Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

damian18    3

no mechanik popisałeś się wiedzą perkins wytrzymuje spokojnie tyle co silnik 60 a nawet dłużej i proszę wujaśnij mi teorię że 3pszybciej sie zakopie od zwykłej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

3p ma wyzsze obroty silnika i o wiele szybciej zamiele kołami niz zwykła i z tad szybciej siedzi a po za tym jest sporo lzejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Chyba na odwrót z tymi obrotami. Jak 3p może być sporo lżejsza skoro się tylko silnikiem różni ;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja jestem tez za 3p mam 360 ale bardzo mało jej uzywam a w dodatku ile pali masakra mam tez dwa ursusry 2812 i 3512 ten mniejszy pali tyle co nic tak wiec ja jestem w 100 % za 3p:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 360 i nie moge na niego narzekać lata z 3 skibowym pługiem na trzecim biegu przy głębokości 20cm i idzie jak trzeba mimo tego mam troche górek i na dodatek ciężkie ziemie.Mój sąsiad posiada mf 255 i jego też lata z 3 skibowym pługiem i ma takie same ziemie ale jego to ledwo pierdzi nieraz musiał jeden korpus odkręcić żeby jeszcze w miare szedł.Nie powiem perkins dużo lepiej wchodzi na obroty ale za to nieźle miele kołami i potrafi się szybciej zakopać jak zwykła 60 ale za to 60 trudniej zadusić z obrotów chyba że jest maksymalnie obciążona jest bardziej masywna i bardziej nadaje sie na cięższe prace typu orka kultywator,orkan i oczywiście na cięższe ziemie napewno lepsza jest zwykła 60 ;[


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Znów tylko orka...

Porównaj te ciągniki we wszystkich pracach w gospodarstwie i dopiero stwierdzisz który lepszy.

Jak miałbym kupić ciągnik do orki i kultywatora to na C 360 bym nawet nie spojrzał;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ja mam 360 i nie moge na niego narzekać lata z 3 skibowym pługiem na trzecim biegu przy głębokości 20cm i idzie jak trzeba mimo tego mam troche górek i na dodatek ciężkie ziemie.Mój sąsiad posiada mf 255 i jego też lata z 3 skibowym pługiem i ma takie same ziemie ale jego to ledwo pierdzi nieraz musiał jeden korpus odkręcić żeby jeszcze w miare szedł.Nie powiem perkins dużo lepiej wchodzi na obroty ale za to nieźle miele kołami i potrafi się szybciej zakopać jak zwykła 60 ale za to 60 trudniej zadusić z obrotów chyba że jest maksymalnie obciążona jest bardziej masywna i bardziej nadaje sie na cięższe prace typu orka kultywator,orkan i oczywiście na cięższe ziemie napewno lepsza jest zwykła 60 ;[

 

Niema co poruwnywac mf do ursusa wagowo c 360 jest duzo ciezsza i ma inne przełozenie ma 5 biegow a nie 4 jak mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

3p ma wyzsze obroty silnika i o wiele szybciej zamiele kołami niz zwykła i z tad szybciej siedzi a po za tym jest sporo lzejsza

 

Heh szanowny kolego albo Ci się pomyliło porównanie (bo w tym temacie mf255 nie porównuje się do 360 ) co sugeruje twoja odpowiedz , albo nie masz porównania praktycznego 360 do 360 3P , bo to co piaszesz to istne "bajki" ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ludzie jakim sposobem 3p ma wieksze obroty?? przeciez max obroty zwykłej 60 i 3p to 2800 tylke co ma na liczniku co wy piszecie czy zwykła 60 nie moze chodzić na obr 2400???tyle ze wiecej spali... załamujecie mnie z tymi obrotami jesli ktoś ma małe gospodarstwo lub potrzebuje ciągnik jako pomocniczy to 3p wystarczy ale jeśli ktoś ma 20 ha ornego i chce go na główny ciągnik to zwykła 60 chyba bedzie lepsza??3p ma lepszy moment obrotowy przez to jest zrywniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

3P nie ma 2800 na liczniku tylko 2500  ;[ .

 no to jeszcze lepiej to jak 3p ma wieksze obroty ;[

 siedziałem w 3p znajomego tzn był po drzewo i go prowadziłem po lesie i było 2800 na liczniku moze zmieniony był ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

No 2500 rpm ma na blacie , ale max katalogowo obroty to 2250 ;[ Oczywiście dla silnika 3p ;[

Max wydusiłem z tego silnika 2600 ale pompa po regeneracji wróciła z podkręconym ogranicznikiem, teraz se go rozkręciłem ,żeby nie można było przekroczyć 2300 bo za ciężką nogę mam ;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i to są te wyzsze obroty ja przy zwykłej 60 tzn 355 mam w dowodzie ale silnik był wymieniany wiec prawdopodobnie jest od 60 i pompe mam po regeneracji i kreci max czyli zamyka zegarek i tak było przed regeneracja i tak jest teraz. coś chya 3p ma mniejsze obroty ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Samczyk1991 trochę nie tak piszesz, silnik AD3.152UR (3P) ma największą prędkość obrotową równą 2470 obr/min. To 2250 obr/min jest znamionowa prędkość obrotowa. Opieram się na danych z instrukcji napraw do mf255 z 1985r. wyd. WEMA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

ludzie jakim sposobem 3p ma wieksze obroty?? przeciez max obroty zwykłej 60 i 3p to 2800 tylke co ma na liczniku co wy piszecie czy zwykła 60 nie moze chodzić na obr 2400???tyle ze wiecej spali... załamujecie mnie z tymi obrotami jesli ktoś ma małe gospodarstwo lub potrzebuje ciągnik jako pomocniczy to 3p wystarczy ale jeśli ktoś ma 20 ha ornego i chce go na główny ciągnik to zwykła 60 chyba bedzie lepsza??3p ma lepszy moment obrotowy przez to jest zrywniejsza...

 

A od kiedy to określa się maksymalne obroty po wyskalowaniu obrotomierza????

Perkins osiąga maks moc przy 1400 obr/min a silnik w C 360 (S 4003 czy jakoś tam) dopiero przy 2200 obr/min więc ciśnięcie Perkinsa na maksa objawia się tylko wzrostem zużycia paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale kolego babola odstawiłeś... 3p ma max moc 47km na 2250obr/min. Na 1400obr/min to ma max moment obrotowy. S4003 ma max moc na 2200obr/min 52 km i max moment obrotowy na 1500-1600obr/min.

Co do szybkości obrotów to 3p ma wysokie obr minimalne czyli 800obr/min, a S4003 ma 550obr/min.

I @Filipoo tez pisze źle. 3p ma niższy moment obr. Max moment obr S4003 to 19kGm, a 3p ma 17,5kGm.

Co do wagi to C-360 bez obciążników, kabiny wazy 2170kg, 3p 2120kg. Ale ciekawostka jest taka że z obciążnikami, kabina C-360 wazy 2700kg, a 3p 2835kg. Dane z instrukcji obsługi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Fakt mały błąd, sprawdziłem i jest tak jak piszesz @milanreal

A co do tych mas to gdzieś widziałem takie dane że goła C360 waży 2020kg a gołe 3p 2052kg, a goły MF 255 waży 2170kg. Te dane były chyba na Wikipedi.Jeżeli te dane co podajesz są z instrukcji obsługi to napewno są bardziej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dane co podałem są z instrukcji. mf255 w instrukcji ma chyba 2120 bez obciążników, kabiny.

I powiem Ci że zastanawiam się skąd na Wikipedii takie dane... Zresztą ogólnie w necie ost coś strasznie rozbieżne dane podają... jeszcze jakiś czas temu czytałem ze np 4011 ma max moment obr na 1800, a C-355 na 2000obr. Teraz w danych jest że oba maja na 1500obr. Dziwne to wszystko jakoś.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Ale kolego babola odstawiłeś... 3p ma max moc 47km na 2250obr/min. Na 1400obr/min to ma max moment obrotowy. S4003 ma max moc na 2200obr/min 52 km i max moment obrotowy na 1500-1600obr/min.

Co do szybkości obrotów to 3p ma wysokie obr minimalne czyli 800obr/min, a S4003 ma 550obr/min.

I @Filipoo tez pisze źle. 3p ma niższy moment obr. Max moment obr S4003 to 19kGm, a 3p ma 17,5kGm.

Co do wagi to C-360 bez obciążników, kabiny wazy 2170kg, 3p 2120kg. Ale ciekawostka jest taka że z obciążnikami, kabina C-360 wazy 2700kg, a 3p 2835kg. Dane z instrukcji obsługi.

 

co do momnentu obr to słowo oddaje nie mam zadnej instrukcji obsługi ani nie sprawdzałem tego ;[ a z tą wagą to ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Dane co podałem są z instrukcji. mf255 w instrukcji ma chyba 2120 bez obciążników, kabiny.

I powiem Ci że zastanawiam się skąd na Wikipedii takie dane... Zresztą ogólnie w necie ost coś strasznie rozbieżne dane podają... jeszcze jakiś czas temu czytałem ze np 4011 ma max moment obr na 1800, a C-355 na 2000obr. Teraz w danych jest że oba maja na 1500obr. Dziwne to wszystko jakoś.

 

 

Sprawdziłem w instrukcji i dowodzie pisze że goły MF 255 waży 2170 kg, czyli wychodzi na to że tyle co c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Na maxa obciążone:

MF255- Masa ciągnika gotowego do pracy z dodatkowymi masami obciążającymi , bez masy wody w ogumieniu z ramą ochronną/ kabiną 2675/2880 kg

 

Ursus C-360- Maksymalny ciężar ciągnika gotowego do pracy (z obciążnikami, wyposażeniem narzędziowym, kabiną kierowcy, bez wody w ogumieniu ) 2700 kg

 

 

Dane z instrukcji obsługi ;[

Jak kiedyś próbowałem się kłócić o to pod którymś zdjęcie to mnie zbesztali. Niestety ciemny naród co zrobić ;[

Bo ale skończmy te OT bo to nie temat o ferdku ;[

jak zasse z neta katalog o 3p to napisze jego ciężar i zakończymy tworzenie mitów :(


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osiniak13a    0

Kupuj c 360p , dla mnie jest lepszy i łatwiej go sprzedać . Somsiad ma c-360p to jezdzi juz 4 rok i nic nie dokłada , a miałem kiedys c-360 to cały czas się psuła . ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na maxa obciążone:

 

 

Dane z instrukcji obsługi ;[

Jak kiedyś próbowałem się kłócić o to pod którymś zdjęcie to mnie zbesztali. Niestety ciemny naród co zrobić :(

Bo ale skończmy te OT bo to nie temat o ferdku ;[

jak zasse z neta katalog o 3p to napisze jego ciężar i zakończymy tworzenie mitów :(

Gdybyś czytał poprzednie wypowiedzi to byś zobaczył ze wagę 3p już podałem :(

Z ta waga mf ciekawa sprawa tym bardziej że mało który mf ma komplet obciążników :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Z tym tematem jestem na bieżąco i czytam wszystkie posty. Ale podczas pisanie mego postu jakoś mi z głowy wyleciało ,że ty wagę 3p podałeś, mniejsza o to. MF niby najcięższy , ale i tak za lekki jest , przydały by mi się obciążniki na koła, bo jak wbije głębiej pług to koła mi boksują, a koła mam od C-360 więc z znalezieniem używanych nie powinno być problemu, ale ojcu szkoda kasy ;[

Mi po głowie cały czas chodzi , to że koła można zalać z wodą z dodatkiem (nie pamiętam czego), czy takie koło trzeba jakoś specjalnie przystosować?

Bo po 200kg by na koło przybyło ;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj