Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
C330MM    0

Do prasy z-224 lepiej nadaje się polska 60 bo ma wolniejszy WOM w stosunku do obrotów silnika. 3P potrafi puścic dymka w skrajnym położeniu tłoka w prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekK4    0

Dokładnie taka jak z linku kolegi seweryn20, Jak widać niestety jest droższa zarówno w zakupie jak i z tego co słyszałem w naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Do prasy z-224 lepiej nadaje się polska 60 bo ma wolniejszy WOM w stosunku do obrotów silnika. 3P potrafi puścic dymka w skrajnym położeniu tłoka w prasie.

A kto ci takie głupoty naopowiadał że 60 ma wolniejszy wom skoro niczym się nie różni od 3p tylko silnikiem. :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

moja c-355 pali w prasie Z-224/2 z transportem ok 4-5 litry na mth ,a jak się oszczędnie jeździ przy niższych obrotach w transporcie to można zejść do 3,5l tylko że nigdy niema czasu :D kilka lat jeżdżę na usługi to raz mi się udało zejść ze spalaniem do 3,3l ,ale przy transporcie na 1200 obr a tak to ogień na tłoki cały czas, no nie wiem jaką prędkość na womie ma 3p ale zwykła 60 ma 540obr na przy obrotach silnika 1500-1600,

 

ogólnie polecam i bardziej preferuje zwykłą sześćdziesiątkę jest bardziej uniwersalna i przy transporcie pociągnie większą przyczepe bo jest wolniejsza i silniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oba ciągniki osiągają 540 na womie przy tej samie liczbie obrotów silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

proste, 3p zrobi tyle co c360 tyle ze mniej spali, a jak ktoś nie lubi dbać o paliwo (oranżade mu stachu wyniósł z zakładu), mój 3p licznik ma zamykany cały czas w trasie, i są też trwałe silniki Perkinsa z resztą co tu porównywać, ja miałem okazje pracować tym i tym różnica mocy jest niewyczuwalna, a perkins to rakieta 3 bieg pedał w podłogę i nie raz z przyczepą na 2 kołach w lesie się wyjeżdżało, a w c360 takich obrotów jak 2600 obr/min bym nie dał :P a w pługu jakby ktoś chciał orać to i tak więcej nie zwojuje chyba że ma 4x4 brakuje zaparcia B) brać 3p i robić 18 mtg na jednym baku :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak tylko w 3p motogodzina trwa nie całą godzinę a w c 360 godzina z hakiem.Orzę co roku ze szwagrem on 3p a ja c 360 i na cały dzień orki on 2 motogodziny wykręci więcej niż ja spalanie mamy takie same tylko on 3p często szuka na glinie 2 biegu ja c 360 raki z komina wymiotę ale idzie i się nie zadusi a 3p zadusisz bez ale.Jeden garnek więcej robi swoje.druga sprawa na dobrą 3p potrzebujesz koło 20 tyś a dobrą c 360 kupisz już za 10 tyś czyli masz 1900 litrów ropy i żeby ci się ta różnica zwróciła w 3p to musisz ze 2000 tyś motogodzin przerobić i pracując przy pełnym obciążeniu i chmurą dymu z komina to 3p zajedziesz bez ale a c 360 będzie hulać.Co do ropy to musisz dbać przy każdym silniku trzeba dbać jak i o zawory czy wtryski to będą hulać i względnie oszczędnie palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ciekawa teoria ale co do ceny się z tobą zgodzę :) wiadomo oba ciągniki musiały by mieć silniki w idealnym stanie żeby je dobrze porównać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Balcerek ma rację , pewnie że 3 P szybciej zejdzie z obrotów jak 60 Ja mam 3 P i miałem 60 i wiem co i jak. Mi na przykład 3P wymięka w rozrzutniku z obornikiem kiedy ładuję turem , g;;wno jest zbite a Ja mam adapter z łopatami wiecie o jakie mi chodzi ;) i jak za dużo naładuję to na 1 biegu już dwa razy go zgasiło albo wałek od rozrzutnika się ukręca koło skrzyni, 60 natomiast się nie dawała schodziła z obrotów dymu cho;;ry ale szła na małych obrotach.

 

Tak więc każdy z tych ciągników jest dobry w poszczególnych pracach i nie ma tak że ten jest lepszy czy drugi każdy jest ok i każdy ma swoje słabe jak i dobre strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ja swoją 3p katowałem przez 4 lata i nic jej nie jest- tzn 7ha orki zimowej 20-25cm  (2bieg)na pelnym gazie przez kilka godzin dziennie + blokada caly czas. Pług ug 3 skiby, wyplycalem go jednynie na glinach bo sie traktor kopał, nie podobało mi sie takie oranie bo ziemia była odwrócona o 90 stopni i ciezko sie potem uprawialo i nie przykryte bylo dokladnie. Jak sucho bylo to taki plug miejscami wyskakiwal lub nie wchodzil mimo duzego dociazenia i lemieszy z dziobem. Teraz kuplem obrotowy 2 skibowy  i mozecie nie wierzyc, ale szybciej nim oram te 7 ha (nie gazujac traktora) i mniej ropy spala, a co najwazniejsze taki plug nie stawia takich wielkich brył ziemi tylko odwraca ziemie o 180 stopni a dzieki przedpluzkom nawet jednego źdźbła słomy na calym polu nie ma, wszystko przykryte jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

Witam mam problem w postaci kupna ciągnika. Przymieżam się do jakiejś 60 albo 3p. I stąd pytanie króry lepszy na głównego do 15 ha. Dodam też że gdyby to był 3p to dokupie przedni napęd bo musze przeorać wszystkie łąki w tym torfowe więc sami wiecie jak jest. W przyszłości pracował by z belarką krone 125 albo 130 nie inną. Niby 60 ma więcej koni i ciągnie inaczej ale perkins lepiej idzie w womie. A może mtz za 18 tyś tolko czy to prawda że palą 10 l na mtg przy orce bo jak tak to niewiem czy mi się to opłaci. Dlatego proszę was o radę bo stoje przed poważnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Olbrzymie spalanie MTZ-a to wymysł osób mających zajeżdzone silniki. W żeczywistości dużo więcej jak c 360 nie spali, a nawet spalanie na ha przy odpowiednim doborze maszyn wyjdzie mniejsze. Jak masz kupić c 360 i dokładać przedni napęd to lepiej szukaj od razu ciągnika mocniejszego z przodem. MTZ wypada cenowo najlepiej. Za 20-25 tyś już jakiegoś znośnego znajdziesz i na przyszłość do prasy będziesz miał mocniejszy ciągnik co też było by wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

@Pan_zagadka. Jak na 15 ha to odpuść sobie 360-podobne.  Lepiej kup mtz 82, lub jakiegoś starszego zetora. Oczywiście możesz sie bawić i kombinować , ale to zeżre ci tyle nerwów że ło panie ;)


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

Ja swoją 3p katowałem przez 4 lata i nic jej nie jest- tzn 7ha orki zimowej 20-25cm  (2bieg)na pelnym gazie przez kilka godzin dziennie + blokada caly czas. Pług ug 3 skiby, wyplycalem go jednynie na glinach bo sie traktor kopał, nie podobało mi sie takie oranie bo ziemia była odwrócona o 90 stopni i ciezko sie potem uprawialo i nie przykryte bylo dokladnie. Jak sucho bylo to taki plug miejscami wyskakiwal lub nie wchodzil mimo duzego dociazenia i lemieszy z dziobem. Teraz kuplem obrotowy 2 skibowy  i mozecie nie wierzyc, ale szybciej nim oram te 7 ha (nie gazujac traktora) i mniej ropy spala, a co najwazniejsze taki plug nie stawia takich wielkich brył ziemi tylko odwraca ziemie o 180 stopni a dzieki przedpluzkom nawet jednego źdźbła słomy na calym polu nie ma, wszystko przykryte jest.

a więc mówisz że katowałeś? po kilka godz dziennie?

my jak jedziemy orać 360 i 355 to przez 3-4dni czasami po 6-8godz od rana do wieczora!! nie ma że boli tylko UG 3.. nad 3skibą zawsze mam obciążniki i zawsze oramy 25-30cm ziemie od 2-5klasy zależnie od działki

c355 w 2dni ścieliśmy 2,3ha QQ średnie spalanie na 1ha poniżej 50L ON

na jesieni c355 przeszła pozytywne testy z Lemkenem 3obrotową ustawienie na 3dziurze czyli gdzieś około 100cm jak się trafi za dobre pieniądze lemken będzie nowy nabytek UG 3 to spych a nie pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszkopa    0

co do ciągnika tak jak poprzednik napisał albo mtz albo zetor mam doczynienia z 360 i 3 p więc lepiej dołazyć i kupić coś z przednim napedem , a co do puga ja pług obrotowy CNEHT i tak jest ug to spych nie ma nawet co pisać szkodo tylko ciagnika i paliwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip_3P   
Gość Filip_3P

...

Edytowano przez Filip_3P
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie konie zrobiły z niego większy silnik ale czwarty cylinder.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip_3P   
Gość Filip_3P

...

Edytowano przez Filip_3P
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co ci daje 5km Rożnicy ? Tu się liczy moment obrotowy i ilość cylindrów to można porównać silnik benzynowy do diesla.Załóżmy że w samochodzie z silnikiem benzynowym jest 120 km a w drugim samochodzie z silnikiem diesla 90 km diesel bd miał na początku lepszy start ale benzyna też będzie dobrze szła zaraz jak tylko się wkręci.Już powiedziałem liczy się moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty to już w ogóle mecyje wypisujesz. Co ma w ogóle benzyna do jakiejkolwiek 60-ki? 

Trzymaj się faktów a nie ćwicz wyobraźnię.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Chcem nawiązać z momentem bo większość patrzy i wyłącznie na ilość km ale nie dopatrza ze gar więcej czy też moment obrotowy wiem ze od bieglem od tematu ale może nie którzy zrozumieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.. czytam z ciekawością wasze forum i tak na ten temat. Sam posiadam 3p z 1986r i c 330 z 1980r. Wszystko od nowości u mnie.. Perkins przepracowane 11tys mtg a c330 6 tys mtg. Areał 26ha. Ziemia klasa II i III, glina górki.. Do sedna polecam 3p. Oszczędny, zrywny. Tylko trzeba o niego dbać.. Z początkowej nie wiedzy eksplatacji w 3p urwały się dwa wały. Teraz ma trzeci ( 18 lat do dziś). Spokojnie uciągnie pług 3 skibowy. Tylko że jak górki trzeba redukować bieg do 2 . Perkinsa trzeba trzymać na wysokich obrotach bo tak na niskich obrotach  tak się dusi, dymi i spada z obrotów (poniżej 1500). Dobry do transportu. Najwięcej ciągnąłem nim 14 t (8t pszenicy i 6 pszenżyta). Rocznie robię nim około 300mtg. Orka nie orka nawet u sąsiada pomaga obrabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj