Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
djthomas    1

Wszyscy tak narzekają na c-360 że dużo pali. Moja 60 nie pali dużo w porównaniu do innych w wiosce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

Z tych dwóch Ursusów wybrałbym zwykłą c-360, 3P jest delikatniejsza nawet w instrukcji napisali żeby orać 2-skibowym pługiem, a jak go ostro przeciążysz to wał korbowy może pęknąć.

Kolego może lepiej napisz ile mth wytrzymała twoja 60siątka co? a nie brednie wypisujesz jakie to 3P delikatne i słabe jeden napisał że 30dziestka lepiej ciągnie od 3P no bajkopisarze to z was niezłe nie ma co,dla bajkopisarzy i niedowiarków powiem że 60siątka nie wytrzyma w ciężkich warunkach więcej niż 3P nie chodzi mi o (brony,siewnik) 3P ma większe obroty co przekłada się na prace z WOM z podnośnikiem no i transport jest szybszy na biegach,no i 3P nie zagrzeje tak jak 60siątke bo to Perkins z tulejami jak cienkie szklanki więc ci co piszą że 3P delikatny to niech się lepiej nie wypisują bo tylko się ośmieszają własną głupotą a i jeszcze jedno "jak przeciążysz 3P to wały pękają" ale bzdety to pochwalcie się może w jakich obciążeniach wam pękł,zaraz ktoś napisze że sąsiad ma 3P i mu pękł hahaha...wał potrafi pęknąć w każdym silniku nawet w komarku korbowód wyjdzie jeśli jest coś nie tak,no ale przecież to tylko w 3P takie słabiutkie i delikatne silniczki że patrzeć jak wał wyjdzie bokiem przy ciężkiej orce na piachu w dwójkach hahaha...no w końcu to 3P nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz kolego akurat silnik C-360 nie jest zbyt wytrzymały, 3p wytrzyma dłużej. Ale jak w którymś temacie ktoś napisał że 60 lepiej da rade na rędzinie od 3p to tu chyba nie zaprzeczysz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Kolego @mardens po pierwsze, jest niemożliwością, żeby silnik Perkinsa miał inny zakres obrotów niż silnik klasycznej C-360. Byłoby dużo roboty z dopasowaniem tego silnika do skrzyni c360 gdyby miał różne obroty, a co byłoby niepotrzebnym kosztem dla ówczesnej fabryki ursusa. Pragnę powiedzieć jeszcze, że licznik w 3p zamyka się na 2500 obr/min, a w c360 bodajże na 2800 obr/min. Po drugie, u mnie w Mf 255 (motor AD3.152UR) pękł wał przy wywożeniu obornika. Dodam, że Mf ciąga u mnie 3 skibowy pług zagonowy, więc nie ma lekko, ale juz chyba skoczyło mu z 10 tys. mtg, bo nie zawsze licznik chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

Mam pole na glinie orałem 3P trójkami i 60siątką także trójkami nie powiem w końcu 60siątka ma parę KM więcej ale w spalaniu i temperaturze 60siątkę 3P przebija

 

Kolego @mardens po pierwsze, jest niemożliwością, żeby silnik Perkinsa miał inny zakres obrotów niż silnik klasycznej C-360. Byłoby dużo roboty z dopasowaniem tego silnika do skrzyni c360 gdyby miał różne obroty, a co byłoby niepotrzebnym kosztem dla ówczesnej fabryki ursusa. Pragnę powiedzieć jeszcze, że licznik w 3p zamyka się na 2500 obr/min, a w c360 bodajże na 2800 obr/min. Po drugie, u mnie w Mf 255 (motor AD3.152UR) pękł wał przy wywożeniu obornika. Dodam, że Mf ciąga u mnie 3 skibowy pług zagonowy, więc nie ma lekko, ale juz chyba skoczyło mu z 10 tys. mtg, bo nie zawsze licznik chodzi.

no to nie wiesz o czym piszesz zapnij cokolwiek pod WOM do 3P a do 60siątki a kosiłeś może kombajnem Z020? z pewnością nie więc jeśli nie jesteś czegoś pewien to poco to opisujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Widzę że to twój pierwszy post więc nie mam zamiaru od razu cię krytykować, ale oba silniki mają te samę obroty max więc jaki cudem 3p jest szybsze, jest zrywniejsze z powodu takowej charakterystyki pracy pompy wtryskowej i tyle, czyli analogicznie ma takie same obroty wom, następnie jak 3 cylindrowy silnik może mieć większy moment obrotowy od 4 cyl to niemożliwe z punktu widzenia fizyki, więc jak może być wytrzymalszy czy mieć większy uciąg :blink: :suche tuleje nic nie mają do wyższej czy niższej temp. dzięki suchym tuleją oszczędza się przede wszystkim drogi materiał na tuleje co w wielkoseryjnej produkcji daje setki ton drogiej stopowej stali,czyli oszczędności(1kg stali z której wyk się tuleje suche kosztuje ok20zł w zwyż), oraz rozwiązuje się problem kawitacji.A poza tym 3p rzeczywiście zdarza się że pękają wały, i nieraz spotkałem się że pękł na wolniutkich obrotach bez obciążenia, poszukaj, poczytaj sobie o dyslokacjach punktowych , liniowych w materiale to może nasunie ci się odpowiedż dlaczego tak się dzieje. a tak na marginesie dziś robiłem w polu c360 z 3m agregatem biernym(mam zdjęcia) i daje rade a 3p by się us***ł a nie pojechał, nieraz jeżdziłem 3p i rzeczywiście nie ma czym robić


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

bobytempelton tylko ja nigdzie nie napisałem że 3P jest silniejszy od 60siątki bo to nie prawda ,czytaj dokładniej co napisałem , nie napisałem także że nie pękają wały w 3P czytaj ze zrozumieniem mój 3P jest z 88r. i też pękł wał w 2001 ale jakoś się nie załamałem z tego powodu ale jeśli ty jeździłeś czymś podobnym do 3P to wybacz ja porównywałem te ciągniki na oryginalnych silnikach (zdrowych)

 

bobytempelton tylko ja nigdzie nie napisałem że 3P jest silniejszy od 60siątki bo to nie prawda ,czytaj dokładniej co napisałem , nie napisałem także że nie pękają wały w 3P czytaj ze zrozumieniem mój 3P jest z 88r. i też pękł wał w 2001 ale jakoś się nie załamałem z tego powodu ale jeśli ty jeździłeś czymś podobnym do 3P to wybacz ja porównywałem te ciągniki na oryginalnych silnikach (zdrowych)

i jeszcze jedno otwórz maskę w 60siątce zobaczysz kawał silnika w porównania do malutkiego Perkinsa gdyby 60siątka taki miała to pewnie 2 skibowy pług by dała rade targać tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i poco sie spierac tyle juz napisane jest kazd swoje bedzie chwalił♠ wie tylk oten co miał oba od nowosci i kazdyym z nichy robiłta sama robote...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Oj właśnie wydaje mi się że jeździłeś dobrym 3p, ale zarżniętym c360, 3p nie ma polotu do dobrej c360,pisałeś o różnicy w pracy wom , w zeszłym roku miałem duży problem z bryłami na glinach, agregat tylko podskakiwał i tyle, więc pożyczyłem bronę bijakową amazone 3m z wałem, 3p by go też napewno podniósł, ale nie wierze że dałby rade to żelastwo uciągnąć, c360 w stanie git na 2 piała ale bryły rozbiło, w mojej oklicy jest b.dużo 3p i nie widzę żeby ktoś ciągał takie wynalazki jak ja :rolleyes: poza tym ja utrzymuje się z naprawy różnego rodzaju metalowych rzeczy, w tym przede wszystkim silników, i oprócz ciut mniejszego spalania zalet w tym 3p nie widzę, ale to jest moje zdanie, a i jeszcze oba silniki produkowane w ursusie były wykonane w tych samych klasach dokładności i z porównywalnych materiałów, i z doświadczenia wiem że wytrzymują tyle samo, tylko jak się dba to się jeździ dłużej i tyle


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

Nigdy nie porównuj wytrzymałości Perkinsa do Polskiego bo i materiał też był inny stosowany więc nie wiem z kąt masz takie informacje :o ja w gospodarstwie mam kilka silników różnego typu ale i Perkinsów też i nie ma porównania do polskiego więc nie wiem czym tu się zachwycasz tak tą 60siątką w końcu to nie silnik Mercedesa nie oszukujmy się , nigdzie nie powiedziałem że 60siątka to badziewie i złom ale po prostu takie są fakty że nie wytrzyma tyle co Perkins sam obrabiałem 60siątką i nie piszę tego z księżyca znam te oba silnik bo je naprawiałem(naprawiam) a z resztą pochwal się ile mth twoja 60siątka wytrzymała? moja 60siątka 80r. wytrzymała ponad 9000 mth w 3P wykręcił 11000 z kawałkiem w tym 10 lat chodził w Z020 to nie trój mi że 60siątka jest lepsza bo i w Z020 się nie sprawdziła z dwóch przyczyn grzała się i jest wolniejsza na skrzyni na WOMie trzeba było gaz do oporu trzymać żeby kombajn miał odpowiednie obroty,nie znasz obrotów wałka i przełożenia 3P,oraliśmy takimi samymi pługami 3 na tej samej glebie jeden za drugim w 60siątce były jeszcze nowsze opony w 3P jeszcze oryginalne słabsze już i doganiał 60siątke i co ty na to? sam sprawdź swoją z 3P to zobaczysz czy nie ma różnicy nie wątpię że robiłeś 60siątke ale czy zaglądałeś do zwolnic ,skrzyni i mostu w tych obu ciągnikach ja wiem że nie zresztą zapytaj w sklepie czy nie ma różnicy w częściach nie będę więcej się rozpisywał na ten temat ,Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Z przygłupami się nie dyskutuje, niektórzy koledzy mają taki fajny opis, ale jeszcze raz spróbuje ci wpoić:

max obroty c360 to 2800obr/min: 3p(38km-2500obr/min) :3p47km -spotykałem różnie ale zawsze od 2500-2800obr/min -jakim cudem mogą być inne obroty wom skoro skrzynie biegów są takie same, zwolnice mosty i inne są identyczne!!!!!

polskie silniki z ursusa c360 były zaprojektowane i obliczone na żywotność ok 5000mth spotykałem się że dzięki lekkim warunkom pracy oraz dbaniu o płyny silnik dożywał do 8000mth, ale nigdy nie widziałem do 10000mth czy jeszcze więcej ,chyba ten silnik składałeś z części które dostałeś od wujka z NASA. Z jednym się mogę zgodzić oryginalny 3p jest konstrukcyjnie i technologicznie bardziej zaawansowany od ursusa, ale pewnie wiesz, że w c360 były montowane silniki policencyjne produkowane w polsce w fabrykach w Chełmie, Krotoszynie,Tuszunie i z 3 fabryk z Warszawy,tych samych co inne silniki i jedyne co zostało z perkinsa to konstrukcja, bo technologia wykonania, normy, klasy dokładności i kontrola techniczna to polskie dziadostwo.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

A no właśnie mówisz że zwolnice i mosty,skrzynie są identyczne i tu się mylisz pytałem czy rozbierałeś skrzynie ,most zwolnice no i nie odpisałeś bo nie rozbierałeś i nie porównywałeś na pewno,ale nie karzę ci teraz rozbierać bo pewnie nie masz takiej możliwości co więcej nie masz 3P ale porównaj w praktyce (w jeździe) oba te ciągniki to zmienisz zdanie :D ja pisze wyłącznie z praktyki bo pracowałem tymi ciągnikami w polu i tyle, nie biorę informacji z internetu bo tam większość bzdur jest wypisane,jeżeli sam na to nie wpadłeś to mogę ci to objaśnić jakie głupoty tam wypisują aż wstyd i nerwica mnie bierze jak można takie bajki pisać ;[ jeśli masz jeszcze jakieś uwagi to dawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Pierwszy raz słyszę że skrzynia biegów,most i zwolnice w tych ciągnikach są inne.

Tylko wałek sprzęgłowy jest dłuższy i inna jest obudowa sprzęgła.

Podejrzewam że kolega miał doczynienia z 40'stką przerobioną na 60'tke.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wg mnie też raczej miałeś doczynienia z 40stką przerobioną na c360, to by wyjaśniało wolniejsze przełożenie i słabszą moc, i to że skrzynia i zwolnice i podnośnik są inne, czyli możliwe że obaj mieliśmy racje, robiłeś kiedyś skrzynię? co tam było?może to składak? a tak na marginesie miałem , mam , i jeszcze długo będe miał do czynienia z różnymi żelastwami w tym 3p, i bez nerwów proszę ;)

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

60siątka to rocznik 80 oryginał nie przerabiana tak jak pisałem wcześniej oba ciągniki pracowały na tych samych areałach ale 60siątka jest wolniejsza w biegach i wałku i takie są fakty nawet kosiliśmy kosiarkami rotacyjnymi to 3P dał rade na 4 kosić bo sprawdzaliśmy a nasza 60siątka i druga 60siątka znajomego nie do kaszały trawy na tej samej łące w tym samym momencie, w 3P są wyższe obroty na wałku i tego na pewno nie zaprzeczy ktoś kto ma te dwa ciągniki więc nie macie racji bo nie macie dwóch tych ciągników ,każdy chwali swoje tylko że ja mam 60siątke i 3P bzdur nie wypisuje i chociaż 60siątka ma 4 cylindry to 3P bierze go jak może :D 60siątka jest silniejsza ale jest bardziej mulasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik360    0

1978 - rusza montaż szkoleniowy MF 235

W 1978 roku ruszył w Ursusie montaż szkoleniowy ciągników MF 235 z części angielskich. Co jakiś czas wchodził do produkcji podzespół który zastępował oryginalną część angielską. W czasie przygotowań do produkcji która ciągle się odwlekała z powodu kłopotów finansowych w Ursusie opracowano projekt ciągnika Ursus C – 360 – 3P. Produkowany był od 1981 roku. Była to swoista hybryda licencyjna ponieważ do Ursusa C – 360 który był rozwinięciem licencyjnego Zetora 4011 wstawiono silnik Perkinsa od MF 255 czyli model AD3.152 UR o mocy 47 KM. Silnik różnił się od tego z MF 255 nieznacznie. Na początku montowano prawie identyczny jak ten w MF 255. Nie miał tylko tak zwanej świecy płomieniowej w kolektorze dolotowym ułatwiające rozruch zimnego silnika. Potem w drodze oszczędności zastąpiono oryginalną sprężarkę i alternator prądnicą oraz inną sprężarką. C – 360 – 3P był słabszy, ale za to dużo bardziej oszczędnie obchodził się z olejem napędowym. Z racji większych prędkości obrotowych silnika Perkinsa, ciągnik był nieznacznie szybszy w transporcie. Oprócz silnika, tarczy sprzęgła i tablicy wskaźników ciągnik był identyczny z oryginalnym C – 360. W początkowej fazie produkcji C – 360 – 3P montowano kompletne oryginalne silniki angielskie. Wraz z ciągnikiem użytkownik otrzymywał kilka kluczy w systemie calowym. W 1984 roku taki traktor kosztował około 740 000 zł a zwykła C -360 około 600 000 zł. Był więc sporo droższy. Mało kto wie że opracowano wersje ciągnika C 330 z silnikiem Perkinsa AD3.152 o mocy 38 KM oznaczoną jako C 330 3P oraz silniejszą odmianę C 355 z 4 cylindrowym silnikiem A4.236 Perkinsa o mocy 60 KM oznaczoną jako C 355P. Nie weszły jednak te modele do produkcji. Silnik 4 cylindrowy zastosowano dopiero w Ursusie 4512 kilka lat później.

 

 

 

Link: http://www.fergusony.rolniczeforum.pl/licencyjne-ursus/poczatki-licencyjnych-ursusow.html

Edytowano przez Rolnik360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

@mardens jeśli twoim ulubionym słowem jest "fakt" to się ich trzymaj i nie opowiadaj niepotwierdzonych teorii. Przełożenia na biegach i WOM są identyczne, wystarczy zajrzeć choćby do instrukcji napraw (chyba, że ty lepiej wiesz od inżynierów pracujących w Ursusie i będziesz się upierał, bo to za wielki wysiłek coś sprawdzić zanim zacznie się pisać). Powiedz jak to sprawdzałeś że 3p jest szybszy??Zapewne pomiar "na oko", bo wątpię żebyś miał porządny obrotomierz podpięty pod WOM i prędkość mierzoną np. GPSem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

Wiesz obrotomierz pod WOM to dla takich jak ty niedowiarków ;) a jak siadałeś na ciągnik to pewnie też instrukcje przeczytałeś jak działa podnośnik lub do czego sprzęgło służy.opieram się tylko i wyłącznie na praktyce a teoria to dla ciebie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@mardens: Pewnie po tym poście dostane bana, ale przynajmniej będę miał spokój na tydzień, więc są 3 możliwości:

1.Masz c360 3p z przyszłości, co jest mało prawdopodobne choć w przedziale wiekowym 10-15lat możliwe;

2.Sam nie wiesz że zamiast c360 masz c4011, czyli jesteś pokrzywdzonym ,nieświadomym idiotą;

3.Wiesz dobitnie że 3p nie umywa się do c360 ale nie chcesz się do tego przyznać,lub specjalnie zostałeś przysłany przez PIS na AF aby zaprowadzić chaos , kłótnie , i bana dla mnie, czyli mówiąc po ludzku jesteś debilem

 

+10%

Edytowano przez milanreal1
obrażanie

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie spokojnie o co Wy się tak naprawdę kłócicie wiadomo że jaki sprzęt kto ma to zawsze będzie twierdził że jest najlepszy mało kto podchodzi do sprawy obiektywnie, 360 i 360-3p to praktycznie to samo różnią się tylko silnikami tak znów wielkiej różnicy w mocy to nie ma 60-tka mam na mysli dobrą jest trochę silniejsza ale 60-3p są oszczędniejsze w paliwie i nie ma co się przekomarzać, co do szybkosci 60-3p moc max osiąga bodajże przy 2500 obr. a 60-tka 2200 obr. i tychże obrotów silnik przekraczać nie powinien ale różnica 300 obr. to jest sporo i będzie szybsza ale tylko powyżej 2200 obrotów 60-tki. Jest tylko jedno ALE mówię tu o oryginalnie ustawionych i zaplombowanych pompach bo w praktyce to w niektórych 60-tkach brakuje zegara. :D @Rolnik360 bardzo ładnie opisał różnicę. :)

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak w zwykłej tak i w 3-p przy 2200 obrotów silnika wałek ma 595,2 obr/min. Nie da się tego zmienić wymianą samego silnika z czego by on nie był bo jest to uwarunkowane przełożeniem między silnikiem a końcówką wałka WOM a one są w obu ciągnikach idento. Takie są prawa fizyki i niczyje gadanie tego nie zmieni. Mardens albo nie wie za wiele albo ciula go obrotomierz.

 

3-p na piątym biegu przy obrotach silnika 2250 jedzie 25,9km a zwykła przy 2200 25,3. Jezdziłem jednym i drugim, żadnej wyraznie widocznej różnicy nie ma a ci co mówią że 3-p to przy 60-ce rakieta to albo mają 12 lat , albo poziom inteligencji na poziomie dwunastolatka. 600 metrów na godzinę więcej i to przy obrotach większych o 50 jest prawie niewyczuwalne. Ewentualne większe różnice wynikają jedynie z regulacji pompy jak napisał MAT912.

