Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
banan575    104

Panowie klocicie sie o ten film czy by poszla lepiej 3p czy 60tka. 3p poszla by tak samo jak 60tka, tylko ze 3p ma silnik wysokoobrotowy wiec na wysokich obrotach by szla jak burza.

 

A czy dalaby rade 60tka lepiej czy moze 3p to zapytajcie tych co kiedys w GSach wozili towar albo w kolkach rolniczych. Oni wam powiedza czym jest ta maszyna.

 

Bo jak na tym filmiku byl by traktor o mocy 70-80km i mial 4WD i by sie meczyl z tymi przyczepkami, to wtedy pisalibyscie ze 60tka albo 3p niemialaby prawa nawet ruszyc a co dopiero pojechac.

 

Silnik 3p to jest silnik WYSOKOOBROTOWY i lubi wysokie obroty


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Uciąg jest słabszy i kiedyś oglądałem mf255 z 9 tonami ziarna to skakał i nie poszedł a 360 trochę pomieliła i poszła. Ale z tym drewnem wykorzystując belkę i blokadę 3512 powinna pójść. Ale z drugiej strony zdanie właściciela że 3p z takim zestawem słabiej sobie radzi więc jak 3p słabiej idzie to mało prawdopodobne się wydaję żeby 3512 nawet na szerokich gumach poszedł dobrze.

 

3p ma wysokoobrotowy silnik :blink: Lubi szybkie obroty to chyba najlepsze powiedzenie. A w tym filmie operator tez tej 60 tak na maxa tez jej nie rozpędza więc ciężko powiedzieć jak ta 60 idzie na bardzo wysokich obrotach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Co ty pier..., jakim cudem MF 255 z tonami na przyczepie mógł podskakiwać, Ja osobiście kierowałem MF 255 i przyczepa pełna zboża, 3 pełne zbiorniki żyta z bizona Z056, nie wiem ile to dokładnie będzie ton, ferdek zamiast podskakiwać , czy mielić dusił się , ale odpowiednio operująć biegami, 1 gaz, 2 gaz do itp, i poszedł jak rakieta

 

Wróćmy do tematu.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to miałeś ok 5,5 tony zboża więc do 9 trochę daleko było.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Nie chodzi mi o wage, tylko ,że podskakiwał, jakim cudem, powinien prędzej się zadusić lub zamielić.

Ja nie oszczędzam ferdka, ale nigdy się mi nie zdarzyło żeby podskakiwał.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie spotkałeś się że z dużym ładunkiem jak nie radzi to podskakuje? Ja już widziałem parę razy. Zresztą u mnie 60 też 1 podskakiwała ale dlatego że ciągnął ojciec drzewo po szosie zahaczył gałęzią no to zaczęła skakać. A jak belką jest dociążony to lubi przód unieść...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

z tym podskakiwaniem to racja przy dużym ładunku jest to możliwe ale tylko wtedy kiedy jedziemy dość szybko pod górkę na nierównej drodze mniałem już takie akcje zarówno 60 jak i 3512. panowie 3p/3512 jest kontynułacją 60 tylko że w nowszym lepszym wydaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co masz na myśli "lepsze wydanie"? Wg mnie Ursus trochę zbłaźnił się produkcją 3512. A to dlatego że skopiowali ciągnik. Nie wymyślili niczego nowego. Uznali że c-360 jest ble i przestali go produkować, ale patrząc z perspektywy czasu nie jest to najgorszy ciągnik.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co masz na myśli zbłaźnił? Lepsza skrzynia biegów, lepszy silnik, lepsza hydraulika (o większym ciśnieniu i wydajności). Podnośnik to ma tak silny że aż przód podnosi (aż za silny do wagi przodu ciągnika). A zreszto to ciągnik na licencji mf255 więc ursus nic do niego nie ma. Jak na te czasy i na "polskie realia" to był dobry ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zbłaźnił dlatego że nie wymyślił nic nowego. Tak jak napisałem to jest kopia mf255, z malutkimi różnicami. A że mf255 to dobry ciągnik to nie wątpię. Ale myślę że ursus jeżeli ma licencję na mf to mógł dać np silnik Perkinsa a w reszcie coś zmienić, lub jak ursus uznał mf za ideał to mógł przynajmniej zmienić maskę bo na 1 rzut oka mf255 i u3512 rożni się tylko naklejką.

