Skocz do zawartości

Zdjęcie

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

1940 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2009 - 19:21

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Jak dla mnie to oba silniki są jednakowo proste :). O 3p krąży wiele legend, że delikatny itp, ale budowę ma naprawdę prostą, w końcu to silnik z lat sześćdziesiątych :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Dzisiaj, 03:49
  •  

#522 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 marzec 2009 - 19:31

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P No delikatniejszy trochę jest. Do 60 ludzie leja opał i jeździ a 3p opałem można pompę wykończyć. Ale lejąc dobre paliwo i po prostu o nie dbać to oba silniki pochodzą długo i bezawaryjnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#523 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 21:02

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P a wiesz dlaczego opalem można pompę wykończyć???

pewnie dlatego że opał nie jest paliwem do ciągnika i ma trochę inne właściwości.

w naszym 3p pompa ma już ponad 9500 mth od nowości i nie była zmieniana ani nic z nią ni było robione więc nie taki delikatny chyba

#524 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 21:11

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P qazi przybyłeś mi z pomocą w walce o silnik 3p> właśnie opał nie jest paliwem do silnika i na nim można każdy traktor wykończyć. 3p można naprawić tak samo jak 60 w domowym garażu do włożenia tulei wystarczy sprawna lodówka tak tak wystarczy schłodzić tuleje i wejdą nam bez żadnych problemów

#525 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 23 marzec 2009 - 22:38

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Kolego, a masz pomysł jak wyjąć tuleje z bloku, mam MF 255, ten sam silnik co 3p , my oddawaliśmy fachowcowi, wziął 50 zł za wyjęcie starych i włożenie nowych, to była jedyna czynność jaką wykonywał mechanik przy robieniu kapitalki silnika, 2-3 dni lajtowej roboty i po sprawie.
Wieczny kawaler ;)

#526 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2009 - 14:39

qazi przybyłeś mi z pomocą w walce o silnik 3p> właśnie opał nie jest paliwem do silnika i na nim można każdy traktor wykończyć. 3p można naprawić tak samo jak 60 w domowym garażu do włożenia tulei wystarczy sprawna lodówka tak tak wystarczy schłodzić tuleje i wejdą nam bez żadnych problemów

Jeśli nawet pompa wtryskowa zasilana ekotermem wytrzyma tylko 2500-3000 mtg to przy założeniu że średnio 3p pali ok 3-4 l/mth da to oszczędność rzędu 10000zł.Za te pieniądze można kupic 10 nowych pomp lub połowe ciągnika ,lub 2,5 silnika po kapitalnym remoncie.

#527 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 15:10

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P tylko nie uwzględniłeś tego że na ekotermie pali trochę więcej

#528 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2009 - 15:34

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Uzasadnij dlaczego?Z moich informacji wynika iż w rafinerii jest jedna linia produkcyjna z której uzyskuje sie olej napędowy.Po zabarwieniu i dodaniu markera częśc sprzedawana jest pod nazwą "Olej Napędowy Ekoterm".Ekoterm obciązony jest dużo niższą stawką akcyzy.Przy akcyzie takiej jak na ON paliwo to było by droższe.Od czasu stosowania Ekotermu skończyłem z wymianą wtryskiwaczy,posiadam sześć silników Diesla i w żadnym nie miałem problemów z układem paliwowym.Niespodzianek nie sprawiają również filtry paliwa .Nie bardzo rozumiem skąd twoje obawy ,normy jakie spełnia Ekoterm są dużo,dużo wręcz wielokrotnie wyższe jak normy dla oleju napędowego z książki"Paliwa,oleje ,smary" wydanej w 1978r.Ktos może powiedzieć że 1978 r to dość dawno temu,ale 90% silników w naszych gospodarstwach to konstrukcje z lat 60-70.Łacznie z słynnym MF255.

#529 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 16:05

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P dobrze, może i nie mam racji co do zwiększenia spalania, bo nie sprawdzałem, ale nasuwa sie też pytanie czy sie opłaca bo po ile jest ten ekoterm, ale to chyba pytanie na temat o cenach paliw

#530 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2009 - 17:33

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P http://www.orlen.pl/...home.do?tabId=9

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 17:39

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P to żeby od niego można było VAT odliczyć to to można by było się pomału zastanawiać(pod warunkiem że spalanie nie wzrośnie)

#532 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2009 - 17:50

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Kup jakąś nagrzewnice i odpiszesz.Teraz jest cieżko kupić gdyż bez oświadczenia i dowodu nie sprzedadzą.Jednak w moim przypadku suszarnia rozwiązuje problem.

#533 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:27

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P w 3p pompa jest smarowana paliwem,a olej opalowy ma na pewno inne wlasciwosci niz on,jest suchszy i temu zaciera sie pompa[ z wlasnego doswiadczenia].a co do roznic w remoncie to widzieliscie tuleje do 3 p-to jest glowny problem[zamrazarka go nie rozwiaze].drugi to wysokosc wystawania tulei nad blokiem,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#534 Share martina

martina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo medyczne, rolnictwo, jazda konna, strzelectwo

Napisany 24 marzec 2009 - 19:51

Witam
Posiadam 15tyś zł i chce kupić Ursusa C-360, tylko nie wiem jakiego. Mam 8 hektarów własnych i kilka dzierżawie .
C-360 3P jest lepszy czy C-360 ??  ???.
Proszę was o pomoc  :lol:

Kolego ja ostatnio z moim tata jeździłam oglądać ciągniki dla znajomego. W moich stronach to c-360 3P w dobrym stanie nie kupisz za 15 tyś. Za taki w "miarę" to od 16 do 25 tyś. Nie wiem jak tam u ciebie chodzą ale u mnie tak jest.

Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

#535 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:56

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P kolezanko @martina, ten kolega to pytal sie o ciagnik 2.5roku temu. To za 15tys wtedy by kupil nie zla maszyne.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#536 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:57

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Z tym opałem to racja,bo pompa może się zatrzeć,ale u nas mieli na to sposoby.Mieszali opał z mixolem.Kombajny z pompami rotacyjnymi na tym chodziły i nic się nie działo.Kwestia tulei jest taka,że do Perkinsa Nie powinno się wsadzać gotowych tulei.Nawet zamrażarka nie załatwia sprawy.Jak my robiliśmy kapitalkę to ojciec był u fachowca od takich rzeczy i facet mówi,że to albo się uda albo nie.Perkins ma tak zwane "suche tuleje" czyli woda nie oblewa bezpośrednio tulei jak w c360.W 3P tuleje wbija się jakby w rurę i przy wbijaniu gotowej tulei może się ona skręcić,lub blok może mieć nierówność i wtedy tuleja nam się odkształci.Nie musi się tak stać,ale często się to zdarza i potem wycierają się nierówno pierścionki i tłoki,albo uszczelkę pod głowicą wydmuchuje.W tym silniku zalecane jest stosowanie tzw "tulei surowych" czyli nie dokończonych.Wbija się taką tuleję na prasie,potem blok się ustawia w poziomie i rozwierca się w tuleję pod grubość tłoka,dokładnie pod kątem prostym,i obcina się ją u góry równo z blokiem.Wtedy nie ma mowy,że coś będzie nie tak.My tak zrobiliśmy i chodzi do dziś dnia.Rozmawiałem na ten temat z naszym miejscowym mechanikiem(doświadczony fachowiec) i mówił,że czasami uda się złożyć na gotowych i potem chodzi dobrze,ale zazwyczaj kończy się to powikłaniami.Także żeby zrobić dobrze generalkę w 3P trzeba się napracować,ale potem chodzi lata.
Podsumowując.3P jest ciągnikiem delikatnym,ale tylko pod względem pompy.U mnie dostaje w d*pę i to nieźle i nie mogę powiedzieć, że tego nie wytrzymuje.Wręcz przeciwnie.Radzi sobie lepiej niż nie jedna c360.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

#537 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2009 - 20:25

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Jesli ktoś (niepotrzebnie) boi się o pompę w swoim 3p to dla tych silników istnieje zamiennik w postaci pompy rzędowej.Mniejsza lepkośc tego paliwa to MIT.Nowoczesne palniki stosowane w piecach opalanych olejem opalowym są bardzo precyzyjnymi urządzeniami w ktorych również znajduje się pompa paliwowa.

#538 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:30

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P nie wiem co wy macie z tymi pompami ja nie mniałem awarii i w mojej okolicy też nikt raczej nie mniał ale to kwestia słynego już na tym forum" jak się dba tak się ma..." z tym remontem silnika to niech wam już będzie ale to nie jest wcale takie straszne jak opisuje Kacu

#539 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 24 marzec 2009 - 22:30

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Pany powiedzcie mi jaki jest przepis przy dokręcaniu śrub głowicy (wymiana uszczelki) w 3P? mianowicie z jakim momentem ewentualnie ile stopni i czy się dociąga po xxx mth?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 24 marzec 2009 - 22:39

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P Zgadzam się z kolegą @xemit , kiedys na allegro widziałem , za nówke se gościu tysiaka policzył.
Wieczny kawaler ;)