 

Porządnie zrobiony S-4003 lepiej chodzi niż porządny perkins. Ma na to wpływ czwarty cylinder, parę koni więcej i masa która pod obciążeniem przekłada się na tylne koła. Niestety jest mniej trwały i nigdy nie bedzię miał takiego przebiegu jak perkins. Ale o to możemy winić jedynie producentów części do s-4003.

 

.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

bobytempelton; Wiesz chamem nie jestem więc nie będę nikogo tutaj jak ty obrażał . Jak pisałem wcześniej bo muszę to jeszcze raz napisać specjalnie dla ciebie bo nie wiem czy nie czytasz dokładnie :blink: mam C-360 rocznik 1980 od nowości oryginał (nie składak) i mam także C-360-3P rocznik 1988 też od nowości ,oba te ciągniki są u mnie i nie były przerabiane z (4011)jak twierdzisz :blink: opisałem w czym mniej więcej pracowały u mnie ;) ale ty nic konkretnego nie napisałeś bo nawet nie masz 3P więc twoje wypowiedzi nie są prawdziwe i niczym potwierdzone,więc wybacz ale takich co piszą że (sąsiad ma 3P i wiem) lub (na pewno 3P nie poradziłby bo twoja 60siątka ma silnik "git") to już czytałem . Napisałem też że 60siątka jest silniejsza ale mniej wytrzyma od Perkinsa zresztą zastanów się czemu silników 60siątki S-4003 już nie ma w innych maszynach skoro są takie mocne :blink: bo są lepsze silnik np.Perkins.

 

bobytempelton; Wiesz chamem nie jestem więc nie będę nikogo tutaj jak ty obrażał . Jak pisałem wcześniej bo muszę to jeszcze raz napisać specjalnie dla ciebie bo nie wiem czy nie czytasz dokładnie :blink: mam C-360 rocznik 1980 od nowości oryginał (nie składak) i mam także C-360-3P rocznik 1988 też od nowości ,oba te ciągniki są u mnie i nie były przerabiane z (4011)jak twierdzisz :blink: opisałem w czym mniej więcej pracowały u mnie ;) ale ty nic konkretnego nie napisałeś bo nawet nie masz 3P więc twoje wypowiedzi nie są prawdziwe i niczym potwierdzone,więc wybacz ale takich co piszą że (sąsiad ma 3P i wiem) lub (na pewno 3P nie poradziłby bo twoja 60siątka ma silnik "git") to już czytałem . Napisałem też że 60siątka jest silniejsza ale mniej wytrzyma od Perkinsa zresztą zastanów się czemu silników 60siątki S-4003 już nie ma w innych maszynach skoro są takie mocne :blink: bo są lepsze silnik np.Perkins.

Kolego seweryn20,poczytaj moje posty ja na zegary nie patrzyłem , widzę że ostro opieracie się na instrukcji ale gdzie praktyka myślisz że wszystkie ciągnik wyszły z fabryki tak jak książka pisze? nie bądź taki pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pole na glinie orałem 3P trójkami i 60siątką także trójkami nie powiem w końcu 60siątka ma parę KM więcej ale w spalaniu i temperaturze 60siątkę 3P przebija

 

 

no to nie wiesz o czym piszesz zapnij cokolwiek pod WOM do 3P a do 60siątki a kosiłeś może kombajnem Z020? z pewnością nie więc jeśli nie jesteś czegoś pewien to poco to opisujesz

W spalaniu to się już wypowiadałem ale co ma temperatura jak jest wszystko sprawne to w 30 stopniach można orać cały dzień i nie ma prawa się przegrzewać, a 80-85 stopni to chyba jest normalna temp. pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

Chodzi mi oto że 60siątke prędzej przegrzejesz niż 3P, bo jest odporniejszy na temperaturę ,a masz może 3P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

I tu się grubo mylisz,spróbuj przegrzać obie maszyny i zobaczysz.

Zwykła 60'tka jak ostygnie będziesz jeździł dalej,a w 3P zaraz odkształcą się te "papierowe" tuleje albo wał pęknie nie mówiąc o głowicy.

 

@mardens możesz wymienić które części skrzyni biegów mostu i zwolnic różnią się od siebie w tych ciągnikach?

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj