Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

pawlus224    2624

...no widzę , że niektórzy to by mogli bajki pisać z tym zużyciem silnka przez prasę ;)

mój 3P od nowości chodził z prasą z224 po zarobkach (a wtedy nie było jeszcze tyle pras co teraz) i absolutnie zaprzeczam , aby miało to jakis większy negatywny wpływ na jego żywotność. Powiem więcej kolega ma też 3p i już 3 prasę "wykańcza" , cały czas pracując z nią 3P ;)

3P do prasy Z-224 lepszy od 360 moim zdaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

dokładnie ja też do prasy polecam 3p a jak kupowałem to mi mówili że 3p nie da rady a on jest dużo lepszy od 60 do prasy


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Ja też w ubiegłe żniwa kostke zapiołem ursusowi 3512 i idzie jak burza a 3p bedzie szedł jeszcze lepiej bo ma obroty wałka przy wiekszych obrotach silnika niż ursus. no oczywiście jak ktoś wali nie patrzy co prasuje to i najlepszy ciągnik zacheśta ;););)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

3p nie będzie szedł lepiej jak 3512 bo to 3512 ma większe obroty na womie takie jak MF 255

takie obroty WOM-u jak 3p ma przy 2000 , 3512 ma przy 17xx nie pamietam już dokladnie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Koledzy chyba nie wiecie co macie i 3p i 3512 i MF 255 ma obroty wałka takie same względem obrotów silnika. Jak ktoś ma mniej w 3p tzn ma nie oryginalnego tylko przerabianego z c360.

Nie widzę nic wspaniałego w rechoczącym silniku za każdym uderzeniem tłoka w prasie co to za przyjemność słuchać takiej rąbaniny silnik powinien pracować płynnie. Jeżeli ktoś ma rozwalony silnik w c 360 to się zgodzę kiedyś taki miałem chodził jak chciał ale po wymianie na nowy jest tak jak ma być cicho i mocno bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Na 100 % nie jestem pewny bo nie mam 3p ale kolega ma i 540 na wałku jest przy 2000 obr na silniku a w u3125 540 jest przy 1788 obr na silniku no oczywiste jest że na wałku 3p bedzie mocniejszy od ursusa bo ma wieksze obroty silnika no chyba ze ktoś chce sobie maszyny szybciej po wykańczać to ciśnie ursusowi w pedał że aż prasa podskakuje. kostka nie lubi wiecej niż 540 na wałku ;)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Jak ktoś ma mniejsze obroty na wałku w 3p to ma przerabianego z c 360

hehehehehhe

przecież poza silnikiem jego osprzętem oraz dłuższym walkiem sprzęgłowym to jest c 360

ta sama skrzynia , tylny most , zwolnice

Więc jakim cudem jest oryginalny perkins a jakim jest składak ?????


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

No takim cudem że można zamontować silnik do c360 silnik od 3p i wtedy masz wolny wom inaczej wolniejszy bo przy 2000 rpm wychodzi 540 na końcówkę a nie przy 1890 rpm jak to przewidział producent w 3p ale w takim przypadku to może lepiej bo nie tak cierpi silnik kręcąc prasę czy sieczkarnię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w 3p 540 wom ma przy 1994 obr/min a 360 przy 2000 obr/min ma 541.6 obr wom, wiec to jest to samo

dane z instrukcji obsługi c-360-3p oraz c-355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dokladnie przekładnie sa te same wiec i obroty podawane na końcówke wom są takie same i w 3p i c360

więc 1000 obrotow tego czy tego silnika da te same obroty na końcu wom-u

a do prasy jest lepszy dlatego że max moment ma na niższych obrotach takie jest moje zdanie

bardziej elastyczny silnik


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas7    0

Moim zdaniem niech to 3p ma cały tył od 60 siątki. Ale ma szybszy silnik i wałek też będzie szybszy :)) proste i logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ale tu nie chodzi w tym momencie o to że perkins ma wieksze obroty znamionowe

ale o to że jeden obrót wału korbowego perkinsa daje tą samą prędkość wom-u co jeden obrót wału korbowego c 360

:)proste i logiczne

bo przecież nie będziesz jezdził z prasą na pełnych obrotach

a jeśli tak to powodzenia


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Heh no inaczej sie 3p nie da bo kolegi 3p ma 2000 obr z kawałkiem na pełnym gazie (ograniczony na pompie) i podobno tak było od nowości :) wiec w pedał i do roboty. moj ursus ma max obroty 2450 :)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Krzysiu3    0

w moim ursusie jak sie porządnie przyciśnie to dobija do 2900 ale to strach na takich obrotach robić

 

a Tak wogule 3P to Smieć niema to jak zwykła 60-tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

zdania sa podzielone ale ja jestem za 360 3p


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam c 355 z orginalnym silnikiem i powiedziałem ojcu , że jak padnie stara 4 cylindrówka to zmienimy na perkinsa. Wg mnie 3p ma małe spalanie i wogóle jest lepsze od silnika c 360


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

jesli wybierasz 360 3p to nigdy nie zobaczysz chmury dymu nad traktorem w orce albo z sieczkarna


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepszy jest 3p przy kombajnie pali 1.5 do 2 litrów na mth

lepsza jest 60 pali więcej niż 3p ale jak podkręcilem ja na pompie to wyprzedzam nawet maluszki

 

u mnie zamykam obrotomierz do chodzi do ponad 3500 tys. obrotów 60 górą a 3p to śmiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
w moim ursusie jak sie porządnie przyciśnie to dobija do 2900 ale to strach na takich obrotach robić

@3Krzysiu3 nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj. @Szymon199304 tez to się ciebie tyczy.

Niemożliwe że osiąga ci takie obroty.... Obrotomierz jest do 2800... No i to ze obrotomierz tyle wskazuje to wcale nie oznacza że tyle jest rzeczywiście.

Nie gadajcie takich bzdur że Perkins to śmieć. To są bardzo dobre silniki, ekonomiczne. Czytając te forum można stwierdzić że więcej ludzi woli silniki Perkinsa niż silnik 60. No i sama fabryka ursusa jako kontynuacje 60 stworzyła U3512 z silnikiem Perkinsa a to coś znaczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

kolega jak wspominal ma do uprawy 8ha wiec tez tu sie rozchodzi o oszczednosc wiec polecil bym 360 3p

dobrze i by sobie poradzila 330 a 360 do oszczednych nie nalezy a te 5 koni nie robi ruznicy


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I tu bym trochę polemizował. W bardzo ciężkiej robocie to te 5 km będzie robić różnicę. 60 puści chmurkę czarnego dymu i będzie jechać dalej a w takiej sytuacji 3p prędzej zadusimy. A 60 to prawda są mniej oszczędne. Ale w lekkiej pracy, w ciężkiej 60 czy 3p to spalanie będzie podobne. Oczywiście mówię o zdrowej 60 a nie takiej co pochodzi z PGR.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zgadzam się. 3p ma szybszy WOM przez co praca z takimi maszynami jak rotacyjna, prasa robi się dużo wygodniejsza. Wg mnie 3p jest dobry do lżejszych prac i transportu a do cięższej pracy lepsza 60.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj