Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janis12    0

Tak ale z górki .

Nie no sory koleś, ale już wiem, że nie masz pojęcia o możliwościach c-360 B) . U nas np. pod kukurydzę to się orze w granicach 30cm głębokości z pługiem 3 skibowym(pod górę na dobrej klasie ziemi) na trzecim biegu i nie ma prawa stęknąć. Jeżeli masz c-360 i sobie nie radzi tzn. że jest z nią coś nie tak, a jeśli nie masz i piszesz takie głupoty to nie wypowiadaj się na tym forum bo mnie śmiech ogarnia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

dobra ziemia ale miękka a oponki nowe zeby zaparcie miała to na 3 biegu pójdzie:)chyba ze turbo załozyć albo jeden pierścien dołozyć:)chyba ze masz szerokie ale niskie opony to tez pójdzie:)u kazdego ziemia inna jest:)tak jak tu juz pisano 60 z 3 skibami na 3 biegu to albo podorywka albo z górki jak na głęboko B) moze i idzie ale jak lekko zacznie się drapać to spada z obrtów B)

dobra do tematu:) perkins ma ten plus ze mniej pali ale to tyle by było:) B) (bez obrazy jakby co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Może pojęcia nie mam , ale kilka lat dużej nim jeżdżę niż ty masz.

A tak wogule dasz rade wcisnąć sprzęgło????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@ janis12 śmieszne jest to co mówisz. na 3 biegu może tak ale polowym B) Przyjedz do mnie na glinę to w 2 skibach potrafi dyma dać na ok 30 cm. A Ty mi tu wyjeżdżasz że 3 skiby na 30 cm <lol>

@ Filipoo o co Ci chodzi ze spadaniem tych obrotów? Bo nie kumam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

juz tłumaczę B) chodzi o to ze jak dopniesz 3 skiby i jako tako pójdzie na tym 3 biegu mówie o podorywce no głeboko to nie bedzie B) i jak pług trafi na cięzsza ziemie lub jakiś kamień albo po prostu za głęboko wejdzie w ziemie to stawi opór ciągnikowi więć po prostu zadymi i spadnie z obrotów B) tak samo właśnie jak bedzie lekka ziemia i na tym 3 biegu zacznie się kopać mielić kołami to tez nie pociągnie bo koła bedą głębiej wchodzić w ziemię więć bedzie większa powiezchnia styku opony z glebą wiec po prostu jakby nie wcisnąć sprzęgła lub nie unieś pługa to moze zadusić silnik lub po prostu bedzie spadywał z obrotów B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@Filipoo Wiesz powiem Ci że zależy jakie są obroty na silniku. Jeżeli nie dasz mu minimum 1600obr to spadnie bardzo szybko. W tym roku przy orce nie ale w rozrzutniku jak wiedziałem że będzie miał ciężko pod górkę to 3 bieg 2000 obr, spadł do 1600-1700 ale niżej nie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nie powiem ze nie bo my tez orzemy 3 skibami na głeboko i udaje się do 30 cm ale na 2 biegu i to praktycznie na granicy poślizgu B) takim sposobem około 20 litrów na hektar duzo?? mówię około bo orzemy w dwa 60 z 3 skibami i majorek z 2 skibami to na 3 ha tak z 40L

 

orka taz 1800-2000 obr i na drugim biegu to tylko się drapie ale jakby orać na 3 biegu to wiem ze po prostu zadusi się jeśli nie zareaguje to kupa dymu i z obrotow zchodzi wiadomo do czasu zareagowania. (mam ruskie opony na tyle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

@ janis12 śmieszne jest to co mówisz. na 3 biegu może tak ale polowym B) Przyjedz do mnie na glinę to w 2 skibach potrafi dyma dać na ok 30 cm. A Ty mi tu wyjeżdżasz że 3 skiby na 30 cm <lol>

@ Filipoo o co Ci chodzi ze spadaniem tych obrotów? Bo nie kumam.

Ja też mam glinę i orze 3 szosową B) i nie ma prawa zejść z obrotów. Nie wiem, ale wy chyba macie jakieś słabe te swoje c-360 B) . Filipoo B) Twoja c-360 może i się dusi, ale moja nie B) . I jeszcze najśmieszniejsze jest to, że mówicie, że 3 skibowym to tylko 3 biegiem do podorywki, to też, tyle że u nas to już 4 szosową podorywkę się robi B) , oczywiście wszystko jest zależne od kamieni(nie wszędzie można). Bardzo mi przykro, ale to co piszecie nt. c-360 to tak jak byście pisali o c-330 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja tez mam glinę na polu B) mam pole o długości z 200- 250m i na górce mam piasek po środku czarna ziemia nizej torf a na końcu glina miejscami z torfem jest to przy bagnie jakieś 3 m dalej to na głebokości 20-30 cm jest woda. janis12 młdy przyjedz i mi zaorz to moje pole na 3 biegu 3 skibami ale głeboko to ci jeszcze prócz opłaty za usługę to jeszcze kastę wódki postawie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a no fakt za młody to kubusia mu kupię z dwie zgrzewki B)

dobra o czym gadać prawka nie ma chłopak to nigdzie nie pojedzie B)

myśle ze powinni pisać ludzie tylko ci którzy wykonują te prace a nie ci którzy widzieli B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

ja tez mam glinę na polu B) mam pole o długości z 200- 250m i na górce mam piasek po środku czarna ziemia nizej torf a na końcu glina miejscami z torfem jest to przy bagnie jakieś 3 m dalej to na głebokości 20-30 cm jest woda.

Rozmawiamy o glinie i o normalnej ziemi a nie o Twoich torfach i bagnach B). Widzę, że nie masz już odpowiednich argumentów. Ja mam pole ok. 800m długości na glinie, nie drynowane i jakoś nie mam problemu z zaoraniem. Dziwne co? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

już sobie wyobrażam gdzie ląduje ziemia z pługa przy czwartym biegu. chłopaczku może masz 80 albo 912 bo to co piszesz dla 60 jest nie wykonalne chyba ze pomaga Ci turbodynomen ale on nie musi;p a może jeszcze w jakiejś grze orzesz tak 60?? a wracając do tematu to popieram @ qazi brać to co w dobrej cenie i lepszym stanie oba zrobią to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja mam bagna ale pracuje juz długo a ty co?? bajki jeszcze wez się uspokuj... wiec niech pisa ci co pracuja tym sprzętem:) a na tego młodekgo nie ma co zwracac uwagi B)

 

 

popieram brać to co lepsze kazda ma zalety jak i wady a szanse wyrównane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

już sobie wyobrażam gdzie ląduje ziemia z pługa przy czwartym biegu. chłopaczku może masz 80 albo 912 bo to co piszesz dla 60 jest nie wykonalne chyba ze pomaga Ci turbodynomen ale on nie musi;p a może jeszcze w jakiejś grze orzesz tak 60?? a wracając do tematu to popieram @ qazi brać to co w dobrej cenie i lepszym stanie oba zrobią to samo

Sobie za dużo nie wyobrażaj bo Ci zaszkodzi B). Jeżeli robi się podorywkę 4 biegiem to nie znaczy że na takich samych obrotach jak 3, a moc jest wystarczająca, ale widać dla Ciebie to za trudne do zrozumienia B).

 

ja mam bagna ale pracuje juz długo a ty co?? bajki jeszcze wez się uspokuj... wiec niech pisa ci co pracuja tym sprzętem:) a na tego młodekgo nie ma co zwracac uwagi B)

 

 

popieram brać to co lepsze kazda ma zalety jak i wady a szanse wyrównane

Prawko masz chyba nie cały rok, więc jak twierdzisz, że nie jeżdżę ciągnikiem bo nie mam prawka to Ty chyba dopiero kilka miesięcy jeździsz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja też mam glinę i orze 3 szosową B) i nie ma prawa zejść z obrotów. Nie wiem, ale wy chyba macie jakieś słabe te swoje c-360 B) . Filipoo B) Twoja c-360 może i się dusi, ale moja nie B) . I jeszcze najśmieszniejsze jest to, że mówicie, że 3 skibowym to tylko 3 biegiem do podorywki, to też, tyle że u nas to już 4 szosową podorywkę się robi B) , oczywiście wszystko jest zależne od kamieni(nie wszędzie można). Bardzo mi przykro, ale to co piszecie nt. c-360 to tak jak byście pisali o c-330 B)

I jeszcze powiedz że to teren górzysty B) To już z pewnością uwierzę <lol>

Co do podorywki w 3 skibach na 4 to widziałem, ale na idealnie równym polu i na VI klasie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

I jeszcze powiedz że to teren górzysty B) To już z pewnością uwierzę <lol>

Co do podorywki w 3 skibach na 4 to widziałem, ale na idealnie równym polu i na VI klasie.

Na górkach też mam glinę, i dla c-360 nie stanowi to problemu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zrób film to bardzo chętnie zobaczę te zmagania B)

I chyba kończę te dyskusje to ta 60 ma już możliwości zetora 7211 a jutro osiągnie możliwości ursusa 1614 <lol>


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

milanreal1 ma rację co Ty koleś wypisujesz daj film na youtube to uwierzę stary co TY PISZESZ !!!!


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Co Ty dajesz. Mam górke piaskową i na 2 jest chmura dym uw 3 skibach jak głebiej puszcze. A doje** nie jest silnik. Takie baje to wiesz.... o 19:00 B) Fakt pójdzie na 3 biegu na głęboko w 3 skibach, ale równe pola, jak glian sie zbliża to wtedy albo 2 albo nie schodzic poniże 2000/min i jakos przejdzie. Nie mam tam takich wielkich placów żeby nie przeszła mi na 3. Ale jedno pole mam glinaiste to na 2 byle jak poorane na 3 nie da rady. 2 skiby tylko. A ty chłopaczku na 3 góry gliniaste orzesz. No ale dobra moze ma 3 skiby ale podorywkowe, albo pług skręcony na max że bierze równo z zaczepem B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wezcie zostawcie dzieciaka bo bajki oglądał B) 60tka - 60tce nie jest równa tak jaki i gleba tu glina tam glina ale inaczej się orze ale bez przesady B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

He he .. ciesze sie ze znowu odwiedzam ten temat - pośmiać się można chociaż B) człowieku 3 skiby na glinie 3 biegiem B) Dobra to musi być bajką chłopak chciał sie popisac na af B)

A teraz poważnie , na moich terenach 360 pługiem 3*35 na głębokość 30 cm mało kto potrafi zaorać poniewaz są takie ziemie a nie inne (mniejwiecej 3 klasa bonitacyjna) Owszem jeden rolnik orze 2 biegiem ale na włączonej blokadzie z dobrymi oponami a itak lekki dym jest B) dodam ze jego 60 jest w stanie idealnym bo jest on mechanikiem . Ja ursusem 360 3p 2 biegiem bez blokady z pługiem 3*35 orałem w sprzyjających warunkach na góra 25 cm - nie oszukujmy się głębiej się nie da na naszych glebach bo poprostu poslizg jest zbyt duzy B)

Podorywkę i 60 i 3p ludzie u nas robią 3 biegiem , 4 próbowałem 3p 5*25 ale miał za cieżko - szkoda go było męczyć .

 

Sorki ze się rozpisałem ale bardzo lubię z wami dyskutować B) POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja mam piach i 60 w 3 skibach nawet na 20cm ma co robić na 3 a tu bajko pisarz pisze więc próbujemy go uświadomić;p chłopie napisz coś modrego jak ojciec pozwoli Ci zaorać kawałek pola a narazie nie pisz takich głupot albo porównaj 60 do 3p tak jak w temacie albo zamilcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

ja mam piach i 60 w 3 skibach nawet na 20cm ma co robić na 3 a tu bajko pisarz pisze więc próbujemy go uświadomić;p chłopie napisz coś modrego jak ojciec pozwoli Ci zaorać kawałek pola a narazie nie pisz takich głupot albo porównaj 60 do 3p tak jak w temacie albo zamilcz

Taa bo Ty sobie myślisz, że na piachu to tak dużo lżej niż na glinie B). A co do porównania c-360 i c-360 3P to dawno to zrobiłem, więc Ty zamilcz. Wystarczy poszukać B). To aż tak dużo? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj