Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arczi    0

fakt jescze raz sory ale kazdy chyba ma sie prawo pomylic ;) a czemu sluzy takie rozwiazanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Pomyłki się zdażają :) a to rozwiązanie niczemu nie służy ;) sprężarka pracuje cały czas więc to powietrze musi gdzies uciekac więc ucieka do zbiornika :) w Mf za każdym naciśnięciem hamulca powietrze zostaje wypuszczane na zewnątrz, charakterystyczne syczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi    0

dzieki za zrozumienie i jescze raz sory ;) ale ogolnie perkins w mf 255 czy w 360 3p to dobry wybor to naprawde dobre silniki polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słyszałem że 3p wytrzymał 12 tys mth ale 18 tys to też nie wierzę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi    0

mowie jak jest po co mialbym klamac ;) ciagnik jest z 87 roku i tylko pompa byla regenerowana wtryskiwacze wymienione i wiecej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
od 87r. początkowo pracował na 40 ha jako jedyny ciagnik a terza na 26 ha tez jako jedyny ciagnik (...) ma nakrecone cos ok 18 tys motogodzin

Przy takim wykorzystaniu przebieg jak najbardziej możliwy na tej wielkości ciągnik, nie widze w tym nic dziwnego. Znam 3P z podobnym przebiegiem (kilkanaście tys.mth) ale miał już bodajże dwa remonty, pytajcie @Chota, on będzie wiedział najlepiej ;)

 

Co do sprężarki to ostro pojechałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Z tymi 18 tys mtg to mu chyba licznik chodzi jak u mnie obraca się wskazówka dookoła i opiera się o ten ogranicznik ale z drugiej strony jakieś 4500 RPM.Albo cały czas chodził sobie na luzie.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

może i mało prawdopodobne te 18tys mth ale możliwe, bądźcie chociaż większymi patriotami, i uwierzcie w to bo może nie tylko fendt-y czy jd takie przebiegi wytrzymują ale i nasz poczciwy ursus B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

być może i tyle wytrzymał. cuda się zdarzają... może to był wyjątkowo dopracowany egzemplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Jak ktos dba o sprzet to i mu lata bedzi smigal jak rakieta i to nie wazne czy 360 czy 3P. Te ciagniki 20lat wstecz to tyle w d.... dostawaly i nadal jezdza. Wiec ta maszyna jednak cos potrafi.

 

Niemozliwe to jest wyprasowac przescieradlo na suficie. B)


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Bez urazy ale jeżeli gość mówi że sprężarka to turbo to albo mu się pomyliło albo nie wiedział ale po to jest AF żeby się dowiedzieć.Ale nadal napisał bzdure więc nie wiem czy tak można mu wierzyć w 18000mtg mam c 360 i znam jej wytrzymałośc a także słuchając innych użytkowników tych maszyn więc trudno w to uwierzyć.Jedynie z sentymentu dla Ursusa.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
być może i tyle wytrzymał. cuda się zdarzają... może to był wyjątkowo dopracowany egzemplarz

Wyjątkowo dopracowana to musiała by być c 360 żeby tyle wytrzymać a remont co roku miała by chyba robiony.

Pisałem już kiedyś o mf 255 wujasa, z 89r. za radą mojego ojca kupił mf-a a miał wcześniej z bratem do spółki c 360 cały czas inwestował dokupował ziemie itd i na koniec ten mf pracował z turem z belarką sipmą i obrabiał prawie 90 ha (wiekszość to łąki) i usługi z prasą no ostatnie kilka lat wspomagała go jeszcze c 385 która okazała się najwiekszym bladziewiem, a rok temu doszła jeszcze 8441, ale tak wyjeżdzonego mf-a to chyba tylko na zachodzie szukać, pedał sprzęgła gładki jak by szlifierką zjechany tak samo inne elementy dzwignie itd, ciągni miał kilka remontów ale właściciel szacuje przebieg na bite ponad 20 tyś mtg, a ostatnio zaczeły wypadać w nim laski od popychaczy od zaworów bo coś tam już jest tak wyrobione.

A napewno nikt się nie cackał z tym mf i po garach zawsze dostawał ostro, a c 360 robił jak musiał, bo w belarce i rotacyjnej 60tka to kaleka przy mf 255 i orki tez wykonywał mf-em miał na nim opony 14,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tam nie znam się może i na MF-ach ale kiedyś był artykuł bodajże w RPT o Zetorku 7211 z przebiegiem ponad 30000 mth-dodam tylko że mój ma gdzieś tak 11 tys i kompletnie jeszcze oleju nie dolewam od wymiany do wymiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro ale co tu porównywać 7211 do mf przecież 7211 to praktycznie nie zniszczalny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie to jest tak że każdy chwali swoje i nie ważne jaki ciągnik i nic w tym złego nie ma jeśli ma kilka ciągników lub pracował dłużej ( a nie tylko się przejechał) na innych ciągnikach, a gadki typu t 25 przechodzi 2 trzydziestki czy więcej pociągnie bo typ co tak się chwali ma t 25 a w życiu w c 330 nie siedział lub c 360 dłużej pochodzi jak mf 255, na polskiej wsi ważne jest to co ma do powiedzenia chłop po 60tym roku życia i ze zdaniem takiego się liczą i powtarzają dalej, szkoda tylko że niektórych chłopów w tym wieku dotyka już demencja starcza.

a zycie i tak pokaże co który ciagnik jest warty i tak jak się wszyscy "małorolni" uzbrojeni w swoje złote traktorki co to nigdy się nie psuja wzieli się za robote bo się nabrało pakietów poplonów ekologi itd, to teraz płaczą i remontują bo w 2 sezony pół ciągnika trzeba było wymienić a sąsiad ze swoim delikatnym mf-em dalej pracuje, bo co się okazuje, ta c 330/60 t 25 itp. co to nigdy się nie psuły jak posżły w robote wyszło szydło z worka a w tym również ekonomika małego ciągniczka he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie każdy chwali swoje bo ja zetora nie mam ale chyba każdy się zgodzi ze te 7211 są naprawdę wytrzymałe ale nie o tym temat. a co do 60 i 3p to każde ma swoje wady i zalety i u niektórych lepiej i dłużej wytrzyma 60 a u innych 3p, a u jeszcze innych żaden ciągnik nie wytrzyma choćby nie wiem jaki to by nie był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj