60 będzie dymić ale będzie szła to nie ma sensu będzie szła ale jakim kosztem silnik zaraz się zagrzeje spali ogromne ilości paliwa itd to nie ma sensu lepiej jest poprostu zredukować, pamiętam jak woziliśmy kukurydzę od sieczkarni ja 3p kolega 60 kupel ostro szalał itd żeby mi udowodnić ze 60 dużo lepsza a ja pracowałem w miarę możliwości ciągnika(3p) wieczorkiem jemu zbrakło wachy a ja mniałem jeszcze tyle żeby spokojnie skończyć robotę i skończyło się na tym że przywieżliśmy po tyle samo przyczep

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Dzisiaj, 13:52
  •  

#562 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 20:42

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P To jest właśnie problem,że nie da się wyłączyć sprężarki,ale smarowanie jest z silnika.Idą węże do sprężarki.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

#563 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 marzec 2009 - 21:26

nie rozumiem tej filozofi z tym że perkinsa łatwo zadusić a 60 będzie dymić ale będzie szła to nie ma sensu będzie szła ale jakim kosztem silnik zaraz się zagrzeje spali ogromne ilości paliwa itd to nie ma sensu lepiej jest poprostu zredukować,

Jeżeli dobrze dobierzesz ciężar bieg i obroty to silnika nie zagrzejesz mimo że daje dyma. Jeżeli daje lekkiego czarnego dymka to można jechać ale jak idzie z niego jak z parowozu to już lepiej nie męczyć i zredukować. A że kumplowi zabrakło paliwa to uzasadnione bo szalejąc obrotami w 60 to ona spali dużo. 3p czy na wysokich czy na niskich to spali niewiele a 60 na wysokich czy niskich obrotach to różnica w spalaniu będzie spora.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#564 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:41

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Racja
trzeba umieć dobrać bieg
nic na siłe panowie
bo nic wielkiego sie nie pokaże a można się zbłażnić
sztuką jest zrobć rbote ale dobrze
a nie szybko i po łebkach???
nieprawdaż???

Opus meum est

#565 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:45

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Święte słowa kolego @Davidastra.
Info na gg o PW

#566 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2009 - 10:53

Z tego wynika że 3p jest lepszy ale to już nowszej generacji silnik jak w 60 więc nic dziwnego. Silnik w 3p ma średnice tłoka o 1,4mm większą ale ma większy skok o 17cm czyli większe wykorbienie na wale korbowym (a Mo to siła razy ramie: czyli siła jaka panuje podczas zaplonu na denku tłoka i ramie czyli promień wykorbienia) Jak siła na tloku byla identyczna silnik był by 4 cylindrowy, a różniły by się wykorbieniem na wale to ten co mam większe wykorbienie lepiej wchodzi na obroty.(...)

Zapomniałeś tylko tym, że gdy zwiększa sie skok tłoka należy zmniejszyć średnicę aby pojemność została taka sama. Mniejsza średnica-> mniejsza powierzchnia tłoka-> mniejsza siła, czyli wychodzi na to samo.

#567 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 09:22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P dobra spoko 360 i 360 3p po to wyprodukowano 3p żeby był lepszy od starej 60 a mianowicie spalanie i nie ma co gadac ze 3p zadusi a 60 dalej pujdzie to bez sensu bo każdego idzie zadusić nawet 1834 te ciągniki są jak bracia tylko że 60 o 3 kw silniejsza ale głodniejsza będę u kumpla wywalał obornik to zobacze ile mu jego 60 pociągnie i czy ma kopa takiego jak mój 3512 bo działałem nim wczoraj ostro i się jakoś nie dusił i koleiny po rozżutniku sostały nie małe każdy broni i chwali to co ma i tak trzymać
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#568 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 29 marzec 2009 - 11:04

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Nie wiem ale z moich obserwacji i doświadczenia to wynika ze 60 szybciej się dusi. Mam taką górkę na asfalcie jakieś 300m (rowerem na najszybszej przerzutce jak się uda wjechać, a rzadko to się udaje, to już się ma dość jazdy) podjazdu. Tata 3p, sąsiad 60 po dwie przyczepy takie same i tak samo obciążone. Tata na podjeździe zszedł do 3 i wystarczała ona spokojnie z zapasem a sąsiad dopiero przy 2 dał rade a 60 nie była w złym stanie i nic jej nie dolegało! Więc nie wiem co z tym duszeniem się 3p.

#569 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 12:28

Kacu nie pisz ze 60 jest zmulona bo ja zawsze jak jade to 5 jak jej wrzuce gaz w podłge i pare metrów i juz zapier..lam na full predkosci i pierwsz słysz ze silnik 60 jest zmulony ;/

Tu jest wypowiedzi osoby która ma oba te ciagniki i sam napisał ze 60 lepie by sobie radziła z tymi przyczepkami :blink:
http://www.agrofoto....mage107872.html

Sory że cytuję posta jeszcze raz,ale coś mnie zastanowiło.Czym ty się ekscytujesz?Przecież na tym filmiku wożą drewno i to do tego brzozę.Ile tego mogło być 6t może 7t.W lesie rozumiem kopał się,ale na drodze przy ruszaniu to lokomotywa się z niej zrobiła.Mój ojciec swego czasu przyciągnął z Tarnowa(ode mnie ok 50km) 2 przyczepy wapna.Było tego pewnie ok 11t może więcej i 3p szedł jak burza a wcale nie był nowy.To nawet teraz jak się wozi siano w kostkach dobrze ubitych to idzie z dwiema przyczepami bez problemu.Więc co w tym takiego?
Info na gg o PW

#570 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 16:02

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Ale ze 60 dymi to jest raczej normalne ten typ tak ma zadymi ale pujdzie :blink:
A o tym który pierwszy sie zadusi to bedziemy sie kłucic az do smierci chyba bo kazdy sie upiera przy swoim ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 16:17

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P w prasie rolującej szybciej stanie 60 i a w transporcie czy polu przeciążanie silnika nie ma sensu lepiej zredukować na niższy bieg

#572 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 16:35

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P A mam takie pytanie do posiadaczy u3512/mf255. Czy w takiej akcji jak na tym filmie 3512 by poszedł? Bo że 60 poszła było widać 3p tez problemu mieć nie powinno ale w takiej akcji jakoś nie widzę mf255.
Zapraszam na swój profil

#573 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:32

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Nie mam 3512,ale mniej więcej potrafię to przewidzieć.To zależy od tego na jakich by był oponach,ale na pewno miałby ciężko bo jest trochę lekki.To już inny temat.Tu mówimy o c-360 i c360-3P a nie o Mf255/ursus 3512.
A co do ostatniego postu to nie chodziło o to że dymi bo to rzecz normalna,tylko że kolega @mlody12 chwali c-360 z dwiema przyczepami drewna brzozowego a to przecież nie waży nie wiadomo ile.Podejrzewam,że dwie dobrze doładowane przyczepy z dobrze ubitymi kostkami siana ważą więcej.
Info na gg o PW

#574 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:59

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P No nie był bym pewny :blink:
Ale masz drugiego linka w którym własciciel pisze ze 60 lepiej sobie radzi z takim zestawami jak 3p :D

#575 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:20

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P ursus 3512 nie jest dużo lżejszy od 60 i na szerokich gumach szedł by tak samo jak 60

#576 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:33

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Panowie klocicie sie o ten film czy by poszla lepiej 3p czy 60tka. 3p poszla by tak samo jak 60tka, tylko ze 3p ma silnik wysokoobrotowy wiec na wysokich obrotach by szla jak burza.

A czy dalaby rade 60tka lepiej czy moze 3p to zapytajcie tych co kiedys w GSach wozili towar albo w kolkach rolniczych. Oni wam powiedza czym jest ta maszyna.

Bo jak na tym filmiku byl by traktor o mocy 70-80km i mial 4WD i by sie meczyl z tymi przyczepkami, to wtedy pisalibyscie ze 60tka albo 3p niemialaby prawa nawet ruszyc a co dopiero pojechac.

Silnik 3p to jest silnik WYSOKOOBROTOWY i lubi wysokie obroty
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#577 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:35

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Uciąg jest słabszy i kiedyś oglądałem mf255 z 9 tonami ziarna to skakał i nie poszedł a 360 trochę pomieliła i poszła. Ale z tym drewnem wykorzystując belkę i blokadę 3512 powinna pójść. Ale z drugiej strony zdanie właściciela że 3p z takim zestawem słabiej sobie radzi więc jak 3p słabiej idzie to mało prawdopodobne się wydaję żeby 3512 nawet na szerokich gumach poszedł dobrze.

3p ma wysokoobrotowy silnik :blink: Lubi szybkie obroty to chyba najlepsze powiedzenie. A w tym filmie operator tez tej 60 tak na maxa tez jej nie rozpędza więc ciężko powiedzieć jak ta 60 idzie na bardzo wysokich obrotach.
Zapraszam na swój profil

#578 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 29 marzec 2009 - 19:43

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Co ty pier..., jakim cudem MF 255 z tonami na przyczepie mógł podskakiwać, Ja osobiście kierowałem MF 255 i przyczepa pełna zboża, 3 pełne zbiorniki żyta z bizona Z056, nie wiem ile to dokładnie będzie ton, ferdek zamiast podskakiwać , czy mielić dusił się , ale odpowiednio operująć biegami, 1 gaz, 2 gaz do itp, i poszedł jak rakieta

Wróćmy do tematu.
Wieczny kawaler ;)

#579 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:46

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P No to miałeś ok 5,5 tony zboża więc do 9 trochę daleko było.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 29 marzec 2009 - 19:50

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Nie chodzi mi o wage, tylko ,że podskakiwał, jakim cudem, powinien prędzej się zadusić lub zamielić.
Ja nie oszczędzam ferdka, ale nigdy się mi nie zdarzyło żeby podskakiwał.
Wieczny kawaler ;)