A na dzisiejsze realia to z bólem muszę przyznać silnik 3p jest lepszy od S-4003. Na dziś 52 km to za mało główny ciągnik a za dużo pali jako pomocniczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

tak dla wtajemniczonych to MF 255 różni się od Ursusa 3512:

- Ursus ma w pełni zabudowaną kabinę , MF nie

- Ursus ma pompę o udźwigu ok 1300kg , MF ok 1000kg, 1300kg w opcji.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Panowie czy ursus 3p czy zwykla 60tka jezeli obie sa zadbane to obie chodza idealnie.

 

Jeden z was zapytal jakby poszla 3512 z tymi przyczepami na tym filmiku. To moim zdaniem co widzieliscie jak koles wjezdzal na asfalt to jadac 3512 to ten koles mialby cieplo bo 3512 by skakal w miejscu i krecil kolami. (a z przeciwka pojazdy sie zblizaly)

 

Piszecie ze 3512 to nastepca 60tki. - Nie. To jest nastepca MF 255.

 

Tak jak na tym AF jest podzial ursusow na 3 grupy

 

od C-325 do 362. To sa polskie uniwersalne traktory do lekkich prac. Czytaja wasze opinie na calym AF to te ciagniki to sa ciagniki dla biedakow

 

od 2812 do 7xxx to jest jedna wielka kopia ANGOLI w polsce skladanych z polskimi naklejkami URSUS (kiedys URSUS mial renome na swiecie) i szly jako URSUS

 

od c-385 do 1934 to jest prawdziwy polski URSUS (do ciezkich prac) to co polak wymyslil tylko juz tego nie moze rozwinac.

 

 

(na zyczenie @miraska 30.03 godz13.39) @dawidastra nie wnikajmy w dokladnosc kazdego modelu Ursus to jest ta pierwsza grupa i ostatnia a te z drugiej to sa ANGOLE z naklejkami URSUS.(ich wczesniej nie bylo)


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

tak oczywiście

tylko że ta 3 grupa to są kopie zetorów ???

Prawdziwie polski ciągnik to jest jedynie c 325 i jego nastepcy

c 328 , c 330 , c 335 , c 330 M i c 335 M

to jest jedyny ciągnik wykonany tylko i wogóle przez polaków

reszta to licencja massey ferguson

lub zespół badawczo - rozwojowy w Brnie czechosłowacja w tamtych czasach


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

banan575 mf255 wprowadzono do produkcji po to żeby zastąpić przestarzała 60 a potem 3512. nie wiem czy kiedykolwiek mniałaś okazje jechać 3512 że twierdzisz ze by nie dał rady tylko żę by skakał ... czytam trochę forum i wiem jaka jesteś no ale cóż... ciężkie ursusy i zetory były owocem współpracy obu firm! ursusy na licencji mf gdyby mniały trochę komfortu i były by modernizowane to by się elegancko sprzedawały po dziś dzień... a temat jest co lepsze czy 60 czy 3p wiec lepsza jest 3p (silnik reszta jest taka sama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
tak oczywiście

tylko że ta 3 grupa to są kopie zetorów ???

Prawdziwie polski ciągnik to jest jedynie c 325 i jego nastepcy

c 328 , c 330 , c 335 , c 330 M i c 335 M

to jest jedyny ciągnik wykonany tylko i wogóle przez polaków

reszta to licencja massey ferguson

lub zespół badawczo - rozwojowy w Brnie czechosłowacja w tamtych czasach

Ciągniki Ursus 385-1201 i pochodne były wykonywane w kooperacji z czechosłowackim Martinem(dzisiejsza Słowacja).Nie jest to żadna kopia gdyz np.silniki były Martina ,a np.hydraulika polska.Dlatego tez ciągniki te produkowane były po upadku komunizmu w Polsce i Słowacji..Zetor nie ma nic wspólnego z Ursusem i Martinem.Czesi zostali przy ciągnikach niskich mocy ,pochodnych 52-7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A mam takie pytanie do posiadaczy u3512/mf255. Czy w takiej akcji jak na tym filmie 3512 by poszedł? Bo że 60 poszła było widać 3p tez problemu mieć nie powinno ale w takiej akcji jakoś nie widzę mf255.

W pierwszej połowie filmiku, w lesie, trudno mi obiektywnie określić, z jedną D47 załadowaną dębowymi klocami nieco kopał sie przy ruszaniu ale sobie radził. Na szosie ani 3P ani C360 nie miały by szans z MF 255 ;)

 

Może niezbyt ciężki ładunek, pewnie jakieś 9t. w sumie, po ścierniku jechał dwójką (coś między 3 a 4 w C360), fakt że wołał do nieba ale jechał ;)

http://www.agrofoto.pl/forum/MF-255-image24849.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A niby czemu c 360 nie miał by szans na ulicy? Ma więcej biegów, są lepiej zestopniowane. Mam oba ciągniki i jakoś nie widzę przewagi MFa w żadnej pracy, w której trzeba coś konkretnie pociągnąć, nie mówiąc o 10 tonach po błocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

czyli xemit twierdzisz że czesi robili tylko ciągniki niskich mocy w Zetorze

a jeżeli chcesz wiedzieć to Brno jest w czechach

a ursus miał licencje Zetora a nie Martina

 

Silniki fkt był wkladane z tej firmy

ze słowacjii

ale to nie zmienia faktu że to była kooperacja ursus - martin

ursus - zetor tak

a że silniki tam ładowali takie no cóż


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ma więcej biegów, są lepiej zestopniowane.

Do transportu dużo gorzej zestopniowane w porównaniu z MF, poczytaj od połowy strony

http://www.agrofoto.pl/forum/C-360-czy-MF-...html&st=140

 

Analizując na szybko...

Ruszamy MF z I i kręcimy do 2250rpm (moc max), ma ponad 9km/h i przebitka,

II - ciągnie od 1550 do 2250rpm,

III - ciągnie od 1650 do 2250rpm,

IV - ciągnie od 1700 do 2250rpm.

 

Ruszamy C360 z III i kręcimy do 2200rpm (moc max), ma 10km/h i przebitka,

IV - ciągnie od 1450 do 2200rpm,

V - ciągnie od 1300 do 2200rpm.

 

Chce zobaczyć C360 z ładunkiem jak sprawnie przyspiesza od tych 1300rpm po wrzuceniu piątki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ruszając 60 z III nie zajechał by. W momencie by zmielił i wpadł. 60 przy dużym ładunku to się z II rusza. Zresztą jak na filmie widać w lesie ruszał z II, na szosie chyba z III i chyba dlatego stała w miejscu i gumę paliła. 60 na V od 1300 obr dosyć sprawnie idzie tylko daje jak lokomotywa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Do transportu dużo gorzej zestopniowane w porównaniu z MF, poczytaj od połowy strony

http://www.agrofoto.pl/forum/C-360-czy-MF-...html&st=140

 

Analizując na szybko...

Ruszamy MF z I i kręcimy do 2250rpm (moc max), ma ponad 9km/h i przebitka,

II - ciągnie od 1550 do 2250rpm,

III - ciągnie od 1650 do 2250rpm,

IV - ciągnie od 1700 do 2250rpm.

 

Ruszamy C360 z III i kręcimy do 2200rpm (moc max), ma 10km/h i przebitka,

IV - ciągnie od 1450 do 2200rpm,

V - ciągnie od 1300 do 2200rpm.

 

Chce zobaczyć C360 z ładunkiem jak sprawnie przyspiesza od tych 1300rpm po wrzuceniu piątki ;)

 

 

@mirasek popatrz na 3.44sek

 

http://www.youtube.com/watch?v=Of8Eg1bD60k...feature=related

 

@mirasek popatrz jak one ida. To sa filmy a nie fotka.

 

Bo jezeli 60tka ma ciezko to koncert jazdy zaczyna od JEDENKI a potem na innych biegach sie tylko dobuja.

 

No ale Ty obliczyles 60tke od biegu nr3? a ferdka od biegu nr1

 

 

Ksiazki, przepisy, analizy swoja droga a w zyciu jest calkowicie inaczej.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

@banan, miraskowi bardziej chodziło o to, że im wyższy bieg w 3512 to zaczyna rozpędzać się z coraz większych obrotów i łatwiej jest mu się wkręcić na V-max, a w 360 jest na odwrót, czyli im większy bieg tym ciężej jest mu się rozbujać. A czy u ferdka rusza z I a u 360 z III, to prawie żadna różnica, bo to prawie te same prędkości.

Co do drugiego filmiku który dałaś to facet chyba z III startuje, u wuja się też się kładło po 10 bel na przyczepę i się jechało z takimi dwiema załadowanymi (zdjęcie w galerii) na I biegu na 800 obr/min i jakoś nie miał problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
czyli xemit twierdzisz że czesi robili tylko ciągniki niskich mocy w Zetorze

a jeżeli chcesz wiedzieć to Brno jest w czechach

a ursus miał licencje Zetora a nie Martina

 

Silniki fkt był wkladane z tej firmy

ze słowacjii

ale to nie zmienia faktu że to była kooperacja ursus - martin

ursus - zetor tak

a że silniki tam ładowali takie no cóż

,

Sprawa ma się podobnie jak z MTZ nazywanym często ciagnikiem rosyjskim.Zaklady Martina sa na Słowacji ,a że jakieś biuro było w Brnie to o niczym nie świadczy. Podobnie Ministerstwo przemysłu ZSRR leżało w Moskwie, co nie znaczy że zakłady produkujące MTZ również.Zetor to nazwa czeska, a Martin Słowacka .Jakoś sie tym wszystkim podzielili i w każdym z tych panstw pozostało to co produkowano.Małe Zetory w Czechach ,a tożsame z Ursusem na Słowacji. P.S.Czesi nie robili ciężkich ciągników,owszem robili je Czechosłowacy a obecnie Słowacy.O ile wiem (choc Zetor mnie mało interesuje)to najmocniejsze ciągniki produkowane w czechach to "uturbione" czwórki z maksymalnie wyzyłowanymi silnikami o nie dużej pojemności.Wiem że próbowano również adaptować silnik Deutza i to chyba był jedyny Czeski Zetor z szóstką.I jeszcze na koniec.Nie powinno się utozsamiac ZTS-a z Zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@banan, miraskowi bardziej chodziło o to, że im wyższy bieg w 3512 to zaczyna rozpędzać się z coraz większych obrotów i łatwiej jest mu się wkręcić na V-max, a w 360 jest na odwrót, czyli im większy bieg tym ciężej jest mu się rozbujać. A czy u ferdka rusza z I a u 360 z III, to prawie żadna różnica, bo to prawie te same prędkości.

Dzięki Kluch, oszczędziłeś mi wyjaśnień ;) C360 może ruszać nawet z reduktora ale nic to nie zmienia jeśli chodzi o rozpędzanie sie. Po ruszeniu do tych 9-10km/h ferdek ma więcej biegów i nie spada z obrotów po wbiciu kolejnego biegu tak bardzo jak C360 albo 3P, a w dodatku z każdym następnym biegiem (czyli większą prędkością i obciążeniem) rozkręca sie od coraz wyższych obrotów.

 

@banan

Jeździłaś kiedyś MF 255? ;)

 

ps: Chyba troche zeszliśmy z tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Tata mi mowił ze jak w hucie wioza cos ciezszego to biora ursus c 360 a nie 3512 ale na hucie ni rozpedzaja sie czesto do 5 biegu